Идеи и дизајн на Кујни

Член од
26 август 2019
Мислења
218
Поени од реакции
494
Јас имам лошо искуство со Фабер и Нарди.. Земав комбинирана плотна со плин и посебна фурна и се покажа под просек. Тие што ги имам пред Фабер од Горење беа многу подобри. После две години користење се изнервирав и си земав се Бош.. Нема утка.
Бош имам кујнски робот, миксер, блендер, се има на него, малку е да кажам дека е феноменален. Јас имам желба елементите да се црни, ради тоа што кујната ми е мат црна :rolleyes: Глупости знам, ама ете сум замислила така, ако најдам топ, ако не ќе си одиме со тоа што чини па ќе комбинираме некако.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.098
Поени од реакции
854
Прегледај го приврзокот 264829
Нешто вака би било најлесно за изведба. Ѕидот(со плави плочки обележен) и просторот помеѓу висечките и подните може да се затвори со стакло во боја. Елементот со садоперот да биде со слепа врата...негде 150 mm зависи од диензиите на ѕидот(столбот).
Od kaj da go simnam programcevo ?:D Bas ova ke prasuvav ako nekoj znae programa za dizajniranje kujni.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
9.704
Поени од реакции
12.923
Od kaj da go simnam programcevo ?:D Bas ova ke prasuvav ako nekoj znae programa za dizajniranje kujni.
Од нигде....500 евра е, ја со некои заебанции го направив 90% функционално :D
Ќе го аплоудирам утре....копии пејст варијанта.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
9.704
Поени од реакции
12.923
Не е нешто специјално...се прави едноставно. Ама тоа до таван малу морген ако ти е куќата/станот правена од пајташи што не знаат питагорова теорема. Медијапан врати со рачка оборена ивица..само не гледам логика во 33-ка завршни страници/таван/дно.
Иначе Јумис Луксори си е прича сама за себе :)
 
Член од
26 август 2019
Мислења
218
Поени од реакции
494
Не е нешто специјално...се прави едноставно. Ама тоа до таван малу морген ако ти е куќата/станот правена од пајташи што не знаат питагорова теорема. Медијапан врати со рачка оборена ивица..само не гледам логика во 33-ка завршни страници/таван/дно.
Иначе Јумис Луксори си е прича сама за себе :)
Скроз се слагам со тебе. Не ми е јасно како вака... Ова за мене е многу лошо сработено искрено и јас ова не би му дала амин. Кога бирав фирма за кујната, трпезарија и дневна бирав меѓу 3 фирми, едни од нив беа Јумис и среќа што не ме прелажаа. Од тогаш имам видено многу нивни лоши изработки, наспроти прекрасни, ама тоа што е лошо е баш лошо. Изгледа и буџетот си игра улога. А она што мене ми го понудија не беше лошо искрено.
 
На врв Bottom