ИТ фирми и пракси во Скопје

Член од
26 октомври 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Барам пракса или junior позиција за Machine Learning и Data Science, но ми се чини дека има малку огласи за ова во Македонија. Претходно имам работено како софтвер девелопер (Java/Spring), но сакам да се насочам во оваа област бидејќи сметам дека повеќе ме интересира. Инаку сум студент пред дипломирање на ФИНКИ и имам слушано повеќе предмети од оваа тема и чепкано надвор од факс, но немам практично искуство. Затоа секоја сугестија, насока и предлог компанија за барање работа во оваа област е добредојдена.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
1.928
Поени од реакции
4.786
Барам пракса или junior позиција за Machine Learning и Data Science, но ми се чини дека има малку огласи за ова во Македонија. Претходно имам работено како софтвер девелопер (Java/Spring), но сакам да се насочам во оваа област бидејќи сметам дека повеќе ме интересира. Инаку сум студент пред дипломирање на ФИНКИ и имам слушано повеќе предмети од оваа тема и чепкано надвор од факс, но немам практично искуство. Затоа секоја сугестија, насока и предлог компанија за барање работа во оваа област е добредојдена.
Ендава имаа оглас пред месец дена graduates за дата, следи ги, за некој месец можеби ќе има пак.
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
321
Поени од реакции
539
Барам пракса или junior позиција за Machine Learning и Data Science, но ми се чини дека има малку огласи за ова во Македонија. Претходно имам работено како софтвер девелопер (Java/Spring), но сакам да се насочам во оваа област бидејќи сметам дека повеќе ме интересира. Инаку сум студент пред дипломирање на ФИНКИ и имам слушано повеќе предмети од оваа тема и чепкано надвор од факс, но немам практично искуство. Затоа секоја сугестија, насока и предлог компанија за барање работа во оваа област е добредојдена.
Прати email до loka, имаат многу луѓе што работат data science.
 
Член од
9 септември 2020
Мислења
13
Поени од реакции
4
Има некој сознание колку отприлика е платата за graduate програмите во Ендава, или да сподели искуство? Го испуштив овој оглас, барем да се информирам за следен.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
13.497
Поени од реакции
20.336
Има некој сознание колку отприлика е платата за graduate програмите во Ендава, или да сподели искуство? Го испуштив овој оглас, барем да се информирам за следен.
Тебе колку би ти било доволно?
 
Член од
25 ноември 2012
Мислења
31
Поени од реакции
6
Има некој што бил на интервју за пракса во Netcetera, ме интересира што прашања поставуваат ?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.866
Поени од реакции
19.552
Барам пракса или junior позиција за Machine Learning и Data Science, но ми се чини дека има малку огласи за ова во Македонија. Претходно имам работено како софтвер девелопер (Java/Spring), но сакам да се насочам во оваа област бидејќи сметам дека повеќе ме интересира. Инаку сум студент пред дипломирање на ФИНКИ и имам слушано повеќе предмети од оваа тема и чепкано надвор од факс, но немам практично искуство. Затоа секоја сугестија, насока и предлог компанија за барање работа во оваа област е добредојдена.
И да имаш на еден проект/во една компанија, може да биде тотално нерелевантно за друг проект/компанија. Генерално уште нема ни јасна демаркација што се треба да знае/работи еден data science-tist. (ова е мое видување од досегашно искуство со два различни проекти и клиенти, не значи дека сум во право или дека не би го променил со тек на време).
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
12.340
Поени од реакции
12.732
Ај дечки да ми помогнете да ми кажете колкави се платите за Јуниор/Мид laravel-react.
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.695
Поени од реакции
844
Знае некој нешто повеќе за TestDevLab компанијата?
Леџит се. Платите се солидни, средено е со договор - значи пријавени сте.

Јас лично немам искуство ама има луѓе што знам и се фалат.

Даваат и убава опрема за работа од дома.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom