Зошто сте сами?

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.388
Поени од реакции
1.878
Член од
30 јануари 2021
Мислења
11
Поени од реакции
18
Што подразбирате под вистинскиот односно вистинската?
Сродна душа, некој со кого ти е убаво каде и да сте, што и да правите, кој те сака, почитува и е твоја поддршка низ животот, а притоа цело време има хемија меѓу вас, односно љубов и пеперутки во стомакот :)
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.388
Поени од реакции
1.878
Сродна душа, некој со кого ти е убаво каде и да сте, што и да правите, кој те сака, почитува и е твоја поддршка низ животот, а притоа цело време има хемија меѓу вас, односно љубов и пеперутки во стомакот :)
Сметам дека вистинскиот и вистинската не можат да се користат како епитети за ваква личност каква што ја опиша. Сродна душа како што и сама напиша е посоодветен термин. Едноставно во животот се среќаваме со личности кои помалку или повеќе се поклопуваат со нашите карактерни особини.
 
Член од
30 јануари 2021
Мислења
11
Поени од реакции
18
Како ќе добиеш на лото ако не уплаќаш тикети?
Љубовта не е лото, јас среќавам луѓе "уплаќам тикети", но тешко се заљубувам - ако нема хемија на почетокот, знам дека нема да ја има ни подоцна
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.182
Поени од реакции
3.988
Љубовта не е лото, јас среќавам луѓе "уплаќам тикети", но тешко се заљубувам - ако нема хемија на почетокот, знам дека нема да ја има ни подоцна
Ти од Авто команда да не си?
 
Член од
30 јануари 2021
Мислења
11
Поени од реакции
18
Сметам дека вистинскиот и вистинската не можат да се користат како епитети за ваква личност каква што ја опиша. Сродна душа како што и сама напиша е посоодветен термин. Едноставно во животот се среќаваме со личности кои помалку или повеќе се поклопуваат со нашите карактерни особини.
Тоа е проблемот, јас среќавам личности со кои помалку ми се поклопуваат карактерните особини. Затоа викам дека не сум го нашла вистинскиот, а не сакам да бидам со било кого само за да сум во врска.
Автоматски споено мислење:

Ти од Авто команда да не си?
Не.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.388
Поени од реакции
1.878
Тоа е проблемот, јас среќавам личности со кои помалку ми се поклопуваат карактерните особини. Затоа викам дека не сум го нашла вистинскиот, а не сакам да бидам со било кого само за да сум во врска.
Јас те советувам да не се трудиш да ја бараш личноста со која ќе ви се поклопат карактерните особини. Туку да оставиш да си течат работите сами по себе и верувај дека таква личност ќе се појави во твојот живот кога најмалку очекуваш.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
384
Поени од реакции
429
Абе реално не е лошо да си сам, лошо е да си осамен и да те уништуваат сите тие мисли кои ти доаѓаат секојдневно. Единствено лошо е коа ќе останеш сам на стари години и кога не си способен ни до тоалет сам да отидеш. А во поглед на врска не е воопшто страшно ниту трагично да бидеш сам. Дури и ќе имаш повеќе време да се посветиш на себе и да се подобруваш како личност од повеќе аспекти.
Според денешнава младина а и во нареднава што ке дојде во наредните 30 години не верувам дека ке те носат во тоалет може само да те посетуваат во старечки дома 2-3пати годишно, зашто толку уште верувате во тие клише муабети од 90 те години кој и ја би сакал да се точни...79% од другарите ми се во странство а родителите дремат дома и чекаат да ги видат 2 пати во годината, а што за 30 години ако дочекаме старост ке дојде керка ми и ке ме носи мене во тоалет приказни од социјализмот погледнете како се живее на запад
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
4.353
Поени од реакции
14.264
Сродна душа, некој со кого ти е убаво каде и да сте, што и да правите, кој те сака, почитува и е твоја поддршка низ животот, а притоа цело време има хемија меѓу вас, односно љубов и пеперутки во стомакот :)
Колку време ти била најдолгата врска во живот?


Според денешнава младина а и во нареднава што ке дојде во наредните 30 години не верувам дека ке те носат во тоалет може само да те посетуваат во старечки дома 2-3пати годишно, зашто толку уште верувате во тие клише муабети од 90 те години кој и ја би сакал да се точни...79% од другарите ми се во странство а родителите дремат дома и чекаат да ги видат 2 пати во годината, а што за 30 години ако дочекаме старост ке дојде керка ми и ке ме носи мене во тоалет приказни од социјализмот погледнете како се живее на запад
Тоа дете нема иднина негова, не треба да замине некаде по подобри можности, треба да живее горе на спратот кренат од 92 и да ги гледа родителите цел живот.

Тоа што овде повеќето ради погрешна причина праат деца, а тоа е да има кој да те гледа на старост, и патем цел живот емотивно ти праат манипулација да не ги оставиш, не значи дека тоа е правилно.
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.932
Поени од реакции
7.331
Според денешнава младина а и во нареднава што ке дојде во наредните 30 години не верувам дека ке те носат во тоалет може само да те посетуваат во старечки дома 2-3пати годишно, зашто толку уште верувате во тие клише муабети од 90 те години кој и ја би сакал да се точни...79% од другарите ми се во странство а родителите дремат дома и чекаат да ги видат 2 пати во годината, а што за 30 години ако дочекаме старост ке дојде керка ми и ке ме носи мене во тоалет приказни од социјализмот погледнете како се живее на запад
Ако си добро ситуиран со полн џеб има и со лисја од палма да те ладат
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
384
Поени од реакции
429
Колку време ти била најдолгата врска во живот?
Тоа дете нема иднина негова, не треба да замине некаде по подобри можности, треба да живее горе на спратот кренат од 92 и да ги гледа родителите цел живот.

Тоа што овде повеќето ради погрешна причина праат деца, а тоа е да има кој да те гледа на старост, и патем цел живот емотивно ти праат манипулација да не ги оставиш, не значи дека тоа е правилно.
Да бе направил дете се оженил и вика мене ми е гајле ја своето си го решив и после 30 минути ми вика дај 100 денари за хамбургер... Подобро ке бидам сам одошто да уништувам нечиј живот
 

Dumbledore

Модератор
Член од
24 октомври 2013
Мислења
9.755
Поени од реакции
16.857
Завршив јас со пријателски зближувања на форумов. Плус сум со поминат рок за новиве генерации. Ама ако, само ти праќај јавни боцкања и одма добивам пораки со барање на име, слики, број и години. :(
Сродна душа, некој со кого ти е убаво каде и да сте, што и да правите, кој те сака, почитува и е твоја поддршка низ животот, а притоа цело време има хемија меѓу вас, односно љубов и пеперутки во стомакот :)
Кои квалитети и/или карактерни особини ги бараш кај твојата сродна душа? Дали знаеш што сакаш/бараш? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom