Игри на среќа?

Член од
25 декември 2008
Мислења
1.864
Поени од реакции
1.045
Играм спортска и тоа редовно.Не дека сум се збогатил, ама ги вртам парите.Мислам дека до сега горе доле на свое сум си.А и плус по интересно е да гледам фудбал. Понекогаш знам и по некоја грепка да изгребам.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Игри на срека јас не играм!И така мали се шансите од толку народ јас да добијам, со тие пари ке си ги збирам и ке си купам нешто отколку да ги дадам по кладилници и слично.А да пратам од наградни игри пример милка чоколада, и онака јадам па не ме боле газенцето да идам до поштата(и така ми е блиско) и да плукнам, да потпишам пликото и да го предадам :).
 
Член од
10 август 2010
Мислења
183
Поени од реакции
7
Ко бев средно дека многу блиску беше обложувалницата, а машките на скоро секој одмор се симнуваа да уплаќаат ливчиња (и ние девојчињата кусо да не сме), постојано уплаќавме. Инаку кога излезе бингото (се сеќавам на првото на МТВ што беше) постојано играв, потоа и лото и грепки, ама ништо бре... малер! А сега и некои нови излегле (среќно тркало ако не се лажам) ги видов во трафика и ајде да земам една... и ништо... и потоа уште двапати се враќав да земам уште по една :( и пак ништо... Така да грепки повеќе не планирам (до кога незнам), а за спортска додека да тргнеме на факс :D
 

Voice of Jericho

Twisted Firestarter
Член од
13 септември 2008
Мислења
301
Поени од реакции
137
Никогаш не сум играл ниту бинго, ниту лото и слично... Добро, неколку пати кога бев 2/3 одделение, ќе ги напнев моите да купат ливче, пошо многу ми беа интересни топчињата што се вртеа во стаклениот круг. :) За кладилници имам исто еднаш на среќа уплатено 50 денари и на среќа добив некои си 800 денари! Фала Богу не ме залажа тоа да продолжам.
 
Член од
3 март 2012
Мислења
63
Поени од реакции
3
сакам т.е. веќе почнав да купувам гребки за кола и добив 40 денари :3 дали познавате некои што добиле голема сума на пари или пак кола на гребка?
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.272
Поени од реакции
3.487
сакам т.е. веќе почнав да купувам гребки за кола и добив 40 денари :3 дали познавате некои што добиле голема сума на пари или пак кола на гребка?

Да да знам. Еден роднина наш доби бинго, не знам дали зеде пари или кола. А едно другарче зеде кола од грепка.
 
Член од
14 септември 2013
Мислења
46
Поени од реакции
6
јас еднаш само имам добиено на грепка 10.000 ден, после многу купувања, така да според мене во ова нема леб, ама ваше си е како сакате.
 
Член од
25 јули 2013
Мислења
118
Поени од реакции
96
денеска прв пат играв во казино и извадов 860 ден
мислам дека на рулет на машиниве се вади ќарот ако имаш лимит колку пари клаваш нормално дека и до колку одиш :) а најпрво стратегијата
Пред да седнам сам во казино нон стоп одев и ги гледав другарите мои како играат и воопшто не ни планирав да седнам и му чатев над глава дека ги лажат со машиниве му ги лапаат парите...
ги гледам и му се чудам зошто само клаваат на неколку бројки сите пари и така се поголеми шансите казиното да добие отколку ти
гледајќи така ми текна една стратегија да клавам по малце и само да останат 4-5 бројки не кликнати, така ти се шансите поголеми да си излезиш од казино насмеан, но не и со многу пари фала богу... не за џабе рекле без пот не се вадат пари... но за да си ти на ѓар мислам дека е таа стратегијата
па кој ќе ти даде 800 ден за 100 ден? или 500 ден?
сакам да слушнам од поискусниве комарџии дали се исплаќа вака да се игра или се лажам?
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
467
Поени од реакции
1.137
денеска прв пат играв во казино и извадов 860 ден
мислам дека на рулет на машиниве се вади ќарот ако имаш лимит колку пари клаваш нормално дека и до колку одиш :) а најпрво стратегијата
Пред да седнам сам во казино нон стоп одев и ги гледав другарите мои како играат и воопшто не ни планирав да седнам и му чатев над глава дека ги лажат со машиниве му ги лапаат парите...
ги гледам и му се чудам зошто само клаваат на неколку бројки сите пари и така се поголеми шансите казиното да добие отколку ти
гледајќи така ми текна една стратегија да клавам по малце и само да останат 4-5 бројки не кликнати, така ти се шансите поголеми да си излезиш од казино насмеан, но не и со многу пари фала богу... не за џабе рекле без пот не се вадат пари... но за да си ти на ѓар мислам дека е таа стратегијата
па кој ќе ти даде 800 ден за 100 ден? или 500 ден?
сакам да слушнам од поискусниве комарџии дали се исплаќа вака да се игра или се лажам?
Каква стратегија какви бакрачи, тоа е само почетничка среќа.
Бегај подалеку од такви објекти ако сакаш да имаш пари во џеб, а ако сакаш да останеш не само без леб туку и без гаќи продолжи со “стратегијата“ :свиркам:
 
Член од
25 јули 2013
Мислења
118
Поени од реакции
96
Каква стратегија какви бакрачи, тоа е само почетничка среќа.
Бегај подалеку од такви објекти ако сакаш да имаш пари во џеб, а ако сакаш да останеш не само без леб туку и без гаќи продолжи со “стратегијата“ :свиркам:
се слагам со тебе...
а најпрво имаме режим да клаваме по 100 ден во денот, ако ги земе стануваме и си одиме и нема мислење дали да се вратиме или да стаиме уште
а сте се запрашале зошто даваат пиење гратис...?
тоа му е добра финта да си се опуштиш
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.205
Поени од реакции
1.282
денеска прв пат играв во казино и извадов 860 ден
мислам дека на рулет на машиниве се вади ќарот ако имаш лимит колку пари клаваш нормално дека и до колку одиш :) а најпрво стратегијата
Пред да седнам сам во казино нон стоп одев и ги гледав другарите мои како играат и воопшто не ни планирав да седнам и му чатев над глава дека ги лажат со машиниве му ги лапаат парите...
ги гледам и му се чудам зошто само клаваат на неколку бројки сите пари и така се поголеми шансите казиното да добие отколку ти
гледајќи така ми текна една стратегија да клавам по малце и само да останат 4-5 бројки не кликнати, така ти се шансите поголеми да си излезиш од казино насмеан, но не и со многу пари фала богу... не за џабе рекле без пот не се вадат пари... но за да си ти на ѓар мислам дека е таа стратегијата
па кој ќе ти даде 800 ден за 100 ден? или 500 ден?
сакам да слушнам од поискусниве комарџии дали се исплаќа вака да се игра или се лажам?

Абе да беше така едноставно сите ќе правеа.. Мој совет троши ги парите што си ги земал и не се враќај ! На почетокот сите земаат... Ако продолжиш ќе видиш со тек на време како 100че по 100че ќе губиш.

Не пијат нафта тие. Мора да се фатиш на јадицата првиот пат за да влезеш во филм дека се прават пари. Не за џабе имаат 20 камери во собата, за украс не се тие :)
 
Член од
25 јули 2013
Мислења
118
Поени од реакции
96
Абе да беше така едноставно сите ќе правеа.. Мој совет троши ги парите што си ги земал и не се враќај ! На почетокот сите земаат... Ако продолжиш ќе видиш со тек на време како 100че по 100че ќе губиш.

Не пијат нафта тие. Мора да се фатиш на јадицата првиот пат за да влезеш во филм дека се прават пари. Не за џабе имаат 20 камери во собата, за украс не се тие :)
абе се ми е јасно :cool:
цело време имам на ум како да напрам некоја превара или да истестирам нешто
баш сакам да видам дали ќе ми местат
ако земат да ми местат, повеќе нема око да ми видат! ;)
па затоа нема едно казино, во сите 3 казина ќе ме гледаат ретко :свиркам:
абе повеќето луѓе што одат повеќето седат на машините со 4 комбинации, им се чудам...
рулетот мислиш кај нас со магнет го контролираат да се паѓаат бош бројки ко на Las Vegas?
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.205
Поени од реакции
1.282
абе се ми е јасно :cool:
цело време имам на ум како да напрам некоја превара или да истестирам нешто
баш сакам да видам дали ќе ми местат
ако земат да ми местат, повеќе нема око да ми видат! ;)
па затоа нема едно казино, во сите 3 казина ќе ме гледаат ретко :свиркам:
абе повеќето луѓе што одат повеќето седат на машините со 4 комбинации, им се чудам...
рулетот мислиш кај нас со магнет го контролираат да се паѓаат бош бројки ко на Las Vegas?

Не мислам туку знам дека со магнет го регулираат :D Се штелува тоа машината за да има 80% профит со 20 % трошок. Сега ти ако си земал 500 денари некој изгубил 30.000 . На крајот од денот мора некој да им ги плати кафињата, струјата едно друго.

Затоа ти викам не се лажи со тактики, стратегии, ниски пари.. Си земал трошиги и не се враќај (y) И ја пробав исто како тебе затоа ти кажувам..
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.491
Сум играл, играл....., ама стварно сум баксуз.... повеќе од 50 денари немам земено :( :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom