Зошто докторите пишуваат како со нозе?

Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Се прашувате, зошто не го знаете латинскиот...али оној традиционален/ древен што е.:D
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
На времето кога ќе прашав некој од домашните зошто рецептата или книшката е изнапишана со толку грд... ракопис? добивав одговор - таков е докторскиот ракопис. Ден денес незнам дали ракописот им се поебал додека се мачеле со диктати на факултет или едноставно се глупираат оти им се може... битно и јас можам да се пофалам со хиероглифи како нивните... макар што мене ни на аптека нема да ме протолкуваат :D
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.369
Здраво докторе, како сте?
- ఆరోగ్యకరమైన, మంచి, మరియు మీకు ఇష్టం
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
На времето кога ќе прашав некој од домашните зошто рецептата или книшката е изнапишана со толку грд... ракопис? добивав одговор - таков е докторскиот ракопис. Ден денес незнам дали ракописот им се поебал додека се мачеле со диктати на факултет или едноставно се глупираат оти им се може... битно и јас можам да се пофалам со хиероглифи како нивните... макар што мене ни на аптека нема да ме протолкуваат :D
Ја иам работено месец дена у аптека..Немаш поим кои нервози сум јадел. Ќе се створи гужва од народ,а ја една ебана рецепта неможам да прочитам.:tapp:
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Ја иам работено месец дена у аптека..Немаш поим кои нервози сум јадел. Ќе се створи гужва од народ,а ја една ебана рецепта неможам да прочитам.:tapp:
сега ги куцаат, нема да имаш проблем:icon_lol:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Мислам дека во прво одделение имале лош ракопис, учителките ги карале заради тоа, се исфрустрирале и решиле да станат доктори. o_O
 

MakeLOVEnoTwar

Љуби без оглед на се’
Член од
10 декември 2010
Мислења
213
Поени од реакции
114
Да го прикријат фактот дека се полу или ич писмени :P :P :P :P :D :D :D :D
(мала шала, ... или полу шала) :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom