Играте WoW (World of Warcraft)?

Член од
7 октомври 2008
Мислења
163
Поени од реакции
23
Леее исто и ја... Близард не се нормални ако еднаш си се навлекол готово нема пуштање. Играв од кога излезе 2005 до некаде 2008 па две години баталив... излезе Катаклизмава и сеа пак сум навлечен.
 

samunoske

unidentified specie
Член од
21 април 2007
Мислења
242
Поени од реакции
18
cataclysm li ti e interesna??? lol
 
Член од
26 јуни 2011
Мислења
20
Поени од реакции
2
Cataclysm не е многу интересна.. најубава е најстарата The Burning Crusade јас играм 4 години.. :)
 

Nyanyan

Sith Cat
Член од
8 септември 2011
Мислења
5
Поени од реакции
2
Јас почнав да играм на WotLK, некако ми фали сеа кога сум на Cata, ама сепак, не би се откажала, ептен се навлеков :)
 

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
WotLK беше најдоброто нешто што и се случло на WoW до сега според мене, сеуште се осекам исто така доброкоа level-ирам у Northrend какошто осекав првиотпа коа отидов со paladin-от кога излезе WotLK.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
85
Поени од реакции
1
кој може да ми каже кај да симнам wow - lich king
Има некои приватни сервери,провери на wowstatus

WotLK беше најдоброто нешто што и се случло на WoW до сега според мене, сеуште се осекам исто така доброкоа level-ирам у Northrend какошто осекав првиотпа коа отидов со paladin-от кога излезе WotLK.
Само Ulduar и Malygos, за другото TBC.
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Играм играм само...
Пуст ја...немам кеш да си го платам ацц-то:tapp::D,а никако да најдам некој асален спонзор од скандинавија...
А ми се игра ми се плаче :pos::D
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Да почнам сега да играм оваа новава што ми треба какое катаклизам, што ми треба да имам инсталирано?

Сите делови да ги инсталирам едно по едно или?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Да почнам сега да играм оваа новава што ми треба какое катаклизам, што ми треба да имам инсталирано?

Сите делови да ги инсталирам едно по едно или?
На официјалните сервери? Сите делови да си ги купиш, а за инсталација моеш и од торент.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.670
Поени од реакции
4.203
Не бе на приватниве сервери што се
Ако имаш другари што ги имаат цедињата оргинали инсталирај си ги ако не симни ги од интернет мора да ги инсталираш сите делови еден по еден сите.
 
Член од
16 јуни 2009
Мислења
18
Поени од реакции
2
Не бе на приватниве сервери што се
За на приватни да играш мора да провериш до која верзија е приватниот сервер на кој планираш да играш.. За да не инсталираш се па да чекаш симнување на пачови.. и после тоа нишо да не бидне... затоа прво најди сервер па ке најдеш и торенти за да ја симнеш до тој пач и да играш. Поздрав.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Сакам да ја инсталирам играва, е сеа ме интересират све шо требит да напрам, да симнам да инсталирам, колку време и колку ГБ ќе ме коштат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom