Зошто луѓето ги кријат своите години?

ION

Член од
27 јули 2011
Мислења
460
Поени од реакции
836
Кога аплицирам за работно место во CV-то намерно ги изоставувам годините за да не ме стават во некоја стереотипна група :)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Кога аплицирам за работно место во CV-то намерно ги изоставувам годините за да не ме стават во некоја стереотипна група :)
како тоа ги избегнуаш годините кога во CV то треба да наведеш година кога си роден/а или пак образование која година имаш завршено и слично
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.404
Поени од реакции
9.276
На 16-17, сакав да бидам постара, мислев дека е некој фактор ако излажам дека имам повеќе, па често и си кажував години плус, и којзнае зошто од причина само мене тогаш позната се осеќав и подобро, а сега како минува времето да можам да се вратам само да викнам 17 ИМАМ И НЕ САКАМ ДА ПОРАСНАМ!!
 
Член од
23 јануари 2014
Мислења
64
Поени од реакции
79
Ради предрасуди. Ако кажеш толку години шансите се дека соговорникот ќе си направи некаква си погрешна претстава за тебе. Затоа треба да се избегнува тоа. Пошо за едни си стар, за други зелен, а тоа нема врска со способностите.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
На 16-17, сакав да бидам постара, мислев дека е некој фактор ако излажам дека имам повеќе, па често и си кажував години плус, и којзнае зошто од причина само мене тогаш позната се осеќав и подобро, а сега како минува времето да можам да се вратам само да викнам 17 ИМАМ И НЕ САКАМ ДА ПОРАСНАМ!!
Јас сакам да сум 19 или 20.

Обично не ги кријам, скоро секогаш ме прават помлада од што сум. Па знам да ги оставам некое време да мислат дека сум толку колку што ми дале. :sneaky:
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Јас еднаш ги скрив и после заборајв кај ги кладов и после не знаев колку години имам..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom