Зошто сте сами?

Член од
7 февруари 2011
Мислења
211
Поени од реакции
105
DIlema...vo 20 te godini izleguvav so 8 i 9( nekakva numeracija za orenatciaj )po fizicki kriterium , megutoa mi se liznaaa takvite curi vo 3o te naiduvam samo na 7 i 6 ali super karakter... sega koga i da naidam na nekoja ficiki podobra nesto se poremetuva ili e taken..dali izborot e stesnet so vremeto ili ednostavno taka se pogodilo...long story short dali da se smiram so nekoja ok cura ili pak da se ceka podolgo vreme za da se najde osoba koja ke te inspiriraa..i inaku fizickara ubavina mi e bitna zaradi ok potomstvo i za uzivanje normalno ne deka i so fizicki poneaktraktivna ne moze da bide ubavo. ... bitno e fizicki i pamet da ima pa neka e i teska na karakter..sto mislite na taa dilema koja veruvam ja imale poveketo...
 
Последно уредено:
Член од
3 август 2019
Мислења
91
Поени од реакции
110
DIlema...vo 20 te godini izleguvav so 8 i 9( nekakva numeracija za orenatciaj )po fizicki kriterium , megutoa mi se liznaaa takvite curi vo 3o te naiduvam samo na 7 i 6 ali super karakter... sega koga i da naidam na nekoja ficiki podobra nesto se poremetuva ili e taken..dali izborot e stesnet so vremeto ili ednostavno taka se pogodilo...long story short dali da se smiram so nekoja ok cura ili pak da se ceka podolgo vreme za da se najde osoba koja ke te inspiriraa..i inaku fizickara ubavina mi e bitna zaradi ok potomstvo i za uzivanje normalno ne deka i so fizicki poneaktraktivna ne moze da bide ubavo. ... bitno e fizicki i pamet da ima pa neka e i teska na karakter..sto mislite na taa dilema koja veruvam ja imale poveketo...
Eve jas mislam deka uste dolgo ke te ima na temava "Zosto ste sami " na forumov
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.816
luge ova e za razmena mislenje a ne da se pravite pametni bolje ne pisuvam tuka veke sto znaci me nema od temata instantno
Братче уживај, само се љубоморни дека клецаш, они ни 6 ни 7 не фаќаат а не пак 8 или 9 какви што си работел ти во младоста.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
како оди работава, сакале или нејќеле, луѓето ке бидат се повеке сами и осамени.:(
Искрено, и јас мислам така. Ќе ни треба уште една година да се прибереме по Кинескиот вирус. Секоја среќа што оваа генерагија е сајбер генерација, па на тоа поле не губи многу. Еве јас држам контакти преку Фб и Телеграм. Не е така сѐ црно. :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.595
Поени од реакции
34.787
како оди работава, сакале или нејќеле, луѓето ке бидат се повеке сами и осамени.:(
... види, нема правило тоа „зошто сте сами“, можат да биде еден пар да речеме во една просторија, де факто не се сами, де јуре сепак се сами, ако нема љубов меѓу нив или било која конекција или хемија што е многу потешко доколку се биде сам без друго физичко присуство!
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.816
... види, нема правило тоа „зошто сте сами“, можат да биде еден пар да речеме во една просторија, де факто не се сами, де јуре сепак се сами, ако нема љубов меѓу нив или било која конекција или хемија што е многу потешко доколку се биде сам без друго физичко присуство!
Која конекција ќе имаш со некоја што прди како магарица и те турка да те исфрли од креветот?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.595
Поени од реакции
34.787
Која конекција ќе имаш со некоја што прди како магарица и те турка да те исфрли од креветот?
... забрани да пие алкохол и спијте во спална кревет 2х2м и средена работа, ваму и нудиш пијалок за расположение, се тркалате лави дави, заспивате на кауч те турка и после немаш конекција и ти го претера сега!
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.911
Поени од реакции
9.514
Каква тема еј како не сум ја видел порано(можда и сум ја видел и сум пишал нз ама неверувам)

Сам сум зато шо неможам да се заљубам искрено и како стареам уш потешко е, не дека не сум имал емоции некој кон одредени девојки со кој шо сум бил иако тие биле за вечер/две (не прајме муабет за курви овде не ме ни интересирет тие) сепак некоја привлечност имало од двете страни се ствараше некоја хемија али ја сум во глобала срамежлив човек и во 90% тие беа они кои превземаа иницијативата и уште е така ја реално на две им се имам пуштено апла и упали двата пати можда зш странкињи беа и апла се глеаше дека сакаат нешто(колку иам пропуштено ко ке ми текнит :tapp:). Не сум можел да се замислам себеси во долга врска не сум некој лепотан,ниту пак грд сум али девојкиве пола од нив со кој што сум спиел барем биле многу убави и ја незнам како завршив со нив :D (Ок од нив две беа македонки само ) и еднаш со еден габор завршив али то беше дај шта даш и ми е најлошо искуство со жена и реков поке никако ако немам емоција/физичка привлечност џабе не е само качи се.
Али сеа ме фаќат некој страв полнам за некој ден 32 абер неам од женачка а сакам да иам деца да се одомаќинам шо се викат :LOL: а и реално живот ако го поминиш во самотија ебати животот. То шо сум повлечен ме кошташе многу во животов од секој аспект и многу ми одмогна во многу сфери.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Daj nekoj kontakt od telegram. Osobeno od tie grupite veseli .
Ти сакаш по собите да шеташ. Мој другар беше во Јавна соба, во групата. Среќа само читал, му го замрзнаа Телеграмот месец дена. :D
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Која конекција ќе имаш со некоја што прди како магарица и те турка да те исфрли од креветот?
Ја би се такмичел у прдење, секој ден грав и варени јајца ќе јадам, тоа со туркање у кревет.....ќе земам 200x200 душек и ќе го ставам лежајот до ѕид и ја ќе спијам до ѕид.
Абе све се може ако се сака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom