Зошто има жени кои паѓаат на „ново печени богаташи!?“

Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.176
Поени од реакции
898
Мислам дека има ваква тема (Зошто девојките паѓаат на новопечени богаташи?).
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.525
Поени од реакции
47.869
1.Има ваква тема...
2.Им требаат пари/статус/комоција,кур ко кур ако го прима боље ке го прими од некој што ке и ги пружи горните ќефовиsd
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Прво... машко или женско си? Мислев дека си машко.. али по nick-от се замислив.. ако си женско... WTF !?!?!
ако си машко..

Извини што ќе те разочарам, друже.. но.. си ја утнал работата...
Не женските.. ТИ си ја утнал работата. ТИ си дозволил цурите да те вртат и да те тегнат за нос, а богами и за џеб.

Ако се поставиш како што треба.. никогаш нема да и текне такво нешто да направи. Никогаш до сега не сум плаќал за цура... (ни преку пијачка, ни преку вечера.. ништо... )... дали било за девојка која утре нема да ја памтам, дали било за девојка која... (да не бидам премногу сериозно сфатен)... утре ќе ја памтам :pos: ...никогаш не ни планирам да плаќам...
Бате.. до тебе е проблемот, не до нив.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
моја грешка ете не видов дека има ваква тема длабоко се извинувам, иако таа тема мислам дека не е баш доследна на нашето ниско македонско ниво, бидејќи ако сме тоолку сиромашен народ нема да има ни новопечини ни никакви богаташи. второ сите овие девојки за кои јас зборувам не паѓаат на злато порсхе и сл. паѓаат на мн пониски и поевтини работи (што не ги оправдува) .
Vnuce женско сум и не ми е јасно тебе што не ти е јасно, би ти одговорила одма. тоа е така. сметам дека не спаѓам во овие девојки, но сепак секојдневно ги гледам и има другарки кои се тооолку занесени по некои коли и што ти знам што и не ми станува јасно, јас грешам (кога ги има толку многу истомисленички) или они, затоа и ја отворив темава.
уште еднаш ќе се извинам поради повторувањето на темата и бидејќи сум нова тука па и незнам како идат баш работиве со ова. објаснете ми?! :pipi:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
баш поради тоа што сум женско поставувам вакво прашање. не ми е јасно. и како што напишав предходно, толку многу ги има што почнувам да се прашувам дали јас грешам што не паѓам на материјалното.:toe:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.176
Поени од реакции
898
уште еднаш ќе се извинам поради повторувањето на темата и бидејќи сум нова тука па и незнам како идат баш работиве со ова. објаснете ми?! :pipi:
Би требало да ти речам да ја користиш Search опцијата, макар што никогаш искрено мене не ми помогнала, секогаш одам во форумот и страна по страна ја барам темата. Ние што сме подолго на форум, знаеме кога има дупла тема па затоа укажуваме :)

Нема ништо страшно мислам, ќе ти ја спојат со старата најверојатно.
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Не знам што не е јасно. Мажите инстинктивно барааат плодни девојки, жените инстинктивно бараат мажи кои ќе можат да се грижат за идните деца. Порано мажите требало да бидат силни, за да ги бранат од напаѓачи, денес треба да бидат богати, или бар да можат во секое време да заработат пристојно, за да можат да им приуштат на децата све што имаат нивните другарчиња. Инстинктите се исти, се менуваат системите на вредности.
 
Член од
9 август 2006
Мислења
16
Поени од реакции
0
Хм зашто пагаат само на пари па зашо сакаат да си допуштат некои си работи,придобивки што ги немаат и никогаш ги немале.:vozbud: Во секој случај има и исклучоци сум имал цура која беше тотален исклучок која не и беа битни парите,ама сепак моето мислење е дека повекето се такви
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Не знам што не е јасно. Мажите инстинктивно барааат плодни девојки, жените инстинктивно бараат мажи кои ќе можат да се грижат за идните деца. Порано мажите требало да бидат силни, за да ги бранат од напаѓачи, денес треба да бидат богати, или бар да можат во секое време да заработат пристојно, за да можат да им приуштат на децата све што имаат нивните другарчиња. Инстинктите се исти, се менуваат системите на вредности.
јас колку што знам мајка ми ме родила мене женско со две раце и нозе и здрав разум (добро признавам до негде здрав разум :pos2:) и што според тебе сум помалку од машкото? зашто јас да неможам да се грижам за моите деца? зашто да станувам зависна од некој друг (тука машкото) и сето ова е во бракот. девојчиња од 15-16 години се даваат за едно мартини у кафич. тоа е во ред?!
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Не знам што не е јасно. Мажите инстинктивно барааат плодни девојки, жените инстинктивно бараат мажи кои ќе можат да се грижат за идните деца. Порано мажите требало да бидат силни, за да ги бранат од напаѓачи, денес треба да бидат богати, или бар да можат во секое време да заработат пристојно, за да можат да им приуштат на децата све што имаат нивните другарчиња. Инстинктите се исти, се менуваат системите на вредности.
Fuck...:nesvest:
У позитивна смисла,многу интересно кажано.Никогаш не сум размислил од овој аспект за тоа.
Мислам,девојките одат по пари,тоа е точно.Само секогаш сум го осудувал тоа,некако инстинктивно,без да размислам зошто.Едноставно,се гадам од самиот материјализам,и никогаш немало никакви компромиси со тоа.
Ама сепак,вака гледано,како што го кажа ти,звучи како генетска предодереденост на лугето,работа која не зависи од нивниот карактер и од размислувањата на самите девојки.
А тоа не е толку лошо....:toe:
 

maca_

untouchable
Член од
23 октомври 2007
Мислења
54
Поени од реакции
0
Прво... машко или женско си? Мислев дека си машко.. али по nick-от се замислив.. ако си женско... WTF !?!?!
ако си машко..

Извини што ќе те разочарам, друже.. но.. си ја утнал работата...
Не женските.. ТИ си ја утнал работата. ТИ си дозволил цурите да те вртат и да те тегнат за нос, а богами и за џеб.

Ако се поставиш како што треба.. никогаш нема да и текне такво нешто да направи. Никогаш до сега не сум плаќал за цура... (ни преку пијачка, ни преку вечера.. ништо... )... дали било за девојка која утре нема да ја памтам, дали било за девојка која... (да не бидам премногу сериозно сфатен)... утре ќе ја памтам :pos: ...никогаш не ни планирам да плаќам...
Бате.. до тебе е проблемот, не до нив.
e ako ni pijacka ne si platil do tebe e problemot:smir:
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
јас колку што знам мајка ми ме родила мене женско со две раце и нозе и здрав разум (добро признавам до негде здрав разум :pos2:) и што според тебе сум помалку од машкото? зашто јас да неможам да се грижам за моите деца? зашто да станувам зависна од некој друг (тука машкото) и сето ова е во бракот. девојчиња од 15-16 години се даваат за едно мартини у кафич. тоа е во ред?!

Сакам да кажам дека женското барање на партнер кој може да се грижи за нив е на исто ниво со машкото барање на девојки со тесен струк и симетрично лице - се работи за најниско, инстинктивно ниво, нешто што е вградено. Повеќето луѓе успеаваат да го надминат, но некои сакаат да си ги следат инстинктите. Можеби се во право. Не знам. Не оправдувам, не ни осудувам. Само се обидувам да разберам.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
каде остана љубовта и тие пропратни работи ако женското бара партнер со пари а машкото згодна цура? што ќе биде кога машкото ќе снема пари а женското ке има брчки и виснати гради?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom