Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.401
Поени од реакции
9.269
Ваљда зошто сакаат се да ти угодат, прават се што ќе посакаш, немаш предизвик, нема за што да се бориш и почнуваш повеќе да ги гледаш како другарки него како партнери.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.314
Поени од реакции
2.140
Абе едно е да ти се свиѓаат такви у средно а друго е сега, се мења вкус.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.218
Поени од реакции
5.124
Ваљда зошто сакаат се да ти угодат, прават се што ќе посакаш, немаш предизвик, нема за што да се бориш и почнуваш повеќе да ги гледаш како другарки него како партнери.
Ова и у секс се однесува така?

Реално едно е да ебеш друго е да водиш љубов :icon_lol:
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
938
Поени од реакции
2.211
Добрите квалитетни девојки сакаат добри момчиња. Овие другите уствари длабоко во себе знаат дека не заслужуваат таков маж/дечко (не може да третираш крпа ко принцеза) па затоа не им е 'интересен'. Затоа и завршуваат со некој што редовно ги изневерува, не им помага ич околу деца и домашни обврски и сл. Во принцип секој добива тоа што заслужува
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.894
Поени од реакции
17.516
Ваљда зошто сакаат се да ти угодат, прават се што ќе посакаш, немаш предизвик, нема за што да се бориш и почнуваш повеќе да ги гледаш како другарки него како партнери.
Па тука лежи пробллемот, не е нормално се да ти е погодено и да правиш се што таа сака, таквите ликови и заслужуваат да бидат оставени зошто губат дел од својот идентитет само кога го прават тоа.

Само денешниве девојчиња на крајот од денот се повеќе завршуваат кај ваквиот вид на мажи, сигурни се дека цел живот ќе им е се по нивно и не сакаат да ризикуваат, од ова што можам да го видам мислам дека нашите генерации до некој '00, '01 макс, се последни од девојчињата што ете ќе тргнат по некој предизвик и нема да сакаат цел живот да го минат со некој кој ќе им биде другарка наместо сопруг.
 
Член од
20 декември 2023
Мислења
64
Поени од реакции
169
Нема филозофија,
До 25 сакаат добар секс, по 25 добра пара, а двете ретко одат заедно.
Или понежно,
До 25 се палат на "опасни мажјаци", после 25 сфаќаат дека "опасните мажјаци" најчесто ќе живеат на минималец и кредити цел живот, па бараат мајкин син со нула тестостерон и желба за внимание. - 99% од случаите.

За мажите обратно,
Истите "опасни мажјаци" кои до 25 се 24/7 по клубови, дрољи и дрога, се веќе неатрактивни и трагаат по мирни, често несоцијализирани девојки и за година-две стандард свадба и фамилија.

Епа - јеби га.
(не сум "мајкин син", уствари неам ни 25)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.551
Поени од реакции
26.057
Нема филозофија,
До 25 сакаат добар секс, по 25 добра пара, а двете ретко одат заедно.
Или понежно,
До 25 се палат на "опасни мажјаци", после 25 сфаќаат дека "опасните мажјаци" најчесто ќе живеат на минималец и кредити цел живот, па бараат мајкин син со нула тестостерон и желба за внимание. - 99% од случаите.

За мажите обратно,
Истите "опасни мажјаци" кои до 25 се 24/7 по клубови, дрољи и дрога, се веќе неатрактивни и трагаат по мирни, често несоцијализирани девојки и за година-две стандард свадба и фамилија.

Епа - јеби га.
(не сум "мајкин син", уствари неам ни 25)
Имаш пари немаш либидо, немаш пари имаш либидо. Класификацијава ти е утешна некако.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.736
Јас сакав начитан човек, интелигентен да можам да муабетам и да научам нешто, и го најдов, некад на глава знам да му се качам ама пак мушки ме поднесува :D
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.551
Поени од реакции
26.057
Јас сакав начитан човек, интелигентен да можам да муабетам и да научам нешто, и го најдов, некад на глава знам да му се качам ама пак мушки ме поднесува :D
Нема врска начитан-неначитан, интелегентен-неинтелегентен

Или го има кликот за жени или е добро момче (називот му доаѓа како утешна награда).
 
Последно уредено:

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.609
Поени од реакции
8.478
До 25 се палат на "опасни мажјаци", после 25 сфаќаат дека "опасните мажјаци" најчесто ќе живеат на минималец и кредити цел живот, па бараат мајкин син со нула тестостерон и желба за внимание. - 99% од случаите.
После 30 ако не најдат мајкин син си фаќаат куче...како беше вицот со двете буви....ќе идеме пешки или ќе фаќаме куче :LOL:
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
500
Поени од реакции
2.190
Добро Хоуп, нема да пишувам оф топици веќе, само немој во иднина да се попишмануваш после секој испратен пост и експресно да си го едитираш мислењето после 10 минути :backa:
Ми се свиѓаат твоите оригинални (првични) мислења, најозбилно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom