ИЗБОР НА ПОЛОВНИ ВОЗИЛА

Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.053
Поени од реакции
1.176
пунто 1 ли имаше? оти по огласиве како што гледам во ценовен ранг до 1500-1600 евра повеќето се пунто 1 ретко по некоја двојка се наоѓа.
 
Член од
5 март 2014
Мислења
140
Поени од реакции
41
друже немам поима јас од коли, ете тоа на сликата што е тоа го имав, 2004 год. беше произведено ако нешто значи.[DOUBLEPOST=1484662401][/DOUBLEPOST]
друже немам поима јас од коли, ете тоа на сликата што е тоа го имав, 2004 год. беше произведено ако нешто значи.
edit: да сега гледам кое што е и пунто 2 беше колата.
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.053
Поени од реакции
1.176
отполсе направи едит на постот и го стави линкот со која е колата кога пишував го немаше.
 
Член од
5 март 2014
Мислења
140
Поени од реакции
41
така де, сакав по автентично да биде и да ставам слика со 3 врати ама немаше таква боја, па се одлучив да ја доловам бојата во реалност отколку бројот на врати.... не ми се верува шо пишав, ама сум забегал... :)[DOUBLEPOST=1484665166][/DOUBLEPOST]мада реално у право си, уше држат цена, е сега ако начекаш некој како мене што веке си купил друга кола и сака да го продаде колку да му се мавне од глава на коњ ке си, бидејки ја реално не се замарав со огласување па волку кошта па волку ке му земам и сл. едноставно му реков дај колку даваш и носи го + и на рати му го дадов само да ми се тргне од глава. :) иначе барај, ке испадне непто, еве на пр. ова http://reklama5.mk/AdDetails?ad=2348520 сеа ваљда не ти е буџетот на рамно 1600 евра, белким можеш 100-200 евра да огид горе/доле.
 
Член од
6 јуни 2011
Мислења
185
Поени од реакции
138
така де, сакав по автентично да биде и да ставам слика со 3 врати ама немаше таква боја, па се одлучив да ја доловам бојата во реалност отколку бројот на врати.... не ми се верува шо пишав, ама сум забегал... :)[DOUBLEPOST=1484665166][/DOUBLEPOST]мада реално у право си, уше држат цена, е сега ако начекаш некој како мене што веке си купил друга кола и сака да го продаде колку да му се мавне од глава на коњ ке си, бидејки ја реално не се замарав со огласување па волку кошта па волку ке му земам и сл. едноставно му реков дај колку даваш и носи го + и на рати му го дадов само да ми се тргне од глава. :) иначе барај, ке испадне непто, еве на пр. ова http://reklama5.mk/AdDetails?ad=2348520 сеа ваљда не ти е буџетот на рамно 1600 евра, белким можеш 100-200 евра да огид горе/доле.
Не, не значи околу може и 1900 ако е одлична
 
Член од
5 март 2014
Мислења
140
Поени од реакции
41
еми тогаш мислам дека ке најдеш нешто, е сеа пази, ја не сум ти експерт за коли, оваа што сега ја имам ми е трета кола така да види што ке ти кажат и другите, јас само ти кажувам какво искуство имав со пунтото, али генерано не сум слушнал никогаш ништо лошо за тие модели.
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Системот за пролозгување не ти работи, полека по кривини со поголема брзина :)
 
Член од
10 јули 2017
Мислења
53
Поени од реакции
9
Здраво,
долго време го следам форумов и читам мислења за разно разни теми...
Се зачленив зошто ја делам истата мака при избор за половно возило, па сакам да споделите мислења.
Веќе подолго време барам да купам половно возило (некаде од март), прва желба ми беше лансер седан, но ретко се наоѓа некој добар (сите ми се некако извозени над 180к км), потоа се префрлив на тојота аурис и тој ретко се продава (испуштив еден бензинец од 2010 година со 65к од тојота за 6500е, ама тогаш бев многу упорен за лансер)..како одминува времево, се повеќе се предомислувам и не сум решителен. Луѓево околу мене ми препорачуваат да купам голф 5 или некој германец (јас гледав поло од 2010 година убава кола ми е..) Потоа се свртев кон хонда цивик од 2006 година, па сеат леон од 2010 и сега сум заглавен и се мислам дали да купам форд фокус од 2008-2010 година 1.4 бензинец со вграден плин. Лично не ми е лош фордот на лик ама никој не ми го пофали до сега. Генерално ве прашувам за избор, не само помеѓу овие споменативе модели.
Поздрав
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Здраво,
долго време го следам форумов и читам мислења за разно разни теми...
Се зачленив зошто ја делам истата мака при избор за половно возило, па сакам да споделите мислења.
Веќе подолго време барам да купам половно возило (некаде од март), прва желба ми беше лансер седан, но ретко се наоѓа некој добар (сите ми се некако извозени над 180к км), потоа се префрлив на тојота аурис и тој ретко се продава (испуштив еден бензинец од 2010 година со 65к од тојота за 6500е, ама тогаш бев многу упорен за лансер)..како одминува времево, се повеќе се предомислувам и не сум решителен. Луѓево околу мене ми препорачуваат да купам голф 5 или некој германец (јас гледав поло од 2010 година убава кола ми е..) Потоа се свртев кон хонда цивик од 2006 година, па сеат леон од 2010 и сега сум заглавен и се мислам дали да купам форд фокус од 2008-2010 година 1.4 бензинец со вграден плин. Лично не ми е лош фордот на лик ама никој не ми го пофали до сега. Генерално ве прашувам за избор, не само помеѓу овие споменативе модели.
Поздрав
Ako sakas benzinec na plin gledaj opel astra/corsa, plus i odrzuvanjeto ke ti bide poeftino od ovie drugive.
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
525
Поени од реакции
511
Здраво,
долго време го следам форумов и читам мислења за разно разни теми...
Се зачленив зошто ја делам истата мака при избор за половно возило, па сакам да споделите мислења.
Веќе подолго време барам да купам половно возило (некаде од март), прва желба ми беше лансер седан, но ретко се наоѓа некој добар (сите ми се некако извозени над 180к км), потоа се префрлив на тојота аурис и тој ретко се продава (испуштив еден бензинец од 2010 година со 65к од тојота за 6500е, ама тогаш бев многу упорен за лансер)..како одминува времево, се повеќе се предомислувам и не сум решителен. Луѓево околу мене ми препорачуваат да купам голф 5 или некој германец (јас гледав поло од 2010 година убава кола ми е..) Потоа се свртев кон хонда цивик од 2006 година, па сеат леон од 2010 и сега сум заглавен и се мислам дали да купам форд фокус од 2008-2010 година 1.4 бензинец со вграден плин. Лично не ми е лош фордот на лик ама никој не ми го пофали до сега. Генерално ве прашувам за избор, не само помеѓу овие споменативе модели.
Поздрав
Koga kupuvas polovna kola,najmalku sto treba da gledas e dali ti se sviga na izgled.Baraj si ponova kola, so pomalce kilometri,a ako ti e prioritet izgledot idi vo salon i kupi si nova takva :). Aj pa da castis koga ke se podnovis
 
Член од
10 јули 2017
Мислења
53
Поени од реакции
9
Фала на одговорите.
Реално до некаде ми е и битен изгледот, ама не е нешто најпресудно бидејќи сепак се работи за половна кола.
Нешто сум забегал по тие јапонци, а сите ме разубедуваат ради скапи сервиси и делови...
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Здраво,
долго време го следам форумов и читам мислења за разно разни теми...
Се зачленив зошто ја делам истата мака при избор за половно возило, па сакам да споделите мислења.
Веќе подолго време барам да купам половно возило (некаде од март), прва желба ми беше лансер седан, но ретко се наоѓа некој добар (сите ми се некако извозени над 180к км), потоа се префрлив на тојота аурис и тој ретко се продава (испуштив еден бензинец од 2010 година со 65к од тојота за 6500е, ама тогаш бев многу упорен за лансер)..како одминува времево, се повеќе се предомислувам и не сум решителен. Луѓево околу мене ми препорачуваат да купам голф 5 или некој германец (јас гледав поло од 2010 година убава кола ми е..) Потоа се свртев кон хонда цивик од 2006 година, па сеат леон од 2010 и сега сум заглавен и се мислам дали да купам форд фокус од 2008-2010 година 1.4 бензинец со вграден плин. Лично не ми е лош фордот на лик ама никој не ми го пофали до сега. Генерално ве прашувам за избор, не само помеѓу овие споменативе модели.
Поздрав
Ќе ти препорачам Француско или Италијанско,бидејќи во старт се поевтини,понови и поефтини за одржување

А било која кола од било кој производител ако е одржувана навремено и како што треба нема да имаш проблем.
Овде тешко се наоѓа таков автомобил бидејќи оној кој редовно го одржува и сервисира си го чува за негова употреба,додека некои на автомобилот го гледаат како инвестиција а не потреба па сакаат максимално да ги искористи вложените средства
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Фала на одговорите.
Реално до некаде ми е и битен изгледот, ама не е нешто најпресудно бидејќи сепак се работи за половна кола.
Нешто сум забегал по тие јапонци, а сите ме разубедуваат ради скапи сервиси и делови...
Pa ne ti vikaat loso, ako sakas izgled nesto ko sa mlad covek vidi astra h gtc, kupe e so dve vrati, se naogjaat so malce km vozeni niz Skopje. Nekoi imaat plin a nekoi ne ti ke treba da im stavis, ali bolje bez plin posto moze da e vozena.
Eve ti primer

http://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=2538400
 

Kajgana Shop

На врв Bottom