Играчница

Член од
13 јануари 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки здраво. Ме интересира совет и помош околу отворање на играчница (со компјутери и PlayStation). Dali ima nekoj ideo kako da se sprovede seto toa. Pozz
 
K

kicodarker

Гостин
Најпрво набави десктоп компјутери, по можност со монитори од потанките, слушалки камери за на мирц месенџер, инсталирај најновите игри гта кантер варкрафт и конфер, стави во downloads 10тина порно филмови за да не ти трошат гигабајти на симнување торенти и тоа е тоа.
Следен чекор што треба да го направиш е да влезиш само во временска машина, тркалцето да го поддесиш 14 години назад, и ќе имаш тип топ компјутерница. Не заборавај да додадеш пакети со нескафе 30 денари, макијато 20 денари, за 3 часа интернет 1 гратис и да чуваш компјутери за студентки ко ќе идат на мирц.
 
Член од
21 јули 2017
Мислења
195
Поени од реакции
124
Да не те расколебам, ама сите што се бавеа со ова, затворија во последниве 5-6 години, ако не и порано.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.427
Поени од реакции
1.690
Све зависи од местоположбата, во СК можда затворија ама во Охрид на пример онаа Вирус што е пред корзото работи турбо.
 

brnjomkd

kobra
Член од
23 ноември 2017
Мислења
123
Поени од реакции
44
Дечки здраво. Ме интересира совет и помош околу отворање на играчница (со компјутери и PlayStation). Dali ima nekoj ideo kako da se sprovede seto toa. Pozz
касно за тој бизнис изумре веќе едино ако имаш да уложиш сега казино му е мајката децата играат рулет и слотови
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
6.965
Поени од реакции
11.209
Isto vo Oh ima i za PS4 samo, edno tri godini si teraat.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
3.888
Поени од реакции
9.463
Мој совет ти е ако веќе алудираш на таа бранша, да се пренасочиш на рентање на сони 4 со основните игри фифа,нба,гта5. Гледам доста од децава се собираат и рентаат на цели денови или на цела вечер, тоа би ти било поперспективно според мене.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.744
Поени од реакции
4.967
Мој совет ти е ако веќе алудираш на таа бранша, да се пренасочиш на рентање на сони 4 со основните игри фифа,нба,гта5. Гледам доста од децава се собираат и рентаат на цели денови или на цела вечер, тоа би ти било поперспективно според мене.
Може и да направи просторија која ќе биде за изнајмување со PS4. Нешто приближно во стилот како што во некој клуб кафиќ може да се резервира сепаре или во стилот како што го прават тоа игротеките за мали деца. За родендени да може да се изнајми просторијата/ играчницата и ќе има играње три часа или повеќе зависи колку ќе се плати, да има плус јадење, пиење..

Ова е доста подобро затоа што ќе биде сигурен дека конзолата PS 4 ќе му биде во добра сосотојба и игрите ако се на CD ќе се во добра сосотојба после играњето.

Играчниците/ интернет кафе одамна згаснаа бидејќи денешно време повеќето можат дома да си дозволат компјутер, конзола за играње игри, интернет.. но постојат уште некој што си работаат ете пример се погоре некој постови дека во Охрид си работаат некој.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
3.888
Поени од реакции
9.463
Може и да направи просторија која ќе биде за изнајмување со PS4. Нешто приближно во стилот како што во некој клуб кафиќ може да се резервира сепаре или во стилот како што го прават тоа игротеките за мали деца. За родендени да може да се изнајми просторијата/ играчницата и ќе има играње три часа или повеќе зависи колку ќе се плати, да има плус јадење, пиење..

Ова е доста подобро затоа што ќе биде сигурен дека конзолата PS 4 ќе му биде во добра сосотојба и игрите ако се на CD ќе се во добра сосотојба после играњето.

Играчниците/ интернет кафе одамна згаснаа бидејќи денешно време повеќето можат дома да си дозволат компјутер, конзола за играње игри, интернет.. но постојат уште некој што си работаат ете пример се погоре некој постови дека во Охрид си работаат некој.
Околу сигурноста, сите при изнајмување оставаат лична карта и потпишуваат дека ако има оштета ќе го платат. Просторија да се резервира сепак се дополнителни трошоци за кирија, сметки, ризик ми е, да не е во загуба. Најдобро е да купи неколку уреда со игри и да ги изнајмува, ако види дека има заинтересираност нека отвори и просторија.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.744
Поени од реакции
4.967
Комбинација кафe бар и играчница е најдобро да направи секако зависно од просторот и буџетот. Добра е исто идеата и на @FilipMKD007

Треба нешто што нема во државава нешто да се проба на поинаков начин. Нешто што можеби ќе привлече луѓе.
Сите играчници до сега во државава се истото го нудат. Конзоли, компјутери, добро среден дизајн на мебел и тоа е тоа.

Ентернет иако не сум бил таму од Ентер списанието што имав видено понудија поразлично но они и имале буџет за тоа замислено и да го реализираат.
 
На врв Bottom