Идентификација на повик?

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Имав повик на фиксен телефон ама не ми текна во моментот да прашам од кој број се јавува.

Дали има можност да ми кажат/нудат услуга од Телеком од кој број ме барале ако знам во колку часот се одвивал разговорот?

П.С Телефонот нема индентификатор
П.С2 Само ова го најдов
https://www.telekom.mk/dopolnitelni-uslugi.nspx
Ама не пишува подетално, а и не ми треба на крај на месец туку одма да се јавам и да дознаам.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Преглед на реализирани телефонски повици

Ова е тоа што ти треба, појди во некој салон и побарај со наредната сметка да ти дадат преглед за овој месец, еднократно ако се плаќа плати си :)
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Преглед на реализирани телефонски повици

Ова е тоа што ти треба, појди во некој салон и побарај со наредната сметка да ти дадат преглед за овој месец, еднократно ако се плаќа плати си :)
Пишува со кој број сум разговарал?
Пошто сега зборував со еден познаник од Телеком и као демек судски налог требало за такво нешто.

Прашувам за човек што ме барал мене, а не броеви каде што сум вртел јас.

Малце нелогично ми беше ова пошто буквално на сите мобилни има идентификатор, а сигурно и на повеќето фиксни.

П.С Логично е на прегледов да пишува со кои броеви сум разговарал инаку може да ми пишат колку сакаат минути.
 
Последно уредено:
P

psychostasia

Гостин
Ако линијата ти е поставена преку рутер, зависно кој модел мислам дека можеш да видиш дојдовни и појдовни повици. Со оние speedport што ги имаа порано имаше таква можност, сега има кај мене zte некој и исто има табела со сите повици.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Ако линијата ти е поставена преку рутер, зависно кој модел мислам дека можеш да видиш дојдовни и појдовни повици. Со оние speedport што ги имаа порано имаше таква можност, сега има кај мене zte некој и исто има табела со сите повици.
Мислам дека преку рутер иде. Магента 1 ако не се лажам се вика. Фала за информацијата ќе проверам на сабајле.

П.С Ако не ти е тешко кажи ми под кој таб би спаѓало ова
 
Последно уредено:
P

psychostasia

Гостин
Мислам дека преку рутер иде. Магента 1 ако не се лажам се вика. Фала за информацијата ќе проверам на сабајле.

П.С Ако не ти е тешко кажи ми под кој таб би спаѓало ова
VOIP (voice over IP), во тој дел побарај.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
VOIP (voice over IP), во тој дел побарај.
Speedport 2. Има VOIP ама само бројот е впишан не гледам опција за прегледување на телефонски повици.

Благодарам во секој случај.
 
P

psychostasia

Гостин
Speedport 2. Има VOIP ама само бројот е впишан не гледам опција за прегледување на телефонски повици.

Благодарам во секој случај.
Можеш ли да направиш скриншот од табот од рутерот кај што ти покажува voip? (само сокриј телефонскиот број)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom