Игра во Delphi

Член од
2 септември 2012
Мислења
316
Поени од реакции
91
Здраво, треба ми некој што знае да програмира во Delphi, треба ми игра која не мора да е многу сложена. Треба ми за проектна по програмирање.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
13.114
Поени од реакции
16.813
кој програмира у делфи уште? се сеќавам и ја кога учев тоа у средно, прво почнавме со паскал па у делфи, квантен скок.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
8.417
Поени од реакции
15.321со едно пребарување на гул ми излегоа овие, прочепкај ако немаш веќе предефинирана тема ќе најдеш готови колку ти душа сака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom