Игри на Linux Ubuntu

Член од
25 февруари 2006
Мислења
10
Поени од реакции
0
ја видов темата ама е и вистински интересна би препорачал PlayOnLinux ги има речиси сите нови игри на него но секако сака и стабилна и јака машина :)
 

alex_death

To be or not to be!
Член од
10 октомври 2008
Мислења
583
Поени од реакции
90
HoN - Со последниот update е free-to-own. :)
 
Член од
26 март 2011
Мислења
8
Поени од реакции
0
Kako da apdejtiram ubuntu od 7.04 skolski laptop na nova verzija .. POMOS
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Kako da apdejtiram ubuntu od 7.04 skolski laptop na nova verzija .. POMOS
Не се исплаќа да го апдејтуваш, бидејќи процесот ќе ти одземе најмалку цел ден. Бидејќи се работи за училишно лаптопче, новоата верзија на Убунту ќе работи бавно, најдобро е да си го снимиш Лубунту 14.04 на усб и преку него сними си го.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom