Зошто сте сами?

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.700
Поени од реакции
9.539
Налет ако треба да потрошиш цел живот за да си најдеш партнер кој ќе ти одговара. Ако немаш барем малку среќа или ќе си останеш со qr во рака или ќе се задоволиш со некоја коза.....не разбирате колку е тешко за одредени типови на луѓе во оваа ситуација посебно во оваа вукојебина кај што неписмен да бидеш е најјака фора.
Богме, што време дојде...ги гледам младиве, навистина мака мачат да си најдат сродна душа за брачен живот...ама затоа па за клецкање за една вечер им оди лесно од рака:)
Боди душо, што бидна со твојата нова избраница која и на улица би живеела само да е со тебе????
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Богме, што време дојде...ги гледам младиве, навистина мака мачат да си најдат сродна душа за брачен живот...ама затоа па за клецкање за една вечер им оди лесно од рака:)
Боди душо, што бидна со твојата нова избраница која и на улица би живеела само да е со тебе????
Еве сега пишувам со нејзе, или ќе ме опраи или ќе ме умре...трето нема :)
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.917
Да не и смрзне пичката случајно ако пропешачи малку на ладново? Па што ќе и фали? Не е секогаш потребна колата во односот на еден заљубен пар и дајте не се дигајте како простиве нафурани сељанки и не им ја уништувајте љубовта на луѓето, која што за жал баш заради вас таквите материјалисти уште малку остана љубов во државава! Порано дедо ми да не ја возел со БМВ баба ми по кафеани, па останале вечно заедно и се трпеле? Ај ќутите, трајте молим ве...
Убаво ти објасни девојката подоле од твојот коментар, чао и пријатно!
Па мене искрено куров ќе ми смрзне на ладново, и ми треба кола. Немам ни мерцедес ни БМВ, али нејќам ко нездрав да шетам на ладново, сфаќаш? Зошто едно здраворазумско размислување би ја уништило љубовта? Проблем ли се 1500 евра една кола ли да се купи? Ако на некој му е проблем тогаш воопшто нека не фаќа девојка. Уште материјалист сум бил, сфашта.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.731
Поени од реакции
24.344
Пилиња, не е до колата, до амбициозноста е. Имав дечко што имаше кола(ова апсолутно никогаш не ми бил некој фактор, најромантичните состаноци ми биле со пешачење и со точак), ама џабе кога на 30 години живееше со неговите и чекаше од мама и тате, а јас ставав бензин во колата затоа што лузерот беше невработен. Значи се бара амбициозност, партнер кој ќе гради заедно со тебе и нема да џаболебари. Претпоставувам многумина гледаат на колата како дел од амбициозност. Што знам...
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Никад у живот не сум посакувал да имам кола до сега. Сега после прочитани 3 стр. назад.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Во СФРЈ...хаха..каква кола е таа со три плати, некоја тумбана?
Продавам Фиќо, најнова серија (1985г.), цена... една просечна плата.
Еве ви кола за помалку од три плати.
ПС
Не може да се користи за секс. Премногу е мала.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
Затоа што @Ilumious ме нема викнато ни едно кафе да испиеме :coffee:
Na mene za u kafana mi zboreshe edno davno minato vreme sega neso fraerka glumi :(
Автоматски споено мислење:

Inace da se navratam na temata odgovorot e kompleks :(
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.700
Поени од реакции
9.539
Na mene za u kafana mi zboreshe edno davno minato vreme sega neso fraerka glumi :(
Автоматски споено мислење:

Inace da se navratam na temata odgovorot e kompleks :(
Сите луѓе имаат комплекси, но затоа мора да се прифатат и да се живее со нив како да ги немаш;)
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Na mene za u kafana mi zboreshe edno davno minato vreme sega neso fraerka glumi :(
Автоматски споено мислење:

Inace da se navratam na temata odgovorot e kompleks :(
Ете ќе ја земеме и нејзе, спомни и пак ;)
 
Член од
25 август 2019
Мислења
263
Поени од реакции
471
Постои ли женско кое цени култура, амбиција, образование, животно искуство, колку книги имам прочитано, колку јазици зборувам....? Или работава е сведена на кеш, курчење на иста и згодно тело?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Постои ли женско кое цени култура, амбиција, образование, животно искуство, колку книги имам прочитано, колку јазици зборувам....? Или работава е сведена на кеш, курчење на иста и згодно тело?
Постои сигурно, ама ако нешто и фали :D
Иначе да, една од 100 треба да е негде математиката...горе доле.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Постои сигурно, ама ако нешто и фали :D
Иначе да, една од 100 треба да е негде математиката...горе доле.
Ама па и ти го претера со бројките :) Да не речам го надмина Амди... Не е се така црно како ви изгледа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom