Зошто сте сами?

Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.612
Поени од реакции
18.056
Тоа е едно и нема врска со другото, а тоа е дека жените во избор на животен партнер се многу перфидни и прорачунливи, што нема многу врска со тоа на кого се влажнат и со кого би се ебеле. Може да те сакаат и обожаваат, најубаво ебење и оргазми со тебе да имаат, најдобро со тебе да си поминуваат, ама ако не си кандидат за исполнување на нејзините услови за продолжување на потомството има до Марс да те ногираат и со првиот за кој ќе проценат дека може тоа да им го пружи ќе си отидат. Проверено, видено, слушнато, стотици пати.
Уствари, не знам што толкава филозофија се напраи за жените, просто ко грав.
А откога ќе се омажат/разведат, што праат тогаш?

Ништо не е вечно и фиксно, особено "условите" кај еден човек се менлива категорија.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.244
Поени од реакции
78.864
Рапери не ебат одамна. Трапери ебат сеа. Докази за мојот исказ се многу афтери на кои сум заглавил периодов!
Муабетов/темава е хетеро е ориентиран/а. Афтери на Gay-party се нерелевантни.
Автоматски споено мислење:

Целава тема може многу подобро, поегзактно да се опсервира низ призма на еден конкретен случај. Па после посебно за друг, за трет...
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.090
Поени од реакции
15.952
А откога ќе се омажат/разведат, што праат тогаш?

Ништо не е вечно и фиксно, особено "условите" кај еден човек се менлива категорија.
Што прават? Од лично искуство ти кажувам, откако ќе увидат дека не е тоа тој материјал за кој мислеле дека е, или се смениле условите, си заминуваат / се разведуваат. Или знаеле, ама мислеле дека ќе го сменат. Е сеа откако ќе се разведат што прават не знам, веројатно е индивидуално. Некој во потрага на партнер, некој лечи неизживеаност итн.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Може да те сакаат и обожаваат, најубаво ебење и оргазми со тебе да имаат, најдобро со тебе да си поминуваат, ама ако не си кандидат за исполнување на нејзините услови за продолжување на потомството има до Марс да те ногираат и со првиот за кој ќе проценат дека може тоа да им го пружи ќе си отидат.
Безброј пати докажано. Секојдневно се докажува истото. Жена кога ке се разочара од мажот кој вистински го сакала, имале убава романтика, убав секс, после него буквално паѓа на првио сељак шо ке и се пуште и му дозволува да ја напумпа за да се угнезде кај него и да се реализира како мајка.
@zmej gorjanin И после некое време доаѓа на форум да се жали како маж и е сељак и учестува у темите.
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.090
Поени од реакции
15.952
Безброј пати докажано. Секојдневно се докажува истото. Жена кога ке се разочара од мажот кој вистински го сакала, имале убава романтика, убав секс, после него буквално паѓа на првио сељак шо ке и се пуште и му дозволува да ја напумпа за да се угнезде кај него и да се реализира како мајка. И после некое време доаѓа на форум да се жали како маж и е сељак.
Shit happens.


Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.612
Поени од реакции
18.056
Што прават? Од лично искуство ти кажувам, откако ќе увидат дека не е тоа тој материјал за кој мислеле дека е, или се смениле условите, си заминуваат / се разведуваат. Или знаеле, ама мислеле дека ќе го сменат. Е сеа откако ќе се разведат што прават не знам, веројатно е индивидуално. Некој во потрага на партнер, некој лечи неизживеаност итн.
Муабетот го праиш ко да се у брак со мртва природа, не секогаш само жените си заминуваат/напуштаат. Да, можни се горните сценарија, исто ко што и кај другата страна може да се сменат условите.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.090
Поени од реакции
15.952
Муабетот го праиш ко да се у брак со мртва природа, не секогаш само жените си заминуваат/напуштаат. Да, можни се горните сценарија, исто ко што и кај другата страна може да се сменат условите.
Не, говорам обострано, само што не потенцирав. Темава толку отиде во друг правец, што веќе не сум сигурен кој за што пишува. Како и да е.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.660
Еве, ќе ти дадам поткрепа.






Земено све исто, овие ствари ја зголемуваат шансата да изгледаш поатрактивен, толку е просто. ЗЕМЕНО СВЕ ИСТО. Има и други фактори.

Ќе приложиш сеа ти студии? Сакаш да се кладиме дека нема и ќе ретерираш?
И немој да биде релативизирање за статусни симболи и надвор од земјава, те молам. Некои си гугл муабети дали радо би дејтале адвокат или питач.
Male attractiveness не е темата Ботче. Знаев дека ова ќе го постираш, затоа и те предупредив, види погоре - spot on. Нормално дека не ебеме со испуштање крици, привлечноста е проектирање своја слика врз таргет група. Дали ти со кола, некој со станче, некој со нирвана рамбовка на помали скали воопшто и не е релевантно во муабетот. Исто и статусот е дел од таа привлечност како и материјалните ствари. Кој го негира ова? И зависно од средината, одредени ствари функционираат. Во сиромаштијава - плата/станче. Може у Данска - Статусот у општеството без разлика и да зима пониска плата од чистач на јами. У Индија - во кој слој на хиреархијата си. A некаде - зависи кој те купил. Итн. И што со тоа? Дај бе вратете си филм некоја година, последните 10 свадби што ги знаете кажете колку од нив се спонзоруши кои смениле 180 степени после 25та година и го уловиле гик-пленот? Шо ми збориш за зголемување шанси за изгледање поатрактивно? Шо ако изгледам улов со бемве и стан ако све уште треба да исплаќам уште 30 години, шо ако тоа го правам изгледајќи како некое метросексуалче вработено у влада за 24.000 денари и пола одат за тоа поназад. Зарем со тој статус имам повеќе шанси од тебе, од сусаро, од билокој? ДА, кај ефтини спонзоруши шо цело време ги верглам. Сусаро ако иде у бар и пие дупли џек ко да го поседува барот ќе улови одреден тип на девојка, ја и ти ако идеме со црна маица на свирка ќе уловиме друг тип на женска, итн. И тие работи не се мењааат магично после 25. Нема некоја металка да тргне да бара поназад метросексуалчето шо иде на Лукас оти нашло ок работа, ниту пак некоја фуфица нема да иде по мене и тебе дури и ако татко ми има 3 фирми, пошо за неа уште брада и мрсна шишка (а плус и ролам) се трноф, а она сака да се слика и парадира лајфстајлот на кичерај. Шо се понашате ко 25 луѓе годишно да се женат само? Зарем толку многу гик-пленови произведуваме?
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Male attractiveness не е темата Ботче. Знаев дека ова ќе го постираш, затоа и те предупредив, види погоре - spot on. Нормално дека не ебеме со испуштање крици, привлечноста е проектирање своја слика врз таргет група. Дали ти со кола, некој со станче, некој со нирвана рамбовка на помали скали воопшто и не е релевантно во муабетот. Исто и статусот е дел од таа привлечност како и материјалните ствари. Кој го негира ова? И зависно од средината, одредени ствари функционираат. Во сиромаштијава - плата/станче. Може у Данска - Статусот у општеството без разлика и да зима пониска плата од чистач на јами. У Индија - во кој слој на хиреархијата си. A некаде - зависи кој те купил. Итн. И што со тоа? Дај бе вратете си филм некоја година, последните 10 свадби што ги знаете кажете колку од нив се спонзоруши кои смениле 180 степени после 25та година и го уловиле гик-пленот? Шо ми збориш за зголемување шанси за изгледање поатрактивно? Шо ако изгледам улов со бемве и стан ако све уште треба да исплаќам уште 30 години, шо ако тоа го правам изгледајќи како некое метросексуалче вработено у влада за 24.000 денари и пола одат за тоа поназад. Зарем со тој статус имам повеќе шанси од тебе, од сусаро, од билокој? ДА, кај ефтини спонзоруши шо цело време ги верглам. Сусаро ако иде у бар и пие дупли џек ко да го поседува барот ќе улови одреден тип на девојка, ја и ти ако идеме со црна маица на свирка ќе уловиме друг тип на женска, итн. И тие работи не се мењааат магично после 25. Нема некоја металка да тргне да бара поназад метросексуалчето шо иде на Лукас оти нашло ок работа, ниту пак некоја фуфица нема да иде по мене и тебе дури и ако татко ми има 3 фирми, пошо за неа уште брада и мрсна шишка (а плус и ролам) се трноф, а она сака да се слика и парадира лајфстајлот на кичерај. Шо се понашате ко 25 луѓе годишно да се женат само? Зарем толку многу гик-пленови произведуваме?
Го кажуваш сето тоа што ја го кажав. Секој има сума од критериуми со различна тежина кои ги става на куп. На металката факторот на субкултурата и е побитен од факторот на колата. Она ќе дејта металец без кола, а не шабан со кола. Но од двајца металци близнаци, идентични во све, шансите се да го дејта тој со кола наспроти тој без кола. И во различни земји, зависно од социо-економската состојба и ред други работи, важноста на факториве варира. Сето тоа убаво го срочив во постот со премисите и заклучокот ако го прочиташ многу внимателно.

Другата поента е дека кога некој губи опции, критериумите му паѓаат. Ова важи и за мажи и за жени, и се вика очајност. Таа металка ако хипотетички стане персона нон грата у метал комјунити и откако ќе фејлне со лидерот на бендот, ќе проба со луѓе што се подоле у хиерархијата (ќе брка металци со помал статус, лепота, емпатија, емотивна интелигенција и сите други за нејзе релевантни фактори по ред на приоритет зависно од нејзиниот вкус и светоглед) и ако евентуално фејлне тука, како што ќе поминува времето, можно е да посегне по метросексуалецот. Ова ретко се дешава зашто луѓе ретко стигаат до тоа дереџе. И се дешава само кога имаат силен порив за имање партнер, не сите го имаат тој порив у иста мера.
Ова важи и за мажи и за жени. Не е ексклузивно за еден пол според мене.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.660
Го кажуваш сето тоа што ја го кажав. Секој има сума од критериуми со различна тежина кои ги става на куп. На металката факторот на субкултурата и е побитен од факторот на колата. Она ќе дејта металец без кола, а не шабан со кола. Но од двајца металци близнаци, идентични во све, шансите се да го дејта тој со кола наспроти тој без кола. И во различни земји, зависно од социо-економската состојба и ред други работи, важноста на факториве варира. Сето тоа убаво го срочив во постот со премисите и заклучокот ако го прочиташ многу внимателно.

Другата поента е дека кога некој губи опции, критериумите му паѓаат. Ова важи и за мажи и за жени, и се вика очајност. Таа металка ако хипотетички стане персона нон грата у метал комјунити и откако ќе фејлне со лидерот на бендот, ќе проба со луѓе што се подоле у хиерархијата (ќе брка металци со помал статус, лепота, емпатија, емотивна интелигенција и сите други за нејзе релевантни фактори по ред на приоритет зависно од нејзиниот вкус и светоглед) и ако евентуално фејлне тука, како што ќе поминува времето, можно е да посегне по метросексуалецот. Ова ретко се дешава зашто луѓе ретко стигаат до тоа дереџе. И се дешава само кога имаат силен порив за имање партнер, не сите го имаат тој порив у иста мера.
Ова важи и за мажи и за жени. Не е ексклузивно за еден пол според мене.
Мојот прв пост на темава :)

Settling down не е ексклузивитет на едниот пол
Јас те читам и се согласувам делумно за све што пиша ама јас за друго сакав да се карам ама не ме слушаш цело време и избега темата во друг правец.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Мора да се согласу сас брат ми Вота дека најбољи пазар куде жене е у тија 25+ године. Не знам што се толко дискустира, кд е иста ситуација и сас нас мушки, па кој е будала да се ожени сас прву што ќе се фати и ќе му даде. Има ги, не викам не, ама такви искључоци увек можемо у сваку дискусију да најдемо. Ја збору од друг аспект, нема фаул у тој жена да те одбие зашто друг ву се видеја поинтересан па да се заврати. И мушки како девојчиња сакав да пробав различни ствари и искусив различни искуства, некоја имала цициња префеК, друга гз, друга га пушила како Џулиа Анн, треќа се галила како маче, брату док не осетиш на свој грб што сакаш, што ти одговара, не само у секс, општо у било какву комуникацију и врску сас женско биќе, никад нема да бидеш сигуран у тој што нејќеш.
Сас жене е исто, дури би кажаја дека и 25 године е „рано“ за генерацие днска, тој би га развлекја до 30че лагано ама до 30че и они сакав да пробав свашта и сас свакакви док не си ги побиев свои убедувања и размислвуања за одредену личност или замислу. Еј, она си е мислеала дека тј сас чопера и што носи кожњак у лето е ебачиште невидено што слуша софт рок и ќе пиев вино пред и после секс док пушив цигаре, искачило работа дека само сакаја да гу провози на мотор, да ву га бутне и погали за цице и тој за тој, разочарана, епа добро де, искуство плус, ќе размисли можда и га нејќу тој, види га како се понаша, сигуран сам дека онј „гик“ повише ќе ме чува. Тој е дел од животну школу, сг што некој се осеќа повреден емоционално зашто она у меѓувреме га одбиле, реално е глупо и грешка, ако на некога треба да му се љути тој е на себе, зашто нити уме да се цени себе, нити се сака себе.

Генерално проблем днска сас мушки е што не се сакамо себе и ценимо довољно, друго што „јака пичка“ е легитимно размислување у кое искачаш како победник, Ако имаш јаку пичку, тој нити те прави човека, нити некој ќе ти каже, бреј брат, свака част што пичку водиш. Мушки днска ги преценуев жене, не се сакав себе и своју несигурност и недовербу гу преточуев у превише посветување пажњу и време на пичке што ги сматрав дека су над њину лигу и очекуев да им се врати иста пажња и време, што не е случај. Ама тој е друга тема.
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Мојот прв пост на темава :)



Јас те читам и се согласувам делумно за све што пиша ама јас за друго сакав да се карам ама не ме слушаш цело време и избега темата во друг правец.
Да, пошто реално ме боли кур за што се расправате со Сусаро. Досадно ми е и ми се дискутира со некој бидејќи сум осамен! <3

Ќе се расправав со Сусаро, ама Сусаро ќе ми се налути после два поста и ќе ми рече дека сум ко робот!
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom