Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

H

-HRO

Гостин
Не е точно дека сите девојки сакаат Bad Boys.
Си има девојки што си сакаат поскромни и поповлечени момчиња.
Се зависи од карактерот на девојката и околу тоа како ги вреднува човечките особини и како си ја замислува иднината покрај некое момче кое што таа лично ќе го избере. :)
 
S

Shellshock nam67

Гостин
a koj ti kaza дека не ги сакаме добрите девојки тие се уште поубави :), важно е еве тргнувам од мене девојката да е убава да ме привлекува.
добор би било да оди со тоа и паметот да биде добра али се не оди во пакет :)
 

New Age

Lean Back
Член од
22 ноември 2010
Мислења
260
Поени од реакции
235
Нормално е секоја девојка да чуствува привлечност за bad boys и да посакува да легне со него.
Ама само оние девојки што се емоционално лабилно, немаат мир и посакуваат драма би се одлучиле да стапат во врска со така наречените бад бојс, кој исто така не се чуствуваат удобно во своја кожа и мора да креираат нешто па макар и лошо што ќе им даде до знаење дека постојат во овој свет. Така да овие две не балансирани енергии се привлекуваат, мислам неможам да замислам сигурна девојка, културна, балансирана девојка иако чуствува одредена привлечност која брзо преминува во одбивност од вулгарниот и некоректен однос на овие машки да посака нешто повеќе, сепак, не сите, но одреден дел сме еволуирале над базичните инстинктивни потреби и имаме доволно свест да одбереме нешто подобро и поубаво. Како што сигурната, емоционална стабилна, убава девојка би побарала машко со по стабилни, балансирани, карактерни, и мирни карактеристики така емоционална лабилните бараат емоционални дразби кај емоционално нестабилни личности, па можеби и наоѓаат мир во немирот.
 
P

PewDiePie

Гостин
Нема везе,машките ги привлекуваат "мирни" девојчиња. Барем јас за себе си кажувам дека нема нешто појако од повлечена,мирна и фина девојка,нежна на збор и на однесување. Одсекогаш ми биле major turn off гласни девојки,што сакаат да бидат центар на внимание,тоест да дојдат до израз,со курвински Анџелина Џоли фаци,independent sex and the city wanna be,одбивни ми се во старт. Се бара да е слатка,нежна и фина да те сака и да ја сакаш.

А јас незнам зошто добрите момци се замараат со лоши типки.Зошто да кажеш дека сите се исти во однесување нема смисла,реално. И незнам каде со муабетите алфа,бета,гама мажјаци што е бре ова животинско царство ? Ловец и плен ебате ќе си играме камено доба,не си набивајте комплекси со вакви глупости,секој си е човек за себе и си има свои вредности,вистинска конекција со женско не се прави пред сите,во друштво,затоа што пред толку луѓе мање више сите се вештачат или се повеќе или помалку свои,направи муабет со неа на само,зближи се со неа на само затоа што и таа
ќе биде своја нема да те искулира само за да испадне пичка во друштво(ПРИМЕР ебате)и ако има хемија и ако ви се спојат енергиите ќе приметите дали може да биде нешто повеќе.
Ако гледаш дека некоја ја привлекува да ја одбиваат цело време,да ја третираат во гомно,да ја вараат батали ја,повеќе од женските за жал се такви денес,сакале ние или не ама тој помалиот дел е многу поквалитетен и посодржаен,е таму треба да се бара вистинското нешто.

А и некоја спомна позади,демек како нас ни било јако да фатиме јака типка што сите ја посакуваат така и нив им било со лошите момци,хех па фати го бе девојче ако тоа ти донесе некое само задоволство дека си успеала да фатиш лош тип,али нема таму љубов ни од твоја а уште помалку од другата страна,ама добро,секој си има различни вредности во животот на кои цели и ги почитува.......да не се враќаме на муабетот како некои жени сакаат да бидат третирани како гомна. :)

А и Крејзи мислам спомна или кој и да спомнал не е битно,дека и лошите девојки/момци на крај бараат љубов,веројатно ќе дојдат да ја побараат на вратата на тие што претходно ги сакале трчале по нив додека овие НАЛИ бркале лоши типци и типки,епа тогаш знаете што,станете и вие лош дечко и фино и културно кажете и да оди да бричи стап и да си ебе матер.............верувајте ако претходно и се свиѓало таквото понашање ќе и се свиди и сега. :P Бидете ми поздравени ЛОШИ типци и ЛОШИ типки ;)
 
M

Mussolini

Гостин
кратко и јасно: оти се кучки! Простејте девојки и немојте да мислете оти генерализирам ама така е. Нема шо да негирате. Чест на оној мал дел девојки шо сепак ги привлекуваат да кажеме „мирни„ момци...
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
9.708
Поени од реакции
14.659
СЕКОЈА ЧЕСТ НА ИСКЛУЧОЦИТЕ...
познавам девојки кои се мои врснички......а кои излегуваат со над 35....+15 години......ало......ај тоа што одат....ама за пари?
две се скараа за тоа кој да го чапнат....
значи има добри девојки......ама овие лошиве.......го менуваат мислењето во глобала :)
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.619
Поени од реакции
9.143
Ја започнувам темава со цел да видам кави се ваште размислуавња за ова ако има слична може слободно да оди во канта.
Секогаш девојките велат едно клише не е битно како изгледа , битно ми е да е добар да има смисла за хумор, да ме почитува и слично. Што се случува кога ќе најдат таков човек кој во главно е романтичен и знае да ги почитува? Веднаш наоѓаат замена им станува здодевно “ предобри се за нив“ , ќе им ја извадат душата со напорноста , љубомората и слични нивни чуда. Зошто тогаш велат дека ги сакат добрите момчиња кога во глобала тоа не е точно? За да се запознаеш со некоја пред се е битно како изгледаш а потоа може да се случи нешто повеќе? Што вие мислите
У старт си ја укакал темава со генерализирање, па затоа сум приморана да ти поставам неколку прашања:
Би бил ли со девојка која е добра, има смисла за хумор, те почитува, а не чувствуваш топлина, спокој, поддршка во добро/лошо?
Би бил ли со девојка која не знае два реда муабет да ти напраи, вол у г'з не знае да убоде, не ја бива за ништо друго, освен да тапацира столче/фотеља/кревет (читај да нема терач у себе да потфати нешо по дома/на одмор)?
Би сакал ли да имаш девојка која на секое излегување ќе се труди максимално да бидеш пишман шо си ја викнел да излезете со друштво, пошо она а отвори уста те брука пред сите? Би можел ли да останеш во врска во која не ја чувствуваш близината на партнерката, не го бива сексот? Би можел ли да бидеш во врска која само ти ќе се трудиш да опстане, пошо твојата партнерка е апсолутно незаинтересирана за она што ви се случува-не се труди да ве биде, не слуша што сакаш/несакаш?
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Неможеш да генерализираш,но сепак лошиот дечко ги привлекува зашто не им дава се и сешто како добрите кој од почеток се ќе дадат за да покажат дека им значат.Тоа што кај идиотите ги привлекува жените е нивната самодоверба и нивниот позитивен став кон себе,а баш им е гајле за другите.Не сум некој голем женкар,повеќе сакам врска,но треба се да се проба во животот.Има и девојки што сакаат добри момци но и тие знаат како со девојката кога добар кога лош.Јас сум се пуштал,но сепак во муабетот мора да има хумор и малце мангупски да ја насмееш.Ако и се пуштам на некоја и таа ме одбие идам на друга.Се дур не видам дека таа е заинтересирана за повеќе јас ништо не постапувам освен нормален муабет.Секогаш тие лошите не се вечни,плус не се лојални дечковци според мене идат на било која.На крај сите жени ќе си најдат некој на кој се привлечни што во нивната ДНК им пишува.Секогаш е 60 % карактер 40 % изглед.Затоа ако сакаш девојка прво карактерот па изгледот и секогаш спорт,затоа што го повишува тестостеронот,а тестостеронот ти дава повеќе самодоверба што на крај е привлечно за секоја жена.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.542
Поени од реакции
1.327
У старт си ја укакал темава со генерализирање, па затоа сум приморана да ти поставам неколку прашања:
Би бил ли со девојка која е добра, има смисла за хумор, те почитува, а не чувствуваш топлина, спокој, поддршка во добро/лошо?
Би бил ли со девојка која не знае два реда муабет да ти напраи, вол у г'з не знае да убоде, не ја бива за ништо друго, освен да тапацира столче/фотеља/кревет (читај да нема терач у себе да потфати нешо по дома/на одмор)?
Би сакал ли да имаш девојка која на секое излегување ќе се труди максимално да бидеш пишман шо си ја викнел да излезете со друштво, пошо она а отвори уста те брука пред сите? Би можел ли да останеш во врска во која не ја чувствуваш близината на партнерката, не го бива сексот? Би можел ли да бидеш во врска која само ти ќе се трудиш да опстане, пошо твојата партнерка е апсолутно незаинтересирана за она што ви се случува-не се труди да ве биде, не слуша што сакаш/несакаш?
Би бил со дел од овие тип на девојки кој ги опиша едноставно не се замара што другите би мислеле за неа и слично мене само да ми е убаво со неа
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.276
Поени од реакции
1.494
Женските обожаваат наркомани ;)
 

Wiche

шегобиец
Член од
22 декември 2009
Мислења
204
Поени од реакции
120
Od kade ovaa informacija deka zenskite ne gi sakaat dobrite momci??? delue ko nekoj statisticki izvadok od zavod za depresivni "good boys" koi bile odjebani od nekoja cura i sega se klasificiraat u grupa dobri momci zasto i udenuvale sve u gz i spored nekoi opstonarodni pravila toa gi pravi dobri koga znaeme site deka merilo za dobrota u megjusebni odnosi e toa kako te percepira licnosta in subject.... dobrinata ne e apsolutna i mozesh brzo da se smenish u djubre samo si zamislite kolku pati so nekoja cura ste bile dobri i od jednom odjebuete sve i produzuesh ponatamu ili pak si oprashtate sve cuci buci OK samo zashto postoi nekoja hemija pomegju dve tela i se privlekuvaat ...tako da i da ste the GOOD, BAD ili UGLY imate sansi sve dok u blizina ima drugo telo so drugaciji elekricitet pogodno za svrzuenje....
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.407
кратко и јасно: оти се кучки! Простејте девојки и немојте да мислете оти генерализирам ама така е. Нема шо да негирате. Чест на оној мал дел девојки шо сепак ги привлекуваат да кажеме „мирни„ момци...
Машките се дебили без мозок. Простете машки и немојте да мислите дека генералирам, ама така е. Нема шо да негирате. Чест на оној мал дел момци шо сепак ги привлекуваат да кажеме ’мирни’ девојки.

А кога ќе го прочиташ истото, ама обратно, како ти звучи?
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Машките се дебили без мозок. Простете машки и немојте да мислите дека генералирам, ама така е. Нема шо да негирате. Чест на оној мал дел момци шо сепак ги привлекуваат да кажеме ’мирни’ девојки.

А кога ќе го прочиташ истото, ама обратно, како ти звучи?
Мала корекција.

Најголем дел од машките се дебили без мозок и најголем дел од жените се идиотки без мозок и се раководат прво според хормони и емоции а после доаѓа се друго.

Тие малкуте што не се такви ќе имаат мака да си најдат соодветен партнер ама ако се упорни, не се глупи и имаат исправно понашање и за нив ќе се најде нешто :).

Пс. Знам дека беше иронична :).
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.619
Поени од реакции
9.143
Би бил со дел од овие тип на девојки кој ги опиша едноставно не се замара што другите би мислеле за неа и слично мене само да ми е убаво со неа
А ако една девојка ги има сите оние карактеристики што ги набројав?Значи сепак одбираш со кого ќе бидеш во врска, а тие околу тебе ако ги прашаш за мислење за твојата избраничка, ако ти се вистински пријатели ќе ти кажат дека ако ти одговара тебе, ќе им одговара и на нив, но ако таа тресне зелена или е намќор, тебе ќе ти биде непријатно.
Да те потсетам само дека ти имаш очи, јас имам очи. Моите очи и твоите никогаш нема да гледаат исто на одредена личност/предмет.
п.с.Може да ми дефинираш добро момче?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom