Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Член од
23 мај 2013
Мислења
1.536
Поени од реакции
2.708
Читајќи ги постовите на Суссаро за машко-женските односи ми ствараат само уште поголема одбивност кон врските.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
12.429
Поени од реакции
6.237

Само вака бајовци, заебете добрина.
Ама на крај глеј ти да не се заебеш:P
Читајќи ги постовите на Суссаро за машко-женските односи ми ствараат само уште поголема одбивност кон врските.
Богами, на човек му иде да се пропедерчи:facepalm:
 
Член од
13 април 2021
Мислења
1.036
Поени од реакции
3.499
Приказните на Сусаро се едно прилично убаво склопено машко видување на оваа тематика. И понекогаш е интересно за читање да, но ако подлабоко размислите што читате не би било толку интересно колку првиот пат. Независно жена или маж, тргнете еве од жените кои ги имате дома. Можеби во некои други околности, би читале и женски излагања по истото прашање, но самиот факт што жените се малцинство на форумов, поттикнува на некој начин некоја хм.. па инфериорност и резерва да.

Значи, да бидеме реални, ривалството или препукувањето на вакви теми отсекогаш постоело помеѓу мажите и жените, а ставовите кои ги застапуваат се малку така попристрасни кога е во прашање својот пол. Објективноста е некаде на средина. Во реалноста ова е конфликт во кој двата пола се борат со историската инерција во културата и судирот на таа инерција со драстично различниот живот во кој живееме.

Друго, сакам да кажам дека ужасно ме нервира кога и на ваквите теми се потценува женската интелектуалност и фокусот се става на желбата за доминација од страна на мажот. Стереотипни размислувања, од типот жената сака романтика, нежности и симнување ѕвезди од небото, а мажот е склон кон агресивност и грубост. Емоции? Какви емоции кај мажите? Не, никако. Дали сте реални? Па зарем вие не сте човечки суштества? Зошто таква емоционална недопирливост? Зошто таков стоицизам?

Зарем не ви е навредливо на вас како мажи тоа општественото дефинирање на машкоста? Силни мускули, либидо, жестоки автомобили, завидна финансиска состојба. Вака звучи примамливо и сигурна сум дека попатно се гледаат и тие аспекти во животот, ама не ви е малку површно да зборите така за вас? Токму заради тоа што ги поддржувате ваквите стереотипи, постојат и такви жени ете.
Инаку вие сте многу повредни од тоа! Вашата машкост е многу повеќе од тоа што мислите и тоа е она што е привлечно во очите на женската популација.
 

Darklady

Марсовка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
3.396
Поени од реакции
23.635
ли ако си нормален човек не би рекол
За тебе нормален човек има пристап „имаш јаки цицки, дај да пипнам“? :cautious:

Читајќи го машкиот „етникум“ на форумов, се повеќе ми станува јасно, зошто секс шоповите имаат повеќе работа:pos:
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.655
Поени од реакции
2.460
За тебе нормален човек има пристап „имаш јаки цицки, дај да пипнам“? :cautious:

Читајќи го машкиот „етникум“ на форумов, се повеќе ми станува јасно, зошто секс шоповите имаат повеќе работа:pos:
Ок научи да читаш прво па после реплицирај.....

Паралела е нормален човек и дилер на дрога....
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.258
Поени од реакции
7.432
Читајќи ги постовите на Суссаро за машко-женските односи ми ствараат само уште поголема одбивност кон врските.
Па и најубавата кола кога ќе и ги извадиш браниците и спојлерите изгледа грдо! Дечкото го црта скелетот, нормално дека не е убаво на око и за прифаќање! Ама зад тој скелет господ создал паравани, кулиси, шминка, театар и оооп играта изгледа убаво. Не е за откажување сетики ;)
 

Darklady

Марсовка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
3.396
Поени од реакции
23.635
Ок научи да читаш прво па после реплицирај.....
Смири доживљај.
Ти го прочитав постот за другарот кој што го воспеваш, со пристап „јаки цицки муабет“. И прашањето е дали според тебе тоа е однесување на нормален човек? Тој речник, тој пристап?
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.390
Поени од реакции
1.879
Смири доживљај.
Ти го прочитав постот за другарот кој што го воспеваш, со пристап „јаки цицки муабет“. И прашањето е дали според тебе тоа е однесување на нормален човек? Тој речник, тој пристап?
Не е нормален, ама тука има едно огромно ама. Сум приметил дека ако некоја девојка смета дека си симпатичен што и да кажеш, па дури кај еден дел од девојки и ова погоре што го напишал членот ќе се развива разговорот во посакувана насока. Ако не си симпатичен за неа, можеш да имаш и одличен и убав пристап кон неа и да не вроди со плод.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
4.565
Поени од реакции
10.462
Не е нормален, ама тука има едно огромно ама. Сум приметил дека ако некоја девојка смета дека си симпатичен што и да кажеш, па дури кај еден дел од девојки и ова погоре што го напишал членот ќе се развива разговорот во посакувана насока. Ако не си симпатичен за неа, можеш да имаш и одличен и убав пристап кон неа и да не вроди со плод.
За на необавезна средба да помине муабет за волумен на цицки и горе пишуваното, не треба машко да е симпатично, треба женското да е ретардирано.
Сигурно поминува некаде, ама е далеку од општа пракса. Може да биде и најубав и најшизик и кога ќе сврти два реда муабет да биде помножен со нула.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.390
Поени од реакции
1.879
За на необавезна средба да помине муабет за волумен на цицки и горе пишуваното, не треба машко да е симпатично, треба женското да е ретардирано.
Сигурно поминува некаде, ама е далеку од општа пракса. Може да биде и најубав и најшизик и кога ќе сврти два реда муабет да биде помножен со нула.
Затоа напишав кај еден дел. Тоа не значи дека во пракса се случува кај поголем дел од девојките.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
405
Поени од реакции
1.136
Смири доживљај.
Ти го прочитав постот за другарот кој што го воспеваш, со пристап „јаки цицки муабет“. И прашањето е дали според тебе тоа е однесување на нормален човек? Тој речник, тој пристап?
Целта не ги бира сретствата, ако треба да се правиш ненормален да дојдеш до п*чка онда прави се, затоа што на крајот од денот се е глума. Ја лично не би се лигавил и молел, тоа е веќе недозволиво а друго не би ми било проблем.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.984
Поени од реакции
20.366
Читајќи ги постовите на Суссаро за машко-женските односи ми ствараат само уште поголема одбивност кон врските.
и ти си уште еден китапчија како анон што све што сусаро ќе каже забележува во тефтеро?
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
1.536
Поени од реакции
2.708
и ти си уште еден китапчија како анон што све што сусаро ќе каже забележува во тефтеро?
Да Рон, толку сум неизживеан што морам да бележам се што каже дотичниот во тефтерот, истото го применувам во реалноста се со цел да ја ќарам женската од соништата.

И да пред да ме прашаш, да играм WoW и имам прекумерна тежина.
 

Darklady

Марсовка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
3.396
Поени од реакции
23.635
Целта не ги бира сретствата, ако треба да се правиш ненормален да дојдеш до п*чка онда прави се
Е па „блазе“ тој маж, што треба да се прави ненормален само за да дојде до п*чка:свиркам:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom