Идеална возраст за брак

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Јас се женив на 26 години.
Штознам...арно ми е...иако понекогаш мислам дека требаше да го следам примерот на татко ми...на 33 години.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Мене не би ми зависело од возраста!
На пример, кога ќе бидам сигурен дека таа е таа, прво, и кога ќе бидам сигурен дека ќе имам средства за да се оформи и обезбеди семејство......
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Идеална за секс, идеална за брак, идеала за ова, идеална за она... Превише примерно ми звучи. Напрам некоја глупост, ќе видам и идеална и светиидеална. :icon_lol:

Ќе живеам со друг човек, тогаш кога ќе можам прво да живеам сама. Од било кој аспект. Значи, завршување на школо би требало да биде примарната цел, а соодветната возраст некоја си минимална граница.

Жалам, не гледам на венчавањето како на задолжителен процес пред заеднички живот со тој што го сакам. Потпис не е гаранција за љубов, прстен такоџе. Брак - небрак, сеедно. Само што е пожелно, за комшиите да не мислат дека сум неморална.

У осталом, кој ги тркала сите. Кога ни се сака, тогаш. Техничките нешта од секогаш сум ги мразела. Има побитни работи од "да/да".

Edit: Или кога ќе почнат да ме прашуваат "госпоѓа или госпоѓица?", или кога ќе си се фатам како се кезам на глетката на брачен пар со дете, или кога едноставно ќе го фатам букетот (не ми текнува како се викаше :icon_lol: ) на свадба. (Што нема да се деси. :icon_lol: )
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Тешко дека има идеална возраст. Ко ќе си спремен, ко ќе си сигурен, ќе си рипниш в тавче :smir:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Спремен не спремен ако си ја надувал..ти нема друго
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Idealno za masko e vreme koga ke se prasa koga e vreme a za zena koga ke se prasa samata dali se uste ima vreme :smir: Wauuu nekad iznenadim i samog sebe :wink:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Затоа луѓето даваат по 700-1000 евра за албанки....
3000 ако е со средно до 7000 ако ти ја шитнат со факултет.... ама за да сe земе таква треба и зетот малку да вреди, не ги даваат така :pos:
 
R

reactive89

Гостин
Шо знам, јас би од 24 до некаде 27/28 години...
Ако бидне накај 24/25 сигурно нема да напраам вирусче да ми се врти по дома уште тогаш него накај 27/28 ќе дое првото вирусче...
Сакам да си проживеам со женичка ми (ако се земам на 24 години...), да си се шеткаме некаде, едноставно да поминеме некој период сами заедно :)
А ако веќе отидам на верзија 2, тоа да биде некаде 27/28, првото вирусче валјда ќе е накај 29/30 :pos:
Шо знам... ипак се' остнува до чувствата према таа личност, и повратните чувства од таа личност... и се зависи до спремноста за влегување во заеднички живот...
Кога сме во врска, некако тоа е демо верзија, а кога веќе имаш заеднички живот со таа личност, е таа верзија е фул... :pos:
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
879
За маж пред да наполни 30 години глупо е да се жени...ретко кое машко е доволно созреано да се жени и гледа деца пред да направи 30 години...а за женско..хммм...незнам но сепак не би требало да се мажи пред наполнети 25/26 години...еве јас се оженив на 33 години и тоа едвај си се натерав самиот себеси да стапам во брак..хе хе
 
N

NeMiRnA

Гостин
Е заради вакви прашања се прават стегите у пм!Идеално ова,идеално она,нема ништо идеално!Животот не е филм...Затоа после разочарувања...ме вознемируваат вакви прашања.Се извинувам за испадов!
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Е заради вакви прашања се прават стегите у пм!Идеално ова,идеално она,нема ништо идеално!Животот не е филм...Затоа после разочарувања...ме вознемируваат вакви прашања.Се извинувам за испадов!

Па темава не е за до толку сериозно да го сватиш терминот идеална возраст за брак.
Пред се е шала на оние муабети ееее кога ти сакаш да се мажиш/жениш, на колку години?
Идеална возраст нормално дека не постои!
Но сигурно некогаш во животот си рекла дека сакаш на одредена возраст да се омажиш, дали сега, дали како дете сеедно ...
Пред се за тоа е темата!


Ај и јас да одговорам:)
Некогаш си викав дека на 25 години :), а сега би сакала на 27 години
ама којзнае може и догодина ќе е :pos:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.668
Поени од реакции
21.754
Кога ќе бидеш доволно возрасен да приуштиш кирија, струја, вода, бензин, предмети во домаќинството, храна во фрижидер а во поекстремни услови пелени, дубаци, шпилхозни и слично...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
Кога ќе бидеш доволно возрасен да приуштиш кирија, струја, вода, бензин, предмети во домаќинството, храна во фрижидер а во поекстремни услови пелени, дубаци, шпилхозни и слично...
Стварно све ова (и плус уште многу)... освен дубаци, нив ортопедите не ги препорачуваат повеќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom