Зошто сте сами?

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
За сите машки што се прашувате зашто сте сами, сами сте пошто никоја не ве одбрала. Не се фурајте дека вие уствари нешто бирате. :D
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
За сите машки што се прашувате зашто сте сами, сами сте пошто никоја не ве одбрала. Не се фурајте дека вие уствари нешто бирате. :D
Тебе те има избернео некој... или ти избра некој...
 
Член од
19 декември 2017
Мислења
258
Поени од реакции
319
Жените се биолошко програмирани да неможат да ги сакаат мажите како ние романтично и љубовно си замислуваме. Кога овој концепт го разбрав и осетив тогаш престанав да бидам сам. Како што машките се биолошки програмирани да ебат повеќе женски и да си го шират плодот, така женските се биолошки склони кон мажи со повисок статус, финансиска стабилност итн бидејќи тоа и дава најголема шанса за живот на неа и нејзините деца. Тоа не ги прави по дифолт лоши и спонзоруши тоа се само етикети кои машките им ги лепат на женските кои пак не го сакаат нивниот лузерски ген. Тоа е како еволуционо природата не програмира за најголеми шанси за опстанок уште од самите зачетоци на човештвото. Отпишете го романтичниот концепт на романтика и љубов кој холивуд и случни срања ви го шираат, жените се далеку постратегиски од нас кога станува збор за избирање на долгорочен партнер и денес благодарение на феминизмот го губиме чекорот.

П.С иако статусот и парите се силен индикатор дали ќе се ебе со тебе, никогаш не носете драстични животни одлуки и промени за повеќе секс, тоа е баш она што женскиот императив го бара да се докажуваш пред нив и они да ја имаат опцијата на избор, твојата можноста за ИЗБОР е она што ќе ја натера да дојде таа вечер, никогаш не жртвувај потенцијални идни можности за сегашната.
 
Последно уредено:
H

HoT _iCe

Гостин
За сите машки што се прашувате зашто сте сами, сами сте пошто никоја не ве одбрала. Не се фурајте дека вие уствари нешто бирате. :D
hi asl
18 m ku

Ако не ме разбра што сакам да ти кажу, пост ти е како да га напишало девојче на 18 године што ву пишале 3,4ца па мисли дека е Анџелина Џоли.
Ќе ми треба 2 дна да ти га разгледам профил на фејсбук/инстаграм за да те опипам што те влече, што сакаш и ќе ти га сврту памет. Ама знам дека си постара, одамна си на форум па ме чудиш сас овј глуп пост. :D
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Ќе ми треба 2 дна да ти га разгледам профил на фејсбук/инстаграм за да те опипам што те влече, што сакаш и ќе ти га сврту памет.
Затој немаш девојку 2 године :icon_lol:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.586
Поени од реакции
34.771
1565550321039.png

...со еден збор треба искуство!
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
hi asl
18 m ku

Ако не ме разбра што сакам да ти кажу, пост ти е како да га напишало девојче на 18 године што ву пишале 3,4ца па мисли дека е Анџелина Џоли.
Ќе ми треба 2 дна да ти га разгледам профил на фејсбук/инстаграм за да те опипам што те влече, што сакаш и ќе ти га сврту памет. Ама знам дека си постара, одамна си на форум па ме чудиш сас овј глуп пост. :D
Среќа парва не навикна на кумановски, најкрш дијалект сте ми. :D
Не знам и јас што се пикам во теми за возрасни.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.813
У право е Мајче. Не е тоа твој избор само. Исто ти е тоа како да аплицираш за работа, врз база на конкуренцијата или работодавачот ја добиваш работата. Ако му треба работник те вика одма, ако е некоја фирма што го бара работникот од соништата и само гледаш огласи од таа фирма, онда знаеш дека не е нешто ок со неа.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.417
Поени од реакции
9.305
Проблемот зошто сте сами и зошто сите се курви е затоа што ако јас сум просек женска физички, онака со ролче и патичиња ти правам муабет за ствари што те интересираат како фудбал, игри, ги знам сите летни трансфери и седум пати сум го убила главниот на супер марио и не се шминкам, онака обична природна просечна, си работам, си живеам нормален живот, спуштена на земја, пристапна, паметна, со смисла за хумор и ти пријдам да ти праам муабет и гледаш дека сум таква како што се опишав, а седум минути пред да дојдам си му зборел на другар ти да најдам таква(истите особини ко што ги набројав јас) ќе ја женам.

И додека правиме муабет за новиот тренер пример на Парма поминува некоја расна, газлеста, разголена, расцицлена, со силиконче на уста, на цициња, со минич, деколте,со брендирани минимални парчиња на себе, со парче чипка на гради без прслук и тетоважи панделки на двете нозе позади и ти се прави филм дека те погледнала и бегаш од мене ко од лепрозен без изговор без збор онака без осет ептен и ме правиш тука да се осеќам како безвредно гомно, недостојно да запознае некој, ми ја убиваш самодовербата и идеш кај оваа и дремеш позади ко дибек дур си пие некое коктелче и си џуска и собираш храброст да и пријдеш и ја прашуваш женска што пиеш ти вика таму некој коктел поскап од цела гардероба што ја носиш и нарачуваш и го молиш келнерот да те пише да платиш утре и даваш и си цуцка таа си џуска и дремеш ти позади неа ко идиот сеуште и пиеш текили три за сто додека не ти дојде храброста да и речеш нешто и се појавува некој батка со залижано косиче и олкав ланец, го врти клучот од некоја јака кола и ја фаќа за половина и изводат тука нешто секси танц со трљања во клуб некој ајде демек во клуб сме и ти сега баш како дебил дремиш до нив и пак имаш надеж некоја си викаш ај може другар и е, може е геј, не се откажуваш од љубовта на твојот живот.

И си заминува жената од твоите соништа со баткава без да те погледне, без едно фала, без чао, без поздрав, те гази со штикла 19ка дур заминува и ти вика ало селјак пази кај одиш и со клештење за раче со дибекот си влегува во кола, а ти остануваш сам ко партал, се осеќаш безвредно и недостојно, си одиш дома, плачеш под јорган до сабајле и поручек идеш на кафе и му дробиш на другар ти дека сите се курви и спонзоруши и џабе си ти добар и грижлив, не сакаат тие добри сакаат богати, ќе се продадат за пијачка, нема веќе нормални женски се искурвано е, испонзорирано и тн и тн...
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.829
Поени од реакции
5.939
Проблемот зошто сте сами и зошто сите се курви е затоа што ако јас сум просек женска физички, онака со ролче и патичиња ти правам муабет за ствари што те интересираат како фудбал, игри, ги знам сите летни трансфери и седум пати сум го убила главниот на супер марио и не се шминкам, онака обична природна просечна, си работам, си живеам нормален живот, спуштена на земја, пристапна, паметна, со смисла за хумор и ти пријдам да ти праам муабет и гледаш дека сум таква како што се опишав, а седум минути пред да дојдам си му зборел на другар ти да најдам таква(истите особини ко што ги набројав јас) ќе ја женам.

И додека правиме муабет за новиот тренер пример на Парма поминува некоја расна, газлеста, разголена, расцицлена, со силиконче на уста, на цициња, со минич, деколте,со брендирани минимални парчиња на себе, со парче чипка на гради без прслук и тетоважи панделки на двете нозе позади и ти се прави филм дека те погледнала и бегаш од мене ко од лепрозен без изговор без збор онака без осет ептен и ме правиш тука да се осеќам како безвредно гомно, недостојно да запознае некој, ми ја убиваш самодовербата и идеш кај оваа и дремеш позади ко дибек дур си пие некое коктелче и си џуска и собираш храброст да и пријдеш и ја прашуваш женска што пиеш ти вика таму некој коктел поскап од цела гардероба што ја носиш и нарачуваш и го молиш келнерот да те пише да платиш утре и даваш и си цуцка таа си џуска и дремеш ти позади неа ко идиот сеуште и пиеш текили три за сто додека не ти дојде храброста да и речеш нешто и се појавува некој батка со залижано косиче и олкав ланец, го врти клучот од некоја јака кола и ја фаќа за половина и изводат тука нешто секси танц со трљања во клуб некој ајде демек во клуб сме и ти сега баш како дебил дремиш до нив и пак имаш надеж некоја си викаш ај може другар и е, може е геј, не се откажуваш од љубовта на твојот живот.

И си заминува жената од твоите соништа со баткава без да те погледне, без едно фала, без чао, без поздрав, те гази со штикла 19ка дур заминува и ти вика ало селјак пази кај одиш и со клештење за раче со дибекот си влегува во кола, а ти остануваш сам ко партал, се осеќаш безвредно и недостојно, си одиш дома, плачеш под јорган до сабајле и поручек идеш на кафе и му дробиш на другар ти дека сите се курви и спонзоруши и џабе си ти добар и грижлив, не сакаат тие добри сакаат богати, ќе се продадат за пијачка, нема веќе нормални женски се искурвано е, испонзорирано и тн и тн...
Грешно ги имаш разбрано машките. Ако сака да прави муабет за новиот тренер на Парма или дали ќе го биде Лампард во Челзи, ќе го викне другар му Ристо и ќе прават муабет за фудбал. Не дека не е тоа плус што знаеш и пратиш фудбал, ама него првенствено го интересира дали му го дигаш. Simple e, затоа трча по неа.
Е сега може ќе сфати еден ден после 300 корпи изедени дека има превисоко мислење за себе, па ќе му текне на Цвета од маало дека го симпатишала и ќе заврши со неа.

Ама, истово важи и за вас женските. Ќе ви пријде рандом Перо. Фин момак, начитан, интересен. Ќе ви прави муабет на разни теми, ќе ве бара да излагате, ќе трча по вас како кученце.
Ќе ве прашуваат што бидна со вас, заедно ли сте? Ти ќе кажуваш како он е стварно фин дечко, многу го сакаш, ама како другар. :)
Во меѓувреме ќе излезе некој суперхот дечко кој ќе ви пише два реда муабет на фб и ќе се навлажните на него одма. Ќе излезете на дејт. Ќе ве викне кај него во стан, ама вие не сте такви девојки од одма... Сепак нема да одолите и ќе завршите кај него. После ќе и кажувате на другарка ви, Марето колку добар секс сте имале синоќа и како сте се заљубиле во дечково. А, овој, ќе си игра к*рташак со вас и ќе ве вика кога ќе му се приебе. И тоа во фаца ќе ви кажува дека само за тоа ве вика, а вие ќе бидете цели во облаци и ќе си замислувате бајки како сте токму вие што ќе го промените. Yeah sure.
Е кога ќе измењате неколку такви, а ќе ги фатите годините и треба да се скрасите, ќе ви текне дека овие не ве рецкаат, а вас ви работи биолошкиот часовник и сакате сериозна веза. Јер, не е се во сексот.
Во меѓувреме вашето другарче Перо завршило факултет и влегло на добра позиција. Уште е п*чка од човек ама знаете дека кај него имате сигурност и ќе ви трчка по вас како кученце. На крај ќе завршите со него. Може онака да се изебете уште два-три пати пред свадбата со јакиов тип кој као случајно ќе ви се јави баш тогаш, чисто за дуго сечање. :)
После ќе имате брак полн со фрустрации кои ќе ги лечите на Перо, пошто Перо не е оној со кој сте замислувале дека ќе завршите.

Со време и на двата пола им се намалуваат критериумите. Некои ќе дојдат до тој степен на очајност па ќе одат со дај шта даш само да не бидат сами.
Други пак, ќе научат да уживаат во својата самотија отколку да бидат втора, трета, стота опција. :)

За тоа беше постот на Сусаро, ама вие ја отупевте со филозофии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom