Игри на Linux Ubuntu

Член од
5 мај 2008
Мислења
104
Поени од реакции
4
Kako da instaliram igra na linux ubuntu ?
Koga ce go stavam usb-to ne mi gi dava site faljovi od igrata i nemozam ni da instaliram ni da igram preku usb ...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.502
Поени од реакции
785
Затоа ќе си инсталираш windows, многу заебанции има на linux-от за инсталирање на игри.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.206
Поени од реакции
265
Се кладам на 100 денари дека ова ви треба за да инсталирате кантер или воркрафт(ДОТА) нашкола :)
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.501
Поени од реакции
208
Се кладам на 100 денари дека ова ви треба за да инсталирате кантер или воркрафт(ДОТА) нашкола :)
Се слагам со тебе хахах ноггу е досадно нема шо да правиш цело време требе тоа змиичето да го играиш.:toe:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
инсталирајте quake, работи сигурно, ja има на торентите за линукс!
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.206
Поени од реакции
265
Се слагам со тебе хахах ноггу е досадно нема шо да правиш цело време требе тоа змиичето да го играиш.:toe:
Ај дај 100 денари :pos2:.

Кај нас исклучени се од струја, ни тоа не можеме да го играме :).
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
104
Поени од реакции
4
Abe ako znaj nekoj neka kazi ako ne...

Bravo za kladbava kako pogodi deka za na skolo e ?:smir:
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.206
Поени од реакции
265
Абе ај седите и учите математика таму.... Игри нашкола, аман :tv:
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
102
Поени од реакции
110
Pisi vo konzola "sudo apt-get install wine", pod uslov da go imas passot za SU- super user, so ovaa komanda ustvari instaliras emulator kao na XP so se instalira emulator za da igras igrici od Soni.

Posle toa ja instaliras isto ko na WIn.

Probaj bi trebalo da funkcionira :)
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
да не ја има таа играта Same Gnone за на икс пе?
:)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.407
Поени од реакции
542
да не ја има таа играта Same Gnone за на икс пе?
:)
Aууу, играва ме вади од такт. :)
Во школо сите само неа ја играат, рушат рекорди цело време, како не знам што да направиле, али ептен е големо ривалството и конкуренцијата за играва.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Да да ..играва е заразна на школо...кога нема интернет,и само тоа да се игра.. :)

ај ако ја има за икс пе нека пише..
јас барав ама нишо.. :smir:

:salut:
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
45
Поени од реакции
0
Сум слушнал за кантер страјк специјално за линукс но не знам од кај можеш да ја најдеш а ако сакаш кантер да мќскаш на линукс ке си најдеш wine и од таму ке си ја играш без оваа програма не можеш да играш 3д игри.
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Ај дај 100 денари :pos2:.

Кај нас исклучени се од струја, ни тоа не можеме да го играме :).
Па многу лесно можеш да ги уклочиш само треба да ги приклучиш на старата инсталација(стариот штекер):icon_lol: не на новата и после кцаш:tv:
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.335
Поени од реакции
3.945
Гледам у школо, тоа тетрисот го играат со шифри, ама не ми е јасно како :nerv: ај ако знае некој нека помогне ако сака:smir:
 
На врв Bottom