Идеална жена за 6 800 долари

Статус
Затворена за нови мислења.

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Замислете си „плавуша“ со совршено нежна кожа, која говори неколку јазици, рецитира поезија, одлично готви и е идеална љубовница. Таа ги исполнува сите ваши фантазии, не се расправа со вас и не е љубоморна. Верувале или не таква жена постои, и можете да ја имате за 6 800 долари.

Станува збор за андроид кој е направен во Германија, во Нирнберг. „Совршената дама“ како што е наречена, има синтетичка кожа која е навистина слична со човечката. Опремена е со сензори со чија помош го препознава својот маж, и освен што готви и оди, таа и зборува но само она што вие сакате да го слушнете.
Куклата се прави по нарачка и „младоженецот“ може на својата драга да и ги избере бојата на очите и косата, нејзината фризура, височина, големина на гради, усни, колкови,...
Но бидејќи оваа кукла не е само за во кревет и во кујна, може да се определи какво образование ќе има, колку јазици ќе говори, кои книги ќе ги има прочитано, и др.
Можеби сето ова ви делува како научна фантастика, но не е. Дејвид Леви, авторот на книгата „Љубов и секс со роботи“ смета дека еволуцијата на човечкиот род во иднина ќе доведе до секс на луѓе со роботи. Тоа ќе се случи за најмногу 40 години, предвидува Леви.

Извор(Идивиди)

И кое е вашето мислење за оваа појава.Дали навистина една кукла може да го замени човекот,посебно во сексот?
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Ако се помисли каде е еден маж спремен да си го пикне, не би ме зачудило ни згадило некоја будала да си ја однесе куклата дома.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Ех, оти да не можи?
Неверојатно е то колку светот изобилува со мажи кои се ергени и кои поради некои причини не можат да најдат жена, или пак немаат време.
Оваа кукла/жена би била совршена за него.
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
.Дали навистина една кукла може да го замени човекот,посебно во сексот?
Па...кога може десанка да го мења.....ова би му дошло како унапредување....а никој не се побунил за десанка до сега...зошто па да се бунат за нешто што ќе биде пософистицирано?????

едит ...Секое мислење што е против секс со роботи....мене ќе ми звучи како...пропаганда против д*кање
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Самата помисла дека ќе бутам у жици и такви ствари, не ми е пријатна :pos:

Ако иам пари би ја земал да ми чисти по дома, после ќе ја гасам :pos:

Така да ... :pipi:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Стварно љубовта како да ја снемува бре... роботи?!:uvo:
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Замислете си „плавуша“ со совршено нежна кожа, која говори неколку јазици, рецитира поезија, одлично готви и е идеална љубовница. Таа ги исполнува сите ваши фантазии, не се расправа со вас и не е љубоморна. Верувале или не таква жена постои, и можете да ја имате за 6 800 долари.

Станува збор за андроид кој е направен во Германија, во Нирнберг. „Совршената дама“ како што е наречена, има синтетичка кожа која е навистина слична со човечката. Опремена е со сензори со чија помош го препознава својот маж, и освен што готви и оди, таа и зборува но само она што вие сакате да го слушнете.
Куклата се прави по нарачка и „младоженецот“ може на својата драга да и ги избере бојата на очите и косата, нејзината фризура, височина, големина на гради, усни, колкови,...
Но бидејќи оваа кукла не е само за во кревет и во кујна, може да се определи какво образование ќе има, колку јазици ќе говори, кои книги ќе ги има прочитано, и др.
секс на луѓе со роботи. Тоа ќе се случи за најмногу 40 години, предвидува Леви.
Апсурд.Незамисливо ми е...не можам да си претставам,како би изгледало такво нешто.

Извор(Идивиди)
И кое е вашето мислење за оваа појава.Дали навистина една кукла може да го замени човекот,посебно во сексот?
Не.Мислам можно е,ама не е во ред.Човекот е способен за одредени работи за кои роботот не е и никогаш нема да биде способен... на пр.роботот не може да те утеши кога си тажен,или да те насмее кога не си расположен... тоа го може само живо човечко суштество.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
......зборува но само она што вие сакате да го слушнете.
Куклата се прави по нарачка и „младоженецот“ може на својата драга да и ги избере бојата на очите и косата, нејзината фризура, височина, големина на гради, усни, колкови,...
Но бидејќи оваа кукла не е само за во кревет и во кујна, може да се определи какво образование ќе има, колку јазици ќе говори, кои книги ќе ги има прочитано, и др. И кое е вашето мислење за оваа појава.Дали навистина една кукла може да го замени човекот,посебно во сексот?
зошто па да не. (зборува тоа што сакаш да зборува)
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Самата помисла дека ќе бутам у жици и такви ствари, не ми е пријатна
Апсурд.Незамисливо ми е...не можам да си претставам,како би изгледало такво нешто.
.
Како да не сте слушнале за секс кукли до сега...

(да не ме сфати некој погрешно....природно си е природно:vozbud:)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
И така децата почнаа да се затвараат по дома... :toe:
 

Мачката

Coca Cola Addict
Член од
6 август 2007
Мислења
581
Поени од реакции
6
Како да не сте слушнале за секс кукли до сега...

(да не ме сфати некој погрешно....природно си е природно:vozbud:)
Ама пази ти се молам, ова кукла е и за в кујна и збора и одбираш какво образование ќе има .... Не е ова обична секс-кукла. :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Инаку, во секој случај не можи да замени човек. И да има некоја будала шо ќе ја купи, најверојатно ќе му се здосади за брзо.
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Сепак кукла си е кукла и неможе да го замени човекот.И јас мислам дека кој и да ја купи ке му здосади за кратко време.
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Совршено.
Сега некои луѓе ќе си го пронајдат совршениот модифициран прекрасен партнер, колку е само ова прекрасно.
Кога ќе размислам ... плава сум, имам нежна кожа, зборувам 2 странски јазици, рецитирам и + пишувам поезија, одлично готвам ... не, расипувам јас квалитет, страшно сум љубоморна, не исполнувам сексуални фантазии во кревет ако не ме частат добра оралка и + се расправам постојано.
Ниш ... сепак, навистина за некои луѓе ... just perfect!:devojce 1:
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
... таа и зборува но само она што вие сакате да го слушнете.
1. Све друго ми е горе-долу изводливо, ама овој дел ептен не ми е јасен!
2. И да ја видам сарма да завитка.
3. Мојата тетовска семка вели - малу, за тија паре.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Глупости. Глупости на квадрат. Глупости на куб. Глупости на куп.

Значи свашта еј. СВАШТА.:pop:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom