Иван Исцелител - воскреснувач - телкинезер

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Ако Иван вредел нешто тогаш премиерот него ќе го викнел, а не жената што му гледаше.
Луѓе не одете кај Иван оти и премиерот виде дека е превара и не го викна, слушнав дека Селман Минтас му гледал на Ахмети.
Затоа ум во глава и пазење треба за овие работи.
Некој да не ја познава жената што му гледаше на Груја?
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
DETE NE SLUSALO PO TRI TRETMANI PROSLUSALO COVEK NE ODEL PO TRI TRETMANI PROODEL POGLEDNETE JA GUZVATA NA STRANSKI PACIENTI KAJ NASIO MESIJA ,,IVAN,, SI IMA COVEKOT BOZJA SILA NE E IGRACKA DURI OD FRANCIJA GO FALAT UVERETE SE SAMITE
Убаво си вика човекот "пациенти"

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
@Acid ќе организирам шарена револуција за враќање на MESIJATA на Кајгана. Како се осмелуваш божји човек да банираш. MESIJATA единствено може да се банира сам себе. Правда за MESIJATA. Сега во знак на протест MESIJATA ќе се самоубие од заседа и по три дни ќе се самовоскресне за да ти докаже што греФ си сторил.
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Ич нејќам да звучам како радикалец во христијанствово
И многу се трудам да живеам во светов покрај тоа што верувам во Бог, уште не сум замината на оној свет и се трудам да живеам на овој свет.
Ама,
Ама не можам да не се искажам, овој е многу повеќе од измамник за пари.
Демони има во телото којзнае кај му е сиротата душичка во некое моекулче од телото заробена, и само сатаната зборува пишува и делува преку неговото тело.
Ич не е безопасен и глуп.
На овој му треба егзорцист.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Ич нејќам да звучам како радикалец во христијанствово
И многу се трудам да живеам во светов покрај тоа што верувам во Бог, уште не сум замината на оној свет и се трудам да живеам на овој свет.
Ама,
Ама не можам да не се искажам, овој е многу повеќе од измамник за пари.
Демони има во телото којзнае кај му е сиротата душичка во некое моекулче од телото заробена, и само сатаната зборува пишува и делува преку неговото тело.
Ич не е безопасен и глуп.
На овој му треба егзорцист.
Егзорцист? Да не го потценуваме. Нему му треба кривична пријава за измама, соодвена казна, и добар ќотек (и тешкиот ќотек е познат по своите егзорцистички својства). И Иван е своевидно огледало за ситуацијава во нашево општество и за физичкото и менталното здравје на луѓето, за нивниот IQ, за севкупната состојба.
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Егзорцист? Да не го потценуваме. Нему му треба кривична пријава за измама, соодвена казна, и добар ќотек (и тешкиот ќотек е познат по своите егзорцистички својства). И Иван е своевидно огледало за ситуацијава во нашево општество и за физичкото и менталното здравје на луѓето, за нивниот IQ, за севкупната состојба.
и то што викаш - ќотекот од рајот :)
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Неможат да ја најдат цевката бидејќи ја фрлил во контејнер. На кого да му текне дека е во контејнер и тоа на 500м од убиството.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.135
Поени од реакции
797
По некој коментар за Иванчо?
Мрда шише,воскреснува кучиња и други надрилекарски способности:tapp:
Ако го дигни шишето додека јас му стојам покрај столот,е тогаш ќе кажам дека овој не е шарлатан и измамник,вака ми е многу сомнителен,па погледнете шишето се клаца како да е на конец закачено!
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Жив ли е овој уште? Се лажат ли уште луѓе со него?
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
867
Едно време имаше "канцеларија или ординација"на Водно...сега го нема;)
Карши клинички му беше ординацијата во една тесна уличка. Станарите на уличката почнаа да се бунат пошо доаѓаше многу народ со коли и се правеше гужва. Полиција го избрка од таму по што следуваше една легендарна изјава од исцелителот дека полицијата го избркала затоа што сите пациенти наместо ма клиника, оделе кај него. Клиниката била пред колапс и затоа го избркала полицијата :pos:
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Карши клинички му беше ординацијата во една тесна уличка. Станарите на уличката почнаа да се бунат пошо доаѓаше многу народ со коли и се правеше гужва. Полиција го избрка од таму по што следуваше една легендарна изјава од исцелителот дека полицијата го избркала затоа што сите пациенти наместо ма клиника, оделе кај него. Клиниката била пред колапс и затоа го избркала полицијата :pos:
Да, во уличкта на амбулантата Водно.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.138
Поени од реакции
7.704
Карши клинички му беше ординацијата во една тесна уличка. Станарите на уличката почнаа да се бунат пошо доаѓаше многу народ со коли и се правеше гужва. Полиција го избрка од таму по што следуваше една легендарна изјава од исцелителот дека полицијата го избркала затоа што сите пациенти наместо ма клиника, оделе кај него. Клиниката била пред колапс и затоа го избркала полицијата :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom