Идеална возраст за брак

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
E tamu, онаа Снежанана немаше едвам 18јсе години.
Значи за вапири е околу осумнајсе. За нормални меѓу осумнајсе и триесипет, за другине, нема брааак.
 
H

HITCH

Гостин
Дај боже!
Само нека ни обезбедат сместување и храна некаде подалеку од овде :D
Ова е најмал проблем за оваа влада. Бројот на иселени Македонци е најголем до сега, а нашава "десничарска" влада се заебава денес има закон, до вечер не важи. :)
Опозоцијава ни е уште покатастрофална и не е вредна да ја спомнеме, нема надеж во оваа држава.
Во куферчето на Пандорче имало само надеж, а во нашето куферче има само пасош и карта за во еден правец.
А, парите не се проблем, пари нема.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
А во куферот покрај пасошот и уан веј тикет забрај да кажеш дека има две конзерви сардина, кифла и едно јаболко, за во автобусот.
 
H

HITCH

Гостин
А во куферот покрај пасошот и уан веј тикет забрај да кажеш дека има две конзерви сардина, кифла и едно јаболко, за во автобусот.
Гаро, сендвичи и сокче се делат само на оние што ги возат низ Македонија по митинзите. :)
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Нема идеални години за брак пошо сите созреваме на различен начин и во различно време....така да Идеални години за брак нема...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Гаро, сендвичи и сокче се делат само на оние што ги возат низ Македонија по митинзите. :)
Ам мор, има попус во Тинекс на сардини. За по пат. Или у Карфур.
 
Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
За мене не постои идеална возраст...има само идеална личност и вистинско време.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ок...Проблемот е решен. Му киднал коњот.
Не се тревожете ако престарете.
--- надополнето: 8 ноември 2012 во 14:49 ---
Ок...Проблемот е решен. Му киднал коњот.
Не се тревожете ако престарете.
 
Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
23-25 за девојки
25-28 за момци.
Ова важеше пред 40-тина години, сега веќе не и фала Богу што е така.
Кога сме веќе кај тоа, многу сум благодарна што живеам во ова време, кога можам и да завршам факс, и да работам и да прошетам, а не како пред 50-тина и повеќе години, ги мажеле на 16-17 девојчињава, ги зацрнувале дома, па си колнеле судбина цел живот.
 
Член од
23 август 2012
Мислења
40
Поени од реакции
13
Ова важеше пред 40-тина години, сега веќе не и фала Богу што е така.
Кога сме веќе кај тоа, многу сум благодарна што живеам во ова време, кога можам и да завршам факс, и да работам и да прошетам, а не како пред 50-тина и повеќе години, ги мажеле на 16-17 девојчињава, ги зацрнувале дома, па си колнеле судбина цел живот.
Да .
Денес завршуваат факултет околу една деценија , излегуваат до касно стануваат во 12.00 или поручек и на крај одкако девојчињата (па и некои момци) ќе го завршат факсот и ќе прошетаат по светот и најчесто од премногу слободниот живот ќе земат некоја погрешна личност за маж и пак ќе си го зацрнат животот .(само на стари години):icon_mrgr:
Не дека сум носталгичар но денес не постои ред дисциплина , систематичност и систем на вредности (барем не општо прифатен).Тогаш барем откако ќе отиделе во војска( мажите нормално) добивале основна и здрава доза на дисциплина .
Денешнава младина е како пивтија , мобилни поскапи од кола во џеб а во главата слабо со концепт за животот.
--- надополнето: 8 ноември 2012 во 16:00 ---
23-25 за девојки
25-28 за момци.
генерално си во право, иако нема правила.
Понатаму односно покасно со годините и мудроста си оди и желбата за врзување .
Па после зошто не чека бела смрт .
Зошто сме немале деца (не се раѓале) .
Зошто имало многу разводи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom