Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
4.581
Поени од реакции
12.295
Што да посматраме, патетиките на другарот?
Не, имам попаметна работа во животот. Колку и да сакам да посматрам кога е во прашање психологијата на околината, не идам во екстреми. :D

Тебе другаров идол ти е во животот или?
Не ми е идол, едноставно другар ми е и има успех. Толку. Јас не викам дека тоа што го прави е во ред, не е во ред, така треба, така не треба и слично. Само кажувам дека е успешен.

Ај ако не однеси ја и во Балет да се излапа со класната од прва средно :icon_lol:

Си нашол тука да кажуваш сказни од Џубокс за распаднати фрајлици и дизелаши-имбецили, фаци што го доживеале peak-от на својата младост пред 15-20 години.
Арно де, ете млади се, цел живот имаат пред нив да пробуваат, да експериментираат, да се изгорат или да се усреќат, да стекнуваат свои искуства но уште побитно да ги посматраат и туѓите поради две причини: за твоите искуства си попристрасен и на туѓите грешки побезболно се учи. Како сакаат-така. Јас пишав тоа што мислам, никој не мора да се согласи со мене, нека прави како мисли дека е најисправно. Ќе се согласам со Такер дека треба да распознаваш исклучоци и дека океј девојки се друг начин на функционирање, ама дека ги има такви во изобилство-мало морген. А сите ќе ти кажат дека се баш такви.

Јас не сум како сите девојки-сите девојки

Де кажи некој конретен муабет што се правеше? Кои манипулации ги правеа змииве за да дојде до израз патетиката?
Многу малку требаше. Доволно беше да каже-што правиш бејби, ми фалиш-за овој од другата страна да се претвори во Кај Ми Е Сонцето.
 

Darklady

Марсовка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
3.396
Поени од реакции
23.633
И што сеа, се изнаљутивте ?
Ја читаме темата „какви жени сакате“. Интересни заклучоци можат да се донесат, пандан на оваа тема тука :pipi:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.072
Поени од реакции
26.537
Многу малку требаше. Доволно беше да каже-што правиш бејби, ми фалиш-за овој од другата страна да се претвори во Кај Ми Е Сонцето.
Хмм, и како треба да реагира дечкото во такви случаи?
Ако и рече „не ме замарај“ и ја спушти слушалка, оваа ќе се посрамоти тука пред друштвото а овој знае дека го чека масовно хистеришање, врескање, урлање итн.
Ако е фул блоун ментал девојкава, нема да ја лази од тоа понашање, и кога тогаш таа ќе одлета.
Ако е класик ментал (80% од жените) ќе му хистериша после.
Дури и да и сврти релативно неутрален муабет „да маче и ти ми фалиш али имам нешто работа сеа ќе се чуеме после“ пак играш vs 80% класик ментал и знаеш дека те чекаат расправии после.
Ако се лигавиш ете после испаѓаш патетичен и ќе те збори Сусаро по форум.

Не можеш да излезеш победник на крај во ова... ма кој го предложил ова со јавување ццц, срам да му е.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
4.581
Поени од реакции
12.295
@Sussaro
Колку години си ако не е тајна?
Многу.

Хмм, и како треба да реагира дечкото во такви случаи?
Ако и рече „не ме замарај“ и ја спушти слушалка, оваа ќе се посрамоти тука пред друштвото а овој знае дека го чека масовно хистеришање, врескање, урлање итн.
Ако е фул блоун ментал девојкава, нема да ја лази од тоа понашање, и кога тогаш таа ќе одлета.
Ако е класик ментал (80% од жените) ќе му хистериша после.
Дури и да и сврти релативно неутрален муабет „да маче и ти ми фалиш али имам нешто работа сеа ќе се чуеме после“ пак играш vs 80% класик ментал и знаеш дека те чекаат расправии после.
Ако се лигавиш ете после испаѓаш патетичен и ќе те збори Сусаро по форум.

Не можеш да излезеш победник на крај во ова... ма кој го предложил ова со јавување ццц, срам да му е.
Затоа само ќе кажам-Памет во глава.

Im se potsmevale na spiker, stvarno uzasno.
Dobro e, barem ne si spodeluvale nudes, nesto sho ima digitalen footprint zasekogas.
Добрите момчиња нема да споделуваат nudes со другарите. Ма што зборам, добрите момчиња нема ни да побараат nudes од учтивост, од култура, од домашно воспитување, од обѕир. Ама баш затоа се boriiiing! Не живеат на работ, не те сексуализираат дрско, не нудат адреналин, (вкалкулирана) опасност, драма и имаат примерно поведение во општеството. Сите тетки од маалото уште од мал го штипеле за образ и и викале на мајка му-Наде, ова е злато од дете, блазе си и на таа што ќе го земе. Што ќе ти е таков лузер?
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
11.069
Поени од реакции
21.388
Добрите момчиња нема да споделуваат nudes со другарите. Ма што зборам, добрите момчиња нема ни да побараат nudes од учтивост, од култура, од домашно воспитување, од обѕир. Ама баш затоа се boriiiing! Не живеат на работ, не те сексуализираат дрско, не нудат адреналин, (вкалкулирана) опасност, драма и имаат примерно поведение во општеството. Сите тетки од маалото уште од мал го штипеле за образ и и викале на мајка му-Наде, ова е злато од дете, блазе си и на таа што ќе го земе. Што ќе ти е таков лузер?
Ja promasi poentata.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
12.372
Поени од реакции
12.801
@Darling ти си најнеконкретна на темава може затоа ти ја утињаме поентата :) Јас на пример добивам впечаток дека си многу дива девојка, речиси недостапна.

Ајде кажи, какви момци сакаш ти? Лоши или добри.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
2.612
Поени од реакции
4.537
Војска бе :icon_lol:
Тие ЈНА генерации израснаа во бескичмењаци, морони, гледаа како се разјебава цела општествена имовина во 90-ти, дремеа на цела корупција, непотизам, некадарност без да зуцнат, не знам што мажественост стекнале во касарна ама сите се со стомачишта, крезуби и полуписмени, прости и глупави, на 55 делуваат како да имаат 94, инвентар на кладиони и кооперации и баш тие (и по нешто од АРМ) ги одгледале денешните генерации кои демек биле недоволно мажи. И жените им изгледаат соодветно, дебели, огрдени до даска, никакви.
Еден од најмалоумните митови е тој за служењето воен рок.
Мамица јебавале тоа гуштерите коа се вратат од аксер, растурале све живо, во касарни научиле знање како да се "скроти" жена па па па...:icon_lol:
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
405
Поени од реакции
1.136
Војска бе :icon_lol:
Тие ЈНА генерации израснаа во бескичмењаци, морони, гледаа како се разјебава цела општествена имовина во 90-ти, дремеа на цела корупција, непотизам, некадарност без да зуцнат, не знам што мажественост стекнале во касарна ама сите се со стомачишта, крезуби и полуписмени, прости и глупави, на 55 делуваат како да имаат 94, инвентар на кладиони и кооперации и баш тие (и по нешто од АРМ) ги одгледале денешните генерации кои демек биле недоволно мажи. И жените им изгледаат соодветно, дебели, огрдени до даска, никакви.
Еден од најмалоумните митови е тој за служењето воен рок.
Мамица јебавале тоа гуштерите коа се вратат од аксер, растурале све живо, во касарни научиле знање како да се "скроти" жена па па па...:icon_lol:
У војска се пуши кур само, сва среќа немав таква среќа :D
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
12.429
Поени од реакции
6.237
@Darling ти си најнеконкретна на темава може затоа ти ја утињаме поентата :) Јас на пример добивам впечаток дека си многу дива девојка, речиси недостапна.

Ајде кажи, какви момци сакаш ти? Лоши или добри.
Jamajka duso, garantiram za tebe deka si dobar momak...:rolleyes:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
12.372
Поени од реакции
12.801
Војска бе :icon_lol:
Тие ЈНА генерации израснаа во бескичмењаци, морони, гледаа како се разјебава цела општествена имовина во 90-ти, дремеа на цела корупција, непотизам, некадарност без да зуцнат, не знам што мажественост стекнале во касарна ама сите се со стомачишта, крезуби и полуписмени, прости и глупави, на 55 делуваат како да имаат 94, инвентар на кладиони и кооперации и баш тие (и по нешто од АРМ) ги одгледале денешните генерации кои демек биле недоволно мажи. И жените им изгледаат соодветно, дебели, огрдени до даска, никакви.
Еден од најмалоумните митови е тој за служењето воен рок.
Мамица јебавале тоа гуштерите коа се вратат од аксер, растурале све живо, во касарни научиле знање како да се "скроти" жена па па па...:icon_lol:
Па Имајќи во предвид дека возраста на неслужени војска денеска е веќе 40+, некои мада поретко и со израснати деца. А се почесто педери, феминизирани „фраери“ и сл. Гледајќи ги децата што ги растат баш тие родители, уште од градинка какви лигуши се. Па и кога ќе отидеме да ги видиме каков калибар се генерацијата политичарите кои се без војска... а конкретно сега на власт или опозиција.

Дури и тие дебели мажи од кладилница, (каков што стереотип сакаш да наметнеш за луѓето од државата, која во спортот била поим во светски рамки) ми изгледаат како алфа мужјаци во споредба со денешната младина.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom