Зошто сте сами?

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Завршив јас со пријателски зближувања на форумов. Плус сум со поминат рок за новиве генерации. Ама ако, само ти праќај јавни боцкања и одма добивам пораки со барање на име, слики, број и години. :(

Верувај паметна одлука си донел. Јас на свои грешки научив дека зближување со луѓе од форуми е многу лоша и погрешна работа. Посебно поради фактот што ги има секакви.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Љубовта не е лото, јас среќавам луѓе "уплаќам тикети", но тешко се заљубувам - ако нема хемија на почетокот, знам дека нема да ја има ни подоцна
Песимизамот не води никаде , надежда сепак постои секогаш има нешто што е длабоко скриено и чека вистински момент за да блесне .... Сепак совршенство е само магична бајка во кој веруваат само луѓето кој се склони на бујна фантазија
Автоматски споено мислење:

Сама сум затоа што наидувам на погрешни и не се заљубувам лесно
Во секоја темнина има малку светло , во секои ноќни има по некоја ситна звезда што сјае , животот е борба и надеж ако не бараш нема да најдеш , ако не се трудиш немаш напредок , ако не се обидеш нема ни да успееш
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2021
Мислења
13
Поени од реакции
20
Колку време ти била најдолгата врска во живот?

Година и пол, а зошто те интересира тоа?
Автоматски споено мислење:

Нема повистински од @Dumbledore
Како за кого :)
Автоматски споено мислење:

Кои квалитети и/или карактерни особини ги бараш кај твојата сродна душа? Дали знаеш што сакаш/бараш? :)
Барам дечко со добри манири, елоквентен, образован, да имаме иста смисла за хумор и ист поглед на светот. Меѓутоа, нема правила, некој може да ги има сите наведени квалитети, а да не се заљубам во него, туку да ми биде само пријател.
Автоматски споено мислење:

Песимизамот не води никаде , надежда сепак постои секогаш има нешто што е длабоко скриено и чека вистински момент за да блесне .... Сепак совршенство е само магична бајка во кој веруваат само луѓето кој се склони на бујна фантазија
Автоматски споено мислење:


Во секоја темнина има малку светло , во секои ноќни има по некоја ситна звезда што сјае , животот е борба и надеж ако не бараш нема да најдеш , ако не се трудиш немаш напредок , ако не се обидеш нема ни да успееш
Се трудам да мислам позитивно, дека вистинскиот ќе се појави кога најмалку очекувам, мое е само да продолжам да го барам... а не барам совршенство, знам дека тоа не постои, јас само сакам вистински да се заљубам, но немам во кого...
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.947
I love the smell of менсплејнинг и unsolicited advice in the evening :love:
A што е форава со менсплејнинг на кирилица ?
Иначе вака се спелува mansplaining.
Автоматски споено мислење:

Флафи бани, Дамблдор зошто не се зближувате повеќе со луѓе од форумов ?
Видете каква Твајлајт лав стори имаат Цобе и Џонтра па и не само тие.
Не значи дека ако на 1-2 сте налетале леви дека сите се такви.
Дојдите на собиранка и ќе се уверите ;)
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Флафи бани, Дамблдор зошто не се зближувате повеќе со луѓе од форумов ?
Видете каква Твајлајт лав стори имаат Цобе и Џонтра па и не само тие.
Не значи дека ако на 1-2 сте налетале леви дека сите се такви.
Дојдите на собиранка и ќе се уверите ;)
Не сум налетал на лев член.
Се мислам со години за собиранките искрено. Некако не ми се излегува од сенката. :D
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
A што е форава со менсплејнинг на кирилица ?
Иначе вака се спелува mansplaining.
Автоматски споено мислење:

Флафи бани, Дамблдор зошто не се зближувате повеќе со луѓе од форумов ?
Видете каква Твајлајт лав стори имаат Цобе и Џонтра па и не само тие.
Не значи дека ако на 1-2 сте налетале леви дека сите се такви.
Дојдите на собиранка и ќе се уверите ;)
Ja probav brad4e dase zblizham, ama neodi, taka dane gi lazhi lujgevo. Poyy
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.947
Не сум налетал на лев член.
Се мислам со години за собиранките искрено. Некако не ми се излегува од сенката. :D
Верувај и да излезеш и да не излезеш нема многу да ти се смени.
На 3 собиранки сум бил до сега и дали 1-5 члена ме памтат како изгледам ( не ги вбројувам тие што ги знаев од пред да се зачленам на форумов).
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Ема Ема, си дошла на “вистинското место” тука имаш кандидати колку ти душа сака, за сѐ и сешто, па таман работа ако тука не го најдеш “вистинскиот”, гледам нова си,
ќе се најде нешто и за тебе кај и да е..
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
А што мислите, вистинскиот ќе ви дојде дома на бел коњ и ќе ви рече Еве дојдов! За да го најдеш тоа што го бараш има еден услов, да го бараш, или барем да го отвориш погледот кон светот. Додуша јас на паркинг во Веро не бев тргната да го барам вистинскиот, ама не се однесував како кромањонка ваљда, па му кликна на муж дека треба да ми побара број. Е добро сеа, 40мин имавме да си кликнеме, па ваљда затоа. Додуша после 4мин прекинавме да се жалиме и почнавме да флертуваме и двајцата.

Шала на страна, не е муабетот да бараш, треба и да бидеш малку пореален во животот, погледите да ги отвориш токму колку што ти се и можностите. Ако сонуваш да го имаш Бред Пит а живееш во Козле место Холивуд, нереално е.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Имаш abandonment issues? :(
Немам. Само ме мрзи да се објаснувам на форумов, често знае и целиот ден да ми отиде во преписки, а немам веќе толку слободно време и затоа преферирам ПП дискусии. Плус најчесто јас бирам со кого ќе стапам во контакт, ама и тоа ми се здосади.
Автоматски споено мислење:

Барам дечко со добри манири, елоквентен, образован, да имаме иста смисла за хумор и ист поглед на светот. Меѓутоа, нема правила, некој може да ги има сите наведени квалитети, а да не се заљубам во него, туку да ми биде само пријател.
Не бараш многу. Што е пречката да влезеш во врска? Дали премногу си пребирлива, па не им даваш шанса? Дали не ти се пуштаат момците? Дали си премногу затворена? :)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom