Игор Џамбазов

H

Hip.Hop_MKD

Гостин
упс :)
Побарав али не ми излезе ништо така да бриши или спој ги
Пребарувај на GOOGLE пр: Игор Џамбазов форум Кајгана така е подобро :D

Иначе на сите ни е познат и по улогата на Трајче, и како добар музичар :)

 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Го обожавам секогаш здраво се смеам кога ќе го видам, постојано насмеан, весел и расположен за забава, вистински шоумен.
 
M

Moon Child

Гостин
Порано го почитував, но со Идол комплетно го сменив мислењето за него. Прво затоа што се правеше дека се знае, зашто се курчеше на буквално деца, и последно зашто секоја прилика ја користеше да се самопромовира колку он видел во животот итн. Многу некако самобендисано ми делуваше. А и искрено излитен ми е веќе.
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
Порано го почитував, но со Идол комплетно го сменив мислењето за него. Прво затоа што се правеше дека се знае, зашто се курчеше на буквално деца, и последно зашто секоја прилика ја користеше да се самопромовира колку он видел во животот итн. Многу некако самобендисано ми делуваше. А и искрено излитен ми е веќе.
а не дека нема видено премногу ... :)
Туку незнам дали ви текнува кога водеше Тркало на среќата, секој пат кога ќе дојдеше некој од некое градче, селце, прашуваше дали го знае „петко,станко„ и да го поздрави :)
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Според мене Игор Џамбазов и Тони Михајловски го делат првото место за најдобри шоумени во државава. Од ништо луѓето прават нешто, а и немам со кој/а водител/ка да ги споредам.
Ми се допаѓа искреноста кај Џамбазов, сите естрадни уметници, ТВ и радио водители може само да учат од него. Тој не се срами да каже се за секого и за себе. Секогаш јавно зборувал за се, целиот свој живот го има откриено, додека сите останати "ѕвезди" глумеле лудило. Јавно зборувал за своите пороци, а убаво знаеме дека пола естрада шмрка/се пијанчи/ се коцка....само немаат муда да излезат и јавно да признаат.
Ми се допаѓа и самокритичноста, а и тоа шо ги критикува останатите (пошо сите јадат гомна дека им е добредојдена критика за да можат да станат подобри во тоа што го работат, а ко ќе им кажеш у фаца плачат и одма не чиниш за нив :tapp:)
Додека нашите "ѕвезди" се китат со туѓи перја и живеат лажен живот на светци, чоеков сам се бори за се. Браво за него.
"Ѕвездите" наши треба да се гордеат ако една легенда како Игор ги спомне, па макар и искритикува.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
а не дека нема видено премногу ... :)
Туку незнам дали ви текнува кога водеше Тркало на среќата, секој пат кога ќе дојдеше некој од некое градче, селце, прашуваше дали го знае „петко,станко„ и да го поздрави :)
Ако си му ги читал книгите ќе приметиш колку само личности од типот на Петко, Станко, Велко, Марко има запознаено бегајќи и криејќи се од оние на кои им должел а го бркале. Во една од книгите опишува колку само роднини од лозата на дедо му Петре има пронајдено низ централна и источна Македонија. Така да тие прашања дали го познаваш тој или оној не се измислени само колку да се најде во муабет:)
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
Ако си му ги читал книгите ќе приметиш колку само личности од типот на Петко, Станко, Велко, Марко има запознаено бегајќи и криејќи се од оние на кои им должел а го бркале. Во една од книгите опишува колку само роднини од лозата на дедо му Петре има пронајдено низ централна и источна Македонија. Така да тие прашања дали го познаваш тој или оној не се измислени само колку да се најде во муабет:)
Si hefe тоа го кажувам и јас, прошетан човек е :)
 

Блаугранец!

mes que un club!
Член од
28 август 2009
Мислења
785
Поени од реакции
176
Џамбазов - синоним за хумор. Беше и остана вистински шоумен во државата, и покрај се што помина во животот, после банкротот, успеа да се дигне и пак е она што беше порано. секоја чест!
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Пошто немам веќе каде на друго место да прашам, дали некој го има делото „Рапсодија за Скопје“ од Александар Џамбазов?
Уопште, има ли снимка од ова?
 

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
добро луѓе не ви се смачи да го слушате како брчи на тркало на среќата секој ден....истото-истото и пак истото.Од шо ме нервирате ќе почнам да гелдам Џадар збира
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Дали на некој случајно му се наоѓа дискографија или има линкче од некој торент да прати во ПП?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom