Идење на журки сам

igor00000000

I find your lack of faith disturbing
Член од
17 октомври 2022
Мислења
76
Поени од реакции
67
па пробај си, оди види дали ти е досадно или не :D иначе нормално дека ке ти се оди од 13 до 30год ти е период на лудување после тоа и да имаш друштво нема да ти се оди на галама
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
23 god. a nija šo dojdofne stasafne 40kata... Čudno e kako i kolku pomladive od nas generacii go sfakaat tragično životot... A tek pa nekoj ušte postar i od nas 50 godišnjak na pr. pa i ušte nagore, a ete ostanal skroz sam... :tapp: Neznam lugjeto što očekuvaat od životot, epa nema iskrena ljubov i vistinsko prijatelstvo i šo da prajme !
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.552
Поени од реакции
26.057
23 god. a nija šo dojdofne stasafne 40kata... Čudno e kako i kolku pomladive od nas generacii go sfakaat tragično životot... A tek pa nekoj ušte postar i od nas 50 godišnjak na pr. pa i ušte nagore, a ete ostanal skroz sam... :tapp: Neznam lugjeto što očekuvaat od životot, epa nema iskrena ljubov i vistinsko prijatelstvo i šo da prajme !
Ако си ти некаков репер кон што се движи детево, најарно е да земе да се убие, да не се мачи.
 
Член од
21 јули 2017
Мислења
289
Поени од реакции
233
Сум одел сам на техно журки, ама тие на отворено што се, МКЦ, градски парк и слично. Штета, фините девојки дојдоа во 4 сатот сабајле, па ме здоболеа нозе и не ги запознав.
Инаку беа се некои тетки, или младички, и сите бегаа од мене, пошто манијак нели :D

Сум седнувал на кафе сам во кафич, само Скопје дека, сите се некој и нешто и сите се прават важни.

Би да одам во Каза Кубана и слични, само сам мислам ќе ме зарогаат на клоци горилата на врата, па не сум пробал за сега. За тоа внатре што се седи, зборам.
Еднаш седнав на Мохито сам, само тоа беше кога Каза Кубана имаше пулт за коктели надвор од кафичот. Две девојки ми се засвиѓаа, блонд и црна. Само ми киднаа.

Немој да носиш ветва облека, ќе личиш на чудак или бездомник, и ќе те зарогаат на клоци горилата на врата.

Е да, не сум пробал во Хавани, Мусандри или како се викаат тие кај Парк, Централ Парк, пошто ми е страв од горилата на врата. Балканци се тоа, само предодредени личности ќе влезат, другото на клоци. Особено ако те сетат дека си сам.

Не знам, можда се сменило нешто. Ама да пробав пред 10-15 годин сам, на клоци.

Еднаш кога беше тоа како пиење пиво во градски парк, Самерленд, како ли се викаше, на Шилеговача. Отидов сам на пиво, музика пуштаа, и се запознав со некои батки. И тие пиеа пиво, и јас, и ај почнавме да збориме.

Сеа Данела сите од работа ќе не избрка, нема одење на пиво :D

Само тапа беше минатово лето. Нели проблеми имаа со Корони Морони, дозволи што ги знам. Тој некој ноќен клуб работеше во новата железничка кај Неотел. Ама пак, мислам на клоци ќе летам сам ако пробам.
Некој црнец беше со газлести девојки, стоеа пред врата :D И јас ги гледам и си велам, да го брцнев вечерва, ама нема, горилата на врата стојат :D

Влегол некој сам во ноќен клуб во Скопје без проблеми?
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.229
Поени од реакции
22.414
ќе ме зарогаат на клоци горилата на врата,


ќе те зарогаат на клоци горилата на врата.

пошто ми е страв од горилата на врата.



Ама пак, мислам на клоци ќе летам сам ако пробам.
ама нема, горилата на врата стојат :D

Влегол некој сам во ноќен клуб во Скопје без проблеми?
Никој не влегол, горилата на врата стојат.
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
239
Поени од реакции
543
Сум одел сам на техно журки, ама тие на отворено што се, МКЦ, градски парк и слично. Штета, фините девојки дојдоа во 4 сатот сабајле, па ме здоболеа нозе и не ги запознав.
Инаку беа се некои тетки, или младички, и сите бегаа од мене, пошто манијак нели :D

Сум седнувал на кафе сам во кафич, само Скопје дека, сите се некој и нешто и сите се прават важни.

Би да одам во Каза Кубана и слични, само сам мислам ќе ме зарогаат на клоци горилата на врата, па не сум пробал за сега. За тоа внатре што се седи, зборам.
Еднаш седнав на Мохито сам, само тоа беше кога Каза Кубана имаше пулт за коктели надвор од кафичот. Две девојки ми се засвиѓаа, блонд и црна. Само ми киднаа.

Немој да носиш ветва облека, ќе личиш на чудак или бездомник, и ќе те зарогаат на клоци горилата на врата.

Е да, не сум пробал во Хавани, Мусандри или како се викаат тие кај Парк, Централ Парк, пошто ми е страв од горилата на врата. Балканци се тоа, само предодредени личности ќе влезат, другото на клоци. Особено ако те сетат дека си сам.

Не знам, можда се сменило нешто. Ама да пробав пред 10-15 годин сам, на клоци.

Еднаш кога беше тоа како пиење пиво во градски парк, Самерленд, како ли се викаше, на Шилеговача. Отидов сам на пиво, музика пуштаа, и се запознав со некои батки. И тие пиеа пиво, и јас, и ај почнавме да збориме.

Сеа Данела сите од работа ќе не избрка, нема одење на пиво :D

Само тапа беше минатово лето. Нели проблеми имаа со Корони Морони, дозволи што ги знам. Тој некој ноќен клуб работеше во новата железничка кај Неотел. Ама пак, мислам на клоци ќе летам сам ако пробам.
Некој црнец беше со газлести девојки, стоеа пред врата :D И јас ги гледам и си велам, да го брцнев вечерва, ама нема, горилата на врата стојат :D

Влегол некој сам во ноќен клуб во Скопје без проблеми?
А зашто горилата на врата треба да знаат дека си сам, ја иам искачано сам, и ќе прашаа, дечки резервација (стандардно прашање нели), и ќе им речев, да другар ми има резервација, види Александар, ако е утка, викаш абе можда денес девојка му резервирала, ај види Марија. Шансата е дека се толку чести тие имиња, мала е шансата некој Александар или некоја Марија да нема резервација вечерта :D
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Пред да се појави форумов пред 18 години понекогаш идев сам на журки на Саем, МКЦ...
После тоа на форумов го запознав ВоткаМикс и после тоа уште неколку фини луѓе и после тоа само еднаш на журка имам отидено сам, и по сплет на околности запознав една девојчица 5-6 години постара од мене :)
Малку е трики додека да формираш друштво со кое можеш да идеш на журки.
Сега форумов не е толку активен во поглед на клаберство, ама верувам ќе најдеш друштво, само биди со отворен ум и биди добар дечко, мислам ВИБРИРАЈ ПОЗИТИВНО :)
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Голема работа веќе две години одам по журки ,патувам низ Македонија па и надвор од неа тотално сам , а имам 33 години па сеа ти види ... Инаку во денешно време не барај пријатели изумреа
 
C

confusion

Гостин
Јас колку пати сам на кафе сум седнал сред бел ден, камоли па журки таму по баровите во темното. Ако си вработен почни со колеги да се дружиш, ако се твоја возраст најверојатно се неоженети и не би било проблем да се вклопиш.

Друштво за излегување секојпат ќе најдеш, проблемот е шо нема никој кога треба некој кревет да се дигне на втори спрат.
Нема боље кога ќе си седнеш сам, лабав, среде бел ден на кафе, отвараш таб спортлајф обложување, секако ќе паднеш уште на прва утакмица во први 15 минути ама така лабаво, медитираш, зен.
Прави мажи немаат проблем со ова, луѓе со комплекси или страв да не останат сами им смета овој факт, као демек сам си седнал.
Еднаш ми се деси, ми избега автобусот за Скопје на факултет и не ми се идеше одма дома кога веќе станав, си седнав на доручек, класика клуб сендвич и еспресо и ми доаѓа келнерка за муабет и цигара, и кроз муабет ми вика зошто седиш сам, викам те чекав тебе, срам ми беше да ти пријдам, вешто криејќи го табот со спортлајф секако. Излегувавме неколку пати после. :cool:
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
913
Поени од реакции
3.573
Го ебав пиперот, а под пиперот мислам на мојот живот и сега сум сам без никој и ништо на 23 години.
Али пуста надеж па ми се иде на журки. И сеа си викам ај сам ќе идам. Искуства од некој шо иде сам на журки
вреди ли или само ќе се досадувам. Сугесции било какви се добредојдени. Фала однапред. :)
Ме интересира од кој град си?

Сум забележал интересен феномен дека луѓето од други градови (како и шиптаpите(притоа не ги поврзувам туку само констатирам)) СЕКОГАШ изглегуваат во групи, додека Скопјаните се доста поиндивидуални и најчесто излегуваат сами, дали во кафич, журка, Водно, трчање, пешачење, читална итн.

Инаку ваквото однесување(идење сегде сам) е нормално во другите Европски држави само ние на Балканов сме уште назад у племенски води

Во секој случај и едното и другото имаат плусеви и минуси, јас кога би бирал би одбрал со добро друштво но во одредени случаи слободата и доживљајот што ги имаш кога си сам е незаменливо
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.229
Поени од реакции
22.414
Ме интересира од кој град си?

Сум забележал интересен феномен дека луѓето од други градови (како и шиптаpите(притоа не ги поврзувам туку само констатирам)) СЕКОГАШ изглегуваат во групи, додека Скопјаните се доста поиндивидуални и најчесто излегуваат сами, дали во кафич, журка, Водно, трчање, пешачење, читална итн.

Инаку ваквото однесување(идење сегде сам) е нормално во другите Европски држави само ние на Балканов сме уште назад у племенски води

Во секој случај и едното и другото имаат плусеви и минуси, јас кога би бирал би одбрал со добро друштво но во одредени случаи слободата и доживљајот што ги имаш кога си сам е незаменливо
Скопјаните се урбана герила што сама се си сработува. Башка каде ќе ги собере 10-15 хипстери сосе лаптопи, тротинети, борд гејмови и термуси со смутиња во тоа мртвите дупки од кафичи со површина од 14м2 ?!

За племето нема друго објаснување освен дека се племе и затоа заедно така искачаат. Во 21 век сеуште буквално ја сфаќаат реченицата " ајде да се собереме да идеме на лов".
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.227
Поени од реакции
7.882
еве ви една велесизам класика, после работа и ручек испаѓам да вртам еден круг низ град, на средина некаде од вртење на кругот отворија нова макпетрол бензиска каде што има скроз океј кафенце, седнувам да пијам едно американо и го листам форумот, благодарение на членот од погоре што спомна спортска ќе одам да уплатам еден тикет со баскет иако знам дека немам никакви шанси да бидам добитен.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.157
Sam samo na mocanje se odi!
Nikoj nema dobrovolno i svoevolno da izlezi sam ako ima opcija da izlezi so drustvo. Togas nesto ne e vo red so nego/nejze pa nema so koj. Tuka isklucok gi stavam ednodnevni sluzbeni patuvanja vo drug grad drzava kade okolnostite se takvi pa silom prilike ke izlezis sam, no pak ke odis kade ima ljuge. Taka da ne si pravite bajram so umot. Nie kako vid sme socijalni sustestva, prirodno se drzime do grupi.
Ako nemate so koj, definitivno nesto ne e vo red so vas, a ne so drugite :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom