Играње онлајн со Game Ranger и Hamachi

Член од
30 ноември 2011
Мислења
39
Поени од реакции
11
Подржува над 600 игри, со Titan Quest има проблеми барем за мене, и треба и двата играчи да ја имаат истата верзија на играта. A Hamachi не сум го користел до сега па некој ако може да ми каже нешто за тоа :)
 
B

BrunoFresh

Гостин
Hamachi rработи на секоја вид игра која можи да се игра мултиплејр или лан. Хамачиот, накратко кажано, го "лажи" компјутерот за да мисли дка сте поврзани некон во ЛАН, и го овозможува баш тоа играње (барем јас така го сватив).Но хамачиот се користи за различни цели не само за игри.
А доколкју пак Game Ranger, никад не сум го користел и незнам за што воопшто служи. Дали е ист како Хамачи.

И доколкју сме кај Titan Quest. Таа нема пачови едноставно има своја експанзија, Titan Quest Immortal Throme. И нормално е да не ти поддржува лан, ако ти имаш само Titan Quest а тој креирал на Titan Quest Immortal Throne. Ако веќе играш Titan Quest (како мене), ќе ја инсталираш и експанзијата TQIT и ќе си користиш Hamachi. Има доста премногу сервери ако малце побараш на гугл. Тоа за диабло има па не за Titan Quest што е прилично нова игра, и воедно подобра графика од Диабло :)
 
Член од
30 ноември 2011
Мислења
39
Поени од реакции
11
Hamachi rработи на секоја вид игра која можи да се игра мултиплејр или лан. Хамачиот, накратко кажано, го "лажи" компјутерот за да мисли дка сте поврзани некон во ЛАН, и го овозможува баш тоа играње (барем јас така го сватив).Но хамачиот се користи за различни цели не само за игри.
А доколкју пак Game Ranger, никад не сум го користел и незнам за што воопшто служи. Дали е ист како Хамачи.

И доколкју сме кај Titan Quest. Таа нема пачови едноставно има своја експанзија, Titan Quest Immortal Throme. И нормално е да не ти поддржува лан, ако ти имаш само Titan Quest а тој креирал на Titan Quest Immortal Throne. Ако веќе играш Titan Quest (како мене), ќе ја инсталираш и експанзијата TQIT и ќе си користиш Hamachi. Има доста премногу сервери ако малце побараш на гугл. Тоа за диабло има па не за Titan Quest што е прилично нова игра, и воедно подобра графика од Диабло :)
Game Ranger работи на истиот концепт, и не двојцата имавме prvata Titan Quest ако работи со хамачи онда го бришам Game Ranger. Има уште едно исто како хамачи Tunngle мислам дека беше се е едно исто срање само треба да си одбереш
 
B

BrunoFresh

Гостин
Game Ranger работи на истиот концепт, и не двојцата имавме prvata Titan Quest ако работи со хамачи онда го бришам Game Ranger. Има уште едно исто како хамачи Tunngle мислам дека беше се е едно исто срање само треба да си одбереш
Работи работи, јас ја играм, проверена е :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom