Игор Стефановски - најдобриот македонски автомобилист кој стана централно-европски шампион

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Значи да си зборниме отворено Иџе е одличен шофер можда не е на некое највисоко ниво или ко Сена,Шумахер,Алонсо али да ни ја претставува државава е супер.За да бидеш возач треба да имаш ОСЕТ и ДАРБА за возење а ги има.Е сеа гледам овде има "шоферишта" купил Лансер,Голф GTI и.т.н синоним за тркачка кола и се мисли дека е одличен шофер,а и јас се мислам дека сум меѓу нив :D ,али да го достигниме нивото на Иџе треба уште многу фурни леб да изедеме.Зошто?Вози шо се вика од мали нозе,има дарба има осет и најбитното има тренинг и искуство на могу трки.Језда е парата многу потребна тука али ако те запримети некој дека си добар и мисли дека може да му донесиш пари ќе те спонзорира пр.Витаминка Прилеп
Е сеа можда и ние "шофериштава" че го стасаме некогаш ако го направиме сето ова,а засега треба да го бодриме само.
И Иџе брат само мењачот ако смееш да го смениш со типртоник уште побрз ќе си :)
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Сакаш да кажеш сега да ти донесеме едно ево пред врата ке го фатиш времето на иџе ?
лупни тоа главата малце и почни да размислуваш за промена серка ме фаќа од вашите глупи муабети :гомце:


Ај прочитај ги уште еднаш постовите и посочи кај сум пишал дека знам да возам или нешто слично ? Не сум тука да мерам кур на форум за разлика од тебе !

Што мајка ти ?


Не е важно што сум возел како сум возел. Важно е дека цел живот сум во автомобилизам и знам колку е трнлив патот да се успее во нешто. И за разлика од тебе знам колку треба да ти бидат големи јајцата за да се тркаш и колку тренинг талент и извозени трки ти требаат за да успееш. И да ке те цитирам колку сакам никој тоа нема да ми го забрани. Ако сакаш може да се исклучиш од дискусија и така нема да те цитираат веќе (да ти појаснам како функционира форум зашто не ги капираш работиве гледам нешто)

Што се запали ти толку бе момче?Никој не те спомна,што јадеш колбаси цело време?Не ти фаќа тиквата што да пишеш,незнаеш што да пишеш,одма мајки мешаш,ја мајкати не ја спомнав.Мојот прв пост не беше наменет стриктно за тебе,си дадов свое мислење.А ако те фаќа серка,оди посери се не заборавај да се избришеш се и дојди.Никој не мери кур,ова е форум и си правиме тапа-муабет.Јајцата ми се во природна величина.Не преувеличувајте нешто што нема логика,најдобар бил најдобар бил,па голем курац,нека си е човекот нека си вози и точка,луѓето уште во 80-тите се качија на месечината,и никому ништо,извозел со стегната кола 15 трки и веднаш е НАЈДОБАР МАКЕДОНСКИ АВТОМОБИЛИСТ.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.029
Поени од реакции
14.908
Кратко и јасно-во светско ниво ако немаш возено картинг трки како дете,никој не те есапи за тркач.Друго све е пуфкање
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Што се запали ти толку бе момче?Никој не те спомна,што јадеш колбаси цело време?Не ти фаќа тиквата што да пишеш,незнаеш што да пишеш,одма мајки мешаш,ја мајкати не ја спомнав.Мојот прв пост не беше наменет стриктно за тебе,си дадов свое мислење.А ако те фаќа серка,оди посери се не заборавај да се избришеш се и дојди.Никој не мери кур,ова е форум и си правиме тапа-муабет.Јајцата ми се во природна величина.Не преувеличувајте нешто што нема логика,најдобар бил најдобар бил,па голем курац,нека си е човекот нека си вози и точка,луѓето уште во 80-тите се качија на месечината,и никому ништо,извозел со стегната кола 15 трки и веднаш е НАЈДОБАР МАКЕДОНСКИ АВТОМОБИЛИСТ.
Ги мешаш брзиниве те гледам. Ти одговорив во твој стил на твое ниво за тоа мајка ти ја смешав. А во врска со твојот прв пост кажав дека врска немаш и за џабе јадеш трици. И да се гледа дека немаш поим од автомобилизам и нема сврха муабетот понатаму нема разбирачка. Продолжи да си живееш со мислата дека можеш да возиш во F1 само конкурентен болид да ти дадат (само не е убаво да се фантазира толку многу) :D
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Ги мешаш брзиниве те гледам. Ти одговорив во твој стил на твое ниво за тоа мајка ти ја смешав. А во врска со твојот прв пост кажав дека врска немаш и за џабе јадеш трици. И да се гледа дека немаш поим од автомобилизам и нема сврха муабетот понатаму нема разбирачка. Продолжи да си живееш со мислата дека можеш да возиш во F1 само конкурентен болид да ти дадат (само не е убаво да се фантазира толку многу) :D

Не бе каков Ф1 болид,доста ми е и една кола на Дакар релитоНа Петерхансел ќе заврши работа.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Ги мешаш брзиниве те гледам. Ти одговорив во твој стил на твое ниво за тоа мајка ти ја смешав. А во врска со твојот прв пост кажав дека врска немаш и за џабе јадеш трици. И да се гледа дека немаш поим од автомобилизам и нема сврха муабетот понатаму нема разбирачка. Продолжи да си живееш со мислата дека можеш да возиш во F1 само конкурентен болид да ти дадат (само не е убаво да се фантазира толку многу) :D
Ама битно знае дека луѓето во 80-тите се качиле на месечината !?!?!?!! :pos::pos::pos: :facepalm::facepalm::facepalm:

И после ќе праиш муабет за трки/автомобилизам со него. Се е јасно сега. :)
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
Значи мелење трици како секогаш.Значи да разјасниме некои работи.Дечкото си е О.К секоја чест значи,постигна резултат кој не е за потценување.Ама сега да се величи до небеса не оди нели!!!!

Ке повторам пак.За возење треба чувство .Талент за музика,за уметност.Барем сега со денешнава технологија не е никаков проблем.Спремена машина од 150 000евра и нема проблеми.Јас повеке им симнувам капа на дечките со југовците,зошто навистина треба умешност да се вози тоа чудо од кола......
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Ама битно знае дека луѓето во 80-тите се качиле на месечината !?!?!?!! :pos::pos::pos: :facepalm::facepalm::facepalm:

И после ќе праиш муабет за трки/автомобилизам со него. Се е јасно сега. :)

Јас тоа барем го знам,ти ни тоа бе копан еден.Кола со око нема видено,незнае внатре како изгледа,он најде да пишува за коли.Оди врати се во селендрата и копај компири.И не замарај.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
Значи ако Иџе ни го даде Лансерот за едно возење на Водно ние "сите" ќе му го рушиме рекордот? :cautious:
Иџе брат ако читаш Лансерот давање некому НЕ, не за друго ќе ти падни рекордот :ROFLMAO:
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Јас тоа барем го знам,ти ни тоа бе копан еден.Кола со око нема видено,незнае внатре како изгледа,он најде да пишува за коли.Оди врати се во селендрата и копај компири.И не замарај.
Се гледа дека си тешка цепаница штом си пишал тоа смешките за месечината, земи прво прочитај па после пиши, не вака да се срамиш . :pos::facepalm: И ти да разбираше што е кола немаше да го имаш амблемот на Fiat во аватарот, ако ме разбираш. :)
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Значи ако Иџе ни го даде Лансерот за едно возење на Водно ние "сите" ќе му го рушиме рекордот? :cautious:
Иџе брат ако читаш Лансерот давање некому НЕ, не за друго ќе ти падни рекордот :ROFLMAO:
Оди барај држачи за тоа кантата,не дреми по форуми.
--- надополнето: 26 септември 2013 во 10:50 ---
Се гледа дека си тешка цепаница штом си пишал тоа смешките за месечината, земи прво прочитај па после пиши, не вака да се срамиш . :pos::facepalm: И ти да разбираше што е кола немаше да го имаш амблемот на Fiat во аватарот, ако ме разбираш. :)

Јас барем имам Фиат,ти ни Фиат немаш,пешки одиш уште како куче.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
Оди барај држачи за тоа кантата,не дреми по форуми.
--- надополнето: 26 септември 2013 во 10:50 ---Јас барем имам Фиат,ти ни Фиат немаш,пешки одиш уште како куче.

Во кантата тебе сосе покуќнина ќе те собери и дирек на Дрисла те носам
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Темата е за Иџе и неговата кариера, другите муабети префрлете си ги во инбокс инаку ќе има санкции.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
Значи ако Иџе ни го даде Лансерот за едно возење на Водно ние "сите" ќе му го рушиме рекордот? :cautious:
Иџе брат ако читаш Лансерот давање некому НЕ, не за друго ќе ти падни рекордот :ROFLMAO:

Толку си сигурен???Не би рекол.....

Пак ке повторам,во Ск има исчадени глави без мозок:):),кои ти гарантирам дека ке возат подобро од Иџе......

Дечкото е ОК,ама не го величите до толку сега.Му се склопија коцките,и ете има резултат......Но не ги потценувај и другите.Не знаеш кој е од другата страна на тастатурата......

Можеби е Stig,или Македонски Шумахер,а можеби и некој кој се занимавал со авто мото трките некогаш,па сега само гледа сеир......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom