Зошто едноставно не признаеме дека Македонија е една од најкрими земјите во Европа?

Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Ако си ја браниш територијата, тоа не е возвраќање. Не можеш да нападнеш некоја земја без никаков напад врз територијата на таа земја.
Конфликтот беше предизвикан од УЧК, кои немаат никаква поврзаност со НАТО.
Зашто да не? Еве НАТО членки си цело време напаѓаат. Русија си напаѓа. Безброј војни во Африка. Имаш движење што се залагаат за отцепување во други земји па НАТО не прати војски да им помогнат. По твоја логика доколку ние бидеме нападнати, не смееме да возвратиме со воени дејствија на територијата на земјата што не напаѓа доколку таа е НАТО членка.

Интересно, зашто тогаш од граница чувана од НАТО цело време влегуваа УЧК војници, НАТО им помогна во Арачаиново, на дипломати во САД во био им стои како учествувале во склучување договор за екстракција на американски инструктори во Арачиново откако беше опколено, НАТО дојде и ти наметна договор за нефукнционална држава. Ама во право си, нема никаква поврзаност со НАТО.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.448
Поени од реакции
4.282
НАТО не го предизвика конфликтот во 2001, тоа е само ваша теорија на заговор. Исто и за револуцијата во Украина.
Нееее. Никако. Само вооружа и истренира куп мафијаши и исламисти кој случајно им даваа протекција.
Автоматски споено мислење:

Ако си ја браниш територијата, тоа не е возвраќање. Не можеш да нападнеш некоја земја без никаков напад врз територијата на таа земја.
Конфликтот беше предизвикан од УЧК, кои немаат никаква поврзаност со НАТО.
Си бил у учкарско село џими?
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.367
Поени од реакции
1.990
Зашто да не? Еве НАТО членки си цело време напаѓаат. Русија си напаѓа. Безброј војни во Имаш движење што се залагаат за отцепување во други земји па НАТО не прати војски да им помогнат.

Интересно, зашто тогаш од граница чувана од НАТО цело време влегуваа УЧК војници, НАТО им помогна во Арачаиново, на дипломати во САД во био им стои како учествувале во склучување договор за екстракција на американски инструктори во Арачиново откако беше опколено, НАТО дојде и ти наметна договор за нефукнционална држава. Ама во право си, нема никаква поврзаност со НАТО.
Дали тие земји се НАТО членки? Ако не, што има врска со НАТО?
Како им помогна во Арачиново точно?
Автоматски споено мислење:

Ако збориш зошто ги извадија од таму, беше побарано од наша страна тоа.
Автоматски споено мислење:

Нееее. Никако. Само вооружа и истренира куп мафијаши и исламисти кој случајно им даваа протекција.
Кој ти е изворот за ова?
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.083
Поени од реакции
4.268
Не се идеални и другите, ама за нови промени, треба и на некоја друга политичка сила да и' се даде можност да промени нешто. Не треба да се гледа подалеку, само треба да се види во Хрватска и Словенија како нови партии добиват политичка моќ. А за СДС, ќе дојдат нови избори, слободно пак нека си ги гласаат тие што ги гласаа (за инат на вмровците, нели)...
Нови и смешно мали партии добиваат моќ „преку ноќ„, со одлука од вујко Сем. Погледни ја Италија ( и Фрацнија не е поарна...) и ќе ти стане јасно, каде традционално големите партии намерно се растурени, а на власт доаѓаат тазе регистрирани партии, со смешна поддршка меѓу гласачите.

Истиот тој вујко ни одреди и инсталира привидно двопартиски систем, каде нема битна разлика меѓу „едната„ и „другата„ голема македонска партија (и едните и другите крадат...), а за ни биде позабавно, вујкото ни учука и трета партија, онаа од Шипкојца...
Автоматски споено мислење:

Се видов прееска со комшијата, комуњар и има медаља од шарените....му викам види бе што направивте срам не ли ти е. Ми вика Груевски бил крив за све :facepalm:
У кој свет живеат луѓево, ова е ненормално што се случува пред наши очи.
Точно, Грујо е крив и јас го велам истото.

Грујо е крив затоа што не го спичка опинокот из Муртино на време, кога опинокот му влегуваше на Грујо по канцеларија и му се закануваше со објавување нелегални снимки.

Сега, Грујо си ја трпи грешката, не живее во својата земја, а неговите сопартијци глумат лудило и тврдат дека денешното раководство од ДПНЕ нема „благе везе„ со она од времето од Грујо...
 
Последно уредено:

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.448
Поени од реакции
4.282
Кој ти е изворот за ова?
Изворот е дека во секој трет шипо ги фали американците и клинтонови. Дека нешто како КВОР постои. Дека ова е нивен модус операндио(авганистан , ирак, сирија, украина , куба , итн)... Дека им даваа заштита за време на конфликтот.
Ти мислиш сентиментот за нато кај нив висок е оти се образовани или за џабе?
Автоматски споено мислење:

Излеа или свесно негираш или имаш меморија на рипка ако не знаеш за вмешаноста на сад со исис...
 
Последно уредено:
Член од
3 јуни 2018
Мислења
309
Поени од реакции
134
"Среќа" што во мкд не се знае ништо јавно што ни работат нашите мили и драги политичарчиња....
Овој неред се средува само со воведување на теократија
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.448
Поени од реакции
4.282
"Среќа" што во мкд не се знае ништо јавно што ни работат нашите мили и драги политичарчиња....
Овој неред се средува само со воведување на теократија
Кој мислиш ги научи на вакви работи? Црквата нормално.
Не , кај нас треба да се воведе анархо дарвинизам проследен од брутализам
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.448
Поени од реакции
4.282
Što ti smeta Sega crkvata ne veruvaš vo nea
Имам видено у ватикан , имам идено и по византиски....и парите знам како им се стекнати. Црквата и бога...тоа се инхибитори на човечката моќ и амбивија. Ње њеможе, ње тоа е гљев тоа е амољаљњо дрн дрн дрн. Бог ако постои, постои да биде надминат од човештвото.
 
Член од
3 јуни 2018
Мислења
309
Поени од реакции
134
Лол, сатанистички одговор ние сме слуги божји неможеш ти да го надминиш.
Значи ти не веруваш во црквата
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.448
Поени од реакции
4.282
Лол, сатанистички одговор ние сме слуги божји неможеш ти да го надминиш.
Значи ти не веруваш во црквата
Со менталитет на слуга и “покорност„ на религија на робови никој не може да надминеш, како ли обични смртници.
Не верувам пошто се алчни лажговци и лицемери.
Автоматски споено мислење:

Оти ватикан е изграден со потта, крвта и парите на слугите , а не на вербата и благонаклоноста на свештенството. Ниту аја софија, ниту мека.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.530
Поени од реакции
28.946
Оти ватикан е изграден со потта, крвта и парите на слугите , а не на вербата и благонаклоноста на свештенството. Ниту аја софија, ниту мека.
Исто и пирамидите, акрополот во атина, Колосеум, кипот на слободата, Петра, Ајфеловата кула, Биг Бен.

Шокантно, ама за да се изгради нешто требаат пари. Луѓето ќе крекаат, и ќе умрат, градбите ќе останат и по нив и во нив ќе влегуваат илјадници луѓе.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.448
Поени од реакции
4.282
Исто и пирамидите, акрополот во атина, Колосеум, кипот на слободата, Петра, Ајфеловата кула, Биг Бен.

Шокантно, ама за да се изгради нешто требаат пари. Луѓето ќе крекаат, и ќе умрат, градбите ќе останат и по нив и во нив ќе влегуваат илјадници луѓе.
Или некој ќе фати да ги пљачка и руши. Таква е природата на луѓето.
Религијата ја фпрегнува таа природа за нечии цели. Сталинизам, Елџибитизам, Исламизам, Нацизам итн...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom