Идеи и дизајн на Кујни

Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Јас имам лошо искуство со Фабер и Нарди.. Земав комбинирана плотна со плин и посебна фурна и се покажа под просек. Тие што ги имам пред Фабер од Горење беа многу подобри. После две години користење се изнервирав и си земав се Бош.. Нема утка.
Бош имам кујнски робот, миксер, блендер, се има на него, малку е да кажам дека е феноменален. Јас имам желба елементите да се црни, ради тоа што кујната ми е мат црна :rolleyes: Глупости знам, ама ете сум замислила така, ако најдам топ, ако не ќе си одиме со тоа што чини па ќе комбинираме некако.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Прегледај го приврзокот 264829
Нешто вака би било најлесно за изведба. Ѕидот(со плави плочки обележен) и просторот помеѓу висечките и подните може да се затвори со стакло во боја. Елементот со садоперот да биде со слепа врата...негде 150 mm зависи од диензиите на ѕидот(столбот).
Od kaj da go simnam programcevo ?:D Bas ova ke prasuvav ako nekoj znae programa za dizajniranje kujni.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Od kaj da go simnam programcevo ?:D Bas ova ke prasuvav ako nekoj znae programa za dizajniranje kujni.
Од нигде....500 евра е, ја со некои заебанции го направив 90% функционално :D
Ќе го аплоудирам утре....копии пејст варијанта.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Не е нешто специјално...се прави едноставно. Ама тоа до таван малу морген ако ти е куќата/станот правена од пајташи што не знаат питагорова теорема. Медијапан врати со рачка оборена ивица..само не гледам логика во 33-ка завршни страници/таван/дно.
Иначе Јумис Луксори си е прича сама за себе :)
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Не е нешто специјално...се прави едноставно. Ама тоа до таван малу морген ако ти е куќата/станот правена од пајташи што не знаат питагорова теорема. Медијапан врати со рачка оборена ивица..само не гледам логика во 33-ка завршни страници/таван/дно.
Иначе Јумис Луксори си е прича сама за себе :)
Скроз се слагам со тебе. Не ми е јасно како вака... Ова за мене е многу лошо сработено искрено и јас ова не би му дала амин. Кога бирав фирма за кујната, трпезарија и дневна бирав меѓу 3 фирми, едни од нив беа Јумис и среќа што не ме прелажаа. Од тогаш имам видено многу нивни лоши изработки, наспроти прекрасни, ама тоа што е лошо е баш лошо. Изгледа и буџетот си игра улога. А она што мене ми го понудија не беше лошо искрено.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Nekoj da preporaca firma/covek sto izrabotuva kujni po merka i raboti niz cela Makedonija?

Kontaktirav nekolku firmi i site nekjat pari :D . Praele samo po sablonski elementi, ne mozelo kako sho sakam ja, ne mozele sank da stavat posho ne se vklopuvalo u nivnata kujna i red drugi izgovori.
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
@galaxys пробај ја оваа фирма, од искуство знам дека се супер, две кујни ни имаат направено и презадоволен сум со квалитетот и услугата. Незнам дали монтираат надвор од Охрид, но може да ги контактираш. Не сум МК да прашам секако имаш контакт пиши им по емаил.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
пробај ја оваа фирма, од искуство знам дека се супер, две кујни ни имаат направено и презадоволен сум со квалитетот и услугата. Незнам дали монтираат надвор од Охрид, но може да ги контактираш. Не сум МК да прашам секако имаш контакт пиши им по емаил.
I jas ne sum vo mk, inace polesno ke najdev. Fala mnogu ke im pisam ili preku viber ke se cujam. Mada so ogled na toa deka se 170km od kaj mene (u tikvesijata) ne znam dali ke im se isplati i niv a i mene, ali ne preci da se prasa, pogotovo ako pravat po merka.
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Nekoj da preporaca firma/covek sto izrabotuva kujni po merka i raboti niz cela Makedonija?

Kontaktirav nekolku firmi i site nekjat pari :D . Praele samo po sablonski elementi, ne mozelo kako sho sakam ja, ne mozele sank da stavat posho ne se vklopuvalo u nivnata kujna i red drugi izgovori.
Мебел Ацевски, им нема рамни, плаќаш али добијаш квалитет.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.039
Поени од реакции
12.461
Nekoj da preporaca firma/covek sto izrabotuva kujni po merka i raboti niz cela Makedonija?

Kontaktirav nekolku firmi i site nekjat pari :D . Praele samo po sablonski elementi, ne mozelo kako sho sakam ja, ne mozele sank da stavat posho ne se vklopuvalo u nivnata kujna i red drugi izgovori.
Лаки Мебел.
Дечките се од тетовско ама постојано се во Ск.
Страшно добри кујни прават.Мене цел стан ми опремија пред 2 месеца,презадоволен сум.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Мебел Ацевски, им нема рамни, плаќаш али добијаш квалитет.
Fala na predlog, ali bas i nemaat kujni na nivnata strana. Vo sekoj slucaj ne baram nesto skapo bidejki nema da se koristi mnogu, tuku da bide izraboteno po merka i kako jas sto sakam.
Автоматски споено мислење:

Лаки Мебел.
Дечките се од тетовско ама постојано се во Ск.
Страшно добри кујни прават.Мене цел стан ми опремија пред 2 месеца,презадоволен сум.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Fala za predlog. Im pisav na fb. I mene mi trebaat povekje raboti i planiram samo edna firma da angaziram za site raboti, ali kujnata e onaa koja e potesko da se najde nekoj , poveketo gotovi elementi prodavaat i ne mozes nestandadna golemina da zemes.
 
Член од
14 октомври 2021
Мислења
7
Поени од реакции
0
Здраво дечки,

Не знам дали темава е најсоодветна за моево прашање, но не успеав да најдам посоодветна на форумов.

Сакам да ставам кујна во викендичка што ја имаме, не ми треба ништо комплицирано или скапо, и бидејќи не ми е за дома и не ми е многу битно да биде изработена перфектно, би сакал сам да си ја изработам (ем ќе научам ем ќе заштедам).

Е сега гледав туторијали по интернет, не изгледа нешто комплицирано, меѓутоа ќе ми треба некоја програма/софтвер кајшто ќе можам да ја исцртам и да ми генерира кројна листа којашто ќе можам да ја дадам на фирмите што продаваат сечени плочи (како солопром или про дизајн). Ги контактирав не знаеја да ми посочат, видов еден Хрватски софтвер "Корпус РЦ" дека бил доста добар но не успеав да најдам бесплатна верзија (ниту кракувана).

Ако има некој поупатен ако би можел да сподели како/каде да најдам такив софтвер би бил многу благодарен.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
430
Поени од реакции
96
Еве ти нешто такво, само овие го промашиле фрижидерот, требало да го вградат.


Секој има вкус, ама премногу ладно изгледа и ќе се отепате бришење прашина, додај нешто бело и дрвено. Комбинација од бело, црно/сиво и дрвено изгледа доста подобро.

Сум слушал по луѓе златев правел многу квалитетно.. Дали знаете како е со цени?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom