Зошто сте сами?

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Можеш да приложиш и некоја научна анализа, графикон или дијаграм во контекст на твојава теза? Благодарам.
Би одел до таму да и да живееш со некоја можеш да бидеш сам. Ако не се врзе човек на некое ниво кое го трансцендентира овој свет се е пропала ствар :)
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Бодхи клеца само без обавеза, увек е сам и среќен. Кога му треба секс тука му е јебачицата десанка и партал ја праи
У реду е тоа, брат, а ти како? Пошо увек вака индиректно и без цитирање се надоврзуваш и подбиваш на туѓа сметка. Нешо вака лично ви останало неразрешено, некоја хопа-цупа?

One might wonder...
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Бодхи клеца само без обавеза, увек е сам и среќен. Кога му треба секс тука му е јебачицата десанка и партал ја праи
Да ти кажам право у задње вереме криза тешка....ама ради маус више сум на леванка ;)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
У реду е тоа, брат, а ти како? Пошо увек вака индиректно и без цитирање се надоврзуваш и подбиваш на туѓа сметка. Нешо вака лично ви останало неразрешено, некоја хопа-цупа?
ја и боди одамна си го иаме натиго дај ми го,, се почна во темата луѓе во црно :icon_lol:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Имам многу работа, еве сега сум на веб семинар.
У секој случај мислам дека имам доволно смеа во реален живот и не мора тоа тука да се гледа.
На Кајгана сум претежно за „суптилно исмејување и раб на оф топик во сите постови, секаде“ или што ти ја знам како што пишаа тука
 
Член од
4 јануари 2020
Мислења
476
Поени од реакции
863
Бодхи клеца само без обавеза, увек е сам и среќен. Кога му треба секс тука му е јебачицата десанка и партал ја праи
Ти да го знаеш @Bodhidharma што праи за без обавези со јебачиците ќе му се поклонуеш :icon_lol: ај боље да не зборам :ROFLMAO::cenzura:
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.098
Се одвикнав со десна....сега мака мачам....ако ми се посака со саати "ебење" си терам десна......крај нема :D
Има една народна поговорка: "Со лева како со туѓа рака".
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
leva desna ruka e ruka ,vrsi rabota pa sekoj pocnal so ruka koj veli ne laze a i kokoskata nosi jajca pa neznaeme koi se levi koj desni :D
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Интересно е како мажите имаат стереотипи за жените и обратно. :D
Инаку врските и личностите се анализираат случај по случај. Познавам мажи што ги бива за жени и на крајот магично завршуваат со некоја што со очи не би ја погледнале во тинејџерските години, ама затоа нејзините имаат кеш. Ист случај е и со жените. Значи битно е дека се работи за личност, а не за маж/жена.
Воглавно тие што промениле повеќе партнери или се движеле со повеќе луѓе се попрефригани за да најдат партнер над нивните можности, што е и сосема нормално и очекувано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom