ИТ фирми и пракси во Скопје

Член од
28 август 2013
Мислења
3.964
Поени од реакции
11.768
Тоа ти се вика ментален ресет, каде што мораш да ја избришеш меморијата и да настапиш од свеж агол на проблемот, без никакви предходни влијанија. Кога ќе сватиш за што ти зборам, значи си станал сениор.
За ментален ресет друг таск можеш да фатиш, да нема празен од :D
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.547
Поени од реакции
26.051
Го кажав тоа саркастично :)
Се зезам и јас. Прво треба терминологијата да ја утврдиме, што е сениор на пример...

На пример сениор за мене е, некој што има 3-4 чираци кои куцаат за него, додека тој ментално се ресетира, да биде во секое време свеж и спремен, за секој случај нели.
 
Член од
7 април 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво на сите, кое е вашето мислење за компанијата IT-Labs, имам понуда за работа но прочитав негативни мислења. Дали нешто се има променето, и доколку имате некое искуство споделете го.

Ви благодарам за одговорите.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.621
Поени од реакции
34.866
Овој ти е Дубравка Трифуновска во ИТ светот. Бајаги снаодлив човек.
Јас мислам дека му е во друга смисла, т.е нешто што е реалност, во голема мера копирање на готов код и прилагодување на твоите потреби :D
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Здраво на сите, кое е вашето мислење за компанијата IT-Labs, имам понуда за работа но прочитав негативни мислења. Дали нешто се има променето, и доколку имате некое искуство споделете го.

Ви благодарам за одговорите.
Мислењата за компаниите многу често се субјективни, така што никогаш не можеш да бидеш сигурен. Јас би прифатил доколку тоа што ми го нудат ми се допаѓа.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.547
Поени од реакции
26.051
Јас мислам дека му е во друга смисла, т.е нешто што е реалност, во голема мера копирање на готов код и прилагодување на твоите потреби :D
Па претежно за секој проблем веќе има решение, само треба да го побараш :) Во секој случај нема шанса да незнаеш ништо, а само да копираш код.
 
Член од
13 април 2022
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво на сите
Некој да сподели искуство или мислење за работа и пракса во Nextsense....
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.044
Поени од реакции
57.263
Другар работи таму. Се нема пожалено сега за сега, но сепак едно мислење е тоа. Иначе во ИТ сектор сум. Сподели твое мислење :)
Прво нешто што ми текнува на нив е договорот на 3 години што го даваат. Ако се немаат променето.
За почетник, за ИТ сектор, неприфатливо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom