Зошто македонските веб страни не користат Google Adsense?

Член од
10 април 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво, би сакал да ги прашам оние кои користат адсенсе.

Изминативе три месеци направив 70 евра на мојот добро посетуван блог, со македонска содржина, за да ми се јавуваат рекламите поставив специјален код да излегуваат англиски реклами (en).

Ме интересира дали доколку ги земам сега парите, а по два месеци ме блокираат дали Гугл би ги барал тие пари назад со оглед дека мојот сајт е со целосно македонска содржина?
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
218
Поени од реакции
43
Здраво, би сакал да ги прашам оние кои користат адсенсе.

Изминативе три месеци направив 70 евра на мојот добро посетуван блог, со македонска содржина, за да ми се јавуваат рекламите поставив специјален код да излегуваат англиски реклами (en).

Ме интересира дали доколку ги земам сега парите, а по два месеци ме блокираат дали Гугл би ги барал тие пари назад со оглед дека мојот сајт е со целосно македонска содржина?
и мене многу ме интересира дали најде соодветен одговор? Може мислење е дека неможе да ти бара, како тоа и кажи дали ги исплати и дали си имал некој проблем до сеа со тоа ен што го додаваш :)
 
Член од
22 мај 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ајде, еве јас пак да ја отворам темава после една година.
Некој да има искуство со google adsense како да се активира на македонска веб страница?
Гледам сеуште нема македонски јазик да се одбере...
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
23
Поени од реакции
0
google adsense може ли да се користат на македонска веб страница? Или ако неможе со гугл адс со другиве адсенс платформи би имал ли убава заработувачка ?
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
218
Поени од реакции
43
mozes adsense da si go koristis samo problemot e sto slabo plakjaat za klik od makedonija . Jas so 10 000 makedonski posetiteli pravev 1-4 dolari dnevno
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
23
Поени од реакции
0
mozes adsense da si go koristis samo problemot e sto slabo plakjaat za klik od makedonija . Jas so 10 000 makedonski posetiteli pravev 1-4 dolari dnevno
A другиве платформи како ЕаsyPlatform на пример дали повеќе плаќаат?[DOUBLEPOST=1474370582][/DOUBLEPOST]Да се стават заедно keepaneye и ЕаsyPlatform ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom