Зошто македонските момци не фаќаат албанки за девојки?

Член од
3 јули 2020
Мислења
19
Поени од реакции
35
Не фаќаат кој не фаќаат јас моментално си имам фатено една и многу убаво си ја пеглам ама не ми е и прв пат сум фаќал и албанки и турчинки нема што тука и тие се луѓе како нас :pijani:
 
Член од
23 јули 2020
Мислења
18
Поени од реакции
24
Не фаќаат кој не фаќаат јас моментално си имам фатено една и многу убаво си ја пеглам ама не ми е и прв пат сум фаќал и албанки и турчинки нема што тука и тие се луѓе како нас :pijani:
So sho ja peglash?
 
Член од
28 април 2020
Мислења
161
Поени од реакции
238
Не фаќаат кој не фаќаат јас моментално си имам фатено една и многу убаво си ја пеглам ама не ми е и прв пат сум фаќал и албанки и турчинки нема што тука и тие се луѓе како нас :pijani:
Mazna li e petagata
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
...оти е малку далеку Албанија, па не се исплаќа иди ми дојди ми!
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.127
Поени од реакции
2.765
Kaко може да речите дека Македонските мажи немаат Албанки?

Колку е само глупа темава???

Па колку илјадници бракови се склучени од почетокот на 90-тите па се до ден денес со Албанки од Пустец, Поградец, Корча???

И тоа најчесто во Охрид, Струга и Битолско - Прилепските села во Мариовскиот регион???
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Kaко може да речите дека Македонските мажи немаат Албанки?

Колку е само глупа темава???

Па колку илјадници бракови се склучени од почетокот на 90-тите па се до ден денес со Албанки од Пустец, Поградец, Корча???

И тоа најчесто во Охрид, Струга и Битолско - Прилепските села во Мариовскиот регион???
Мислам дека темава се однесува на "Брачава" Албанци со кои се живее во државава, не тие од Албанија. Се мисли на оние забулени Албанки што ги гледаш низ Чаир, Битпазар, Ченто, Сарај... односно зошто некој Македонски момак не ги фати пред да станат забулени. Зошто нема интерес кај Македонските момци да трчаат по Албанки, или пак обратно?

Имаше едно истражување на Алџезеира Балканс, кадешто наводно 30% од Македонските момци би прифатиле врска со Албанка, но Албанките само 2-3% би пристанале на врска со Македонец.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Имаше едно истражување на Алџезеира Балканс, кадешто наводно 30% од Македонските момци би прифатиле врска со Албанка, но Албанките само 2-3% би пристанале на врска со Македонец.
А обратно немаше истражување?
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
А обратно немаше истражување?
Го видов сега видеово пак, па еве види си сам, од 20:25
Веројатно истражувањето е правено само врз етничка база, без машко/женско, ама земајки во предвид дека изјавата ја дава женско за албанците, и машко за македонците, мислев дека се работи за македонец/албанка, и брак е, не врска. Во секој случај, поентата ми беше дека Албанците се многу поконзервативни кон интеретничка врска/брак, одошто Македонците.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Го видов сега видеово пак, па еве види си сам, од 20:25
Веројатно истражувањето е правено само врз етничка база, без машко/женско, ама земајки во предвид дека изјавата ја дава женско за албанците, и машко за македонците, мислев дека се работи за македонец/албанка, и брак е, не врска. Во секој случај, поентата ми беше дека Албанците се многу поконзервативни кон интеретничка врска/брак, одошто Македонците.
Глупа споредба е, не можеш заради истражувањево да тврдиш дека албанците се поконзервативни.
Сигурно слична пропорција има и спротивно, не за џабе имаме поговорка, Shka tmir dhe shkin tkeqe ska - добар каур и лоша каурка не постојат.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
Глупа споредба е, не можеш заради истражувањево да тврдиш дека албанците се поконзервативни.
Не знам дали конзервативен е точниот израз.
Поговорката многу точно ја лоцира позицијата на Албанците во 21-ви век.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom