Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.312
Ја започнувам темава со цел да видам кави се ваште размислуавња за ова ако има слична може слободно да оди во канта.
Секогаш девојките велат едно клише не е битно како изгледа , битно ми е да е добар да има смисла за хумор, да ме почитува и слично. Што се случува кога ќе најдат таков човек кој во главно е романтичен и знае да ги почитува? Веднаш наоѓаат замена им станува здодевно “ предобри се за нив“ , ќе им ја извадат душата со напорноста , љубомората и слични нивни чуда. Зошто тогаш велат дека ги сакат добрите момчиња кога во глобала тоа не е точно? За да се запознаеш со некоја пред се е битно како изгледаш а потоа може да се случи нешто повеќе? Што вие мислите
 
S

StormRage

Гостин
Ја започнувам темава со цел да видам кави се ваште размислуавња за ова ако има слична може слободно да оди во канта.
Секогаш девојките велат едно клише не е битно како изгледа , битно ми е да е добар да има смисла за хумор, да ме почитува и слично. Што се случува кога ќе најдат таков човек кој во главно е романтичен и знае да ги почитува? Веднаш наоѓаат замена им станува здодевно “ предобри се за нив“ , ќе им ја извадат душата со напорноста , љубомората и слични нивни чуда. Зошто тогаш велат дека ги сакат добрите момчиња кога во глобала тоа не е точно? За да се запознаеш со некоја пред се е битно како изгледаш а потоа може да се случи нешто повеќе? Што вие мислите
ако најде добро момче најчесто испаѓа дека им е „другар“ кој го почитуваат многу и неможат ништо друго со него... итн итн итн...
а поубо им е некој кој ќе ги користи и фрли како крпа...
 
С

сашенко

Гостин
Има и такви кои ги сакаат мирните, немој да мислиш дека нема.Ама едно е да си мирен а друго е да си премногу мирен т.е пасивен.Многу е нормално за млада девојка а и млад човек да сака авантура, да сака "лудување" малце.Ако си премногу мирен нема да оставиш впечаток на некој со кого би и било интересно и одбивен си у старт.Можеби тоа е проблемот.Секој човек има одредена смисла за хумор и романтика но девојките немаат радар кој чита мисли па да знаат кој каков е.Како ке се поставиме така ке не сватат.Ако си премногу мирен, пасивен, не покажеш нешто такво кое ке ја заинтересира неа тогаш нормално е и да не дојдеш до шанса да и ги покажеш вистинските твои вредности.Ако не бидеш интересен, ако не понудиш забава, ако не ласкаш малце, ако не правиш луди работи за неа, ако не покажеш барем дека си спремен за такво нешто нема да ја заинтересираш.Тоа е така и кај машките.И ние ги гледаме тие работи.Не ни е пресуден изгледот секога 100%.Често се греши така ако по изглед бираш некого за врска а често и се потценуваат мирните.Има некои мирни девојки но кои знаат да се забавуваат и во кои можеш да најдеш и разбирање и разговор ама и добра забава кога ке дојде времето за тоа.Ама и тие прават нешто у старт за да импресионираат.Тоа го прават сите.Дури и животните кога ке им дојде време за парење се малце поинакви и се вклучува луидото во нив.Сакаат да импресионираат.Природата ни е таква.И да си мирен понекогаш во вакви ситуиации мора во друго светло да се покажеш.Така да ако си фино, културно и паметно момче.Ако си мирен по придода едноставно покажи се малце у старт како сите што прават и после твоите вредности ке дојдат до израз понатака во врската.Тогаш и повеќе се ценат тие работи.Девојките ке знаат да го ценат тоа.
 
S

Sagan

Гостин
На женските у суштина им е да се осеќаат потчинети и машкото да презема акција. Дури потајно сакаат дечкото да е е*ачиште прва класа, искусно потентно животно што ќе ги “растури“ у кревет.

Све друго е лага и неискреност.
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.098
На женските у суштина им е да се осеќаат потчинети и машкото да презема акција. Дури потајно сакаат дечкото да е е*ачиште прва класа, искусно потентно животно што ќе ги “растури“ у кревет.

Све друго е лага и неискреност.
А што вие машките не саката женската да ви е јака пи*ица, да е ваша курва в кревет што ќе ви дозволува да правите со неа што сакате.
Да, секоја девојка потајно посакува таков пастув како што опиша погоре, еве си кажувам по мене а знам уште едно 10 тина пријателки со истите посакувања, а секоја од нив сигурно знае уште толку. (ок де само сексуална фантазија е ;) ).
Туку да се навратам на темата зборот ми е колку женските толку и машките го менуваат своето мислење, ако земеме споредба да правиме ќе испадне многу на долго и широко.
Не значи во глобала дека е така како што е напишано во првиот пост, затоа што како ќе се одвива текот на една конкретна врска зависи од многу фактори, не само од каприците на девојката.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
BADTHROOM

Што соба му паѓа ова на англиски? :D
Тоа ти е, како да ти објаснам сега... зависи од расположеноста и кај им се сака да го вршат чинот. Може да е badroom, мада со „е“ се пишува (во некоја ѓаволска одаја ќе да е ова :D) или во бања. Мисли логички :)
 
F

Frankie Yale

Гостин
Koj saka neka negira ama i nie sme zivotni a vo zivotinskoto carstvo samo na alfa mazjacite im e dozvoleno da se parat so zenkite vo grupata. I moze da se kaze deka losite momcinja se eden vid na alfa mazjaci.
 
А

Антоние

Гостин
Постојат три мистерии во светот: подемот и падот на цивилизациите, питата со лимон на мајка ми, и зошто убавите жени паѓаат за идиоти.

Ги оставаме цивилизациите и питата за други постови, ајде да се загрижиме за тоа зошто убавите жени паѓаат за идиоти. КОЈА Е ТАЈНАТА НА ПРИРОДАТА?

Некој еднаш ми забележа, "Каква чудна дефиниција за Маж имаш, Антоние! Човек кој што не се плаши од својот тестостерон? Сигурно тоа е претерување донекаде."

Но не е. Све се врти околу тој тестостерон (дури и одговорот на прашањето од темава). Жените ги привлекуваат МАЖИ, не клошари, не добри момци, не шанкуриња, туку МАЖИ. Наместо да бараш философско објаснување кое што ќе ти ја олесни болката, зошто едноставно не ја прифатиш структурата која што Природата веќе ти ја поставила?

Добри момци. Што точно е тоа? Дали се ова мажите на светот?

"НЕ!"

Овие момци не се баш женствени, ама сигурно не се маженствени. Тие не се ниедно. Тие се андрогена смеса која што, без р'бет, е оформена за да ги задоволува женските желби и камшици. Доброто момче ја сака жената исто како што давеникот ја сака гумата за спасување. Се прицврстува за неа, не ја пушта од рака затоа што не може да плива во водите на Природата. Отфрлан и несреќен станува тој низ целиот негов љубовен живот.

А што е со "идиотите"? Дали тие се грижат да ги задоволат жените во духот на алтруизмот и врските?

Се разбира дека не. Нивниот тестостерон вика: "Јас имам потреби кои што мора да бидат задоволени. Забавувај ме." И така идиотите стануваат саможивници не затоа што СЕ саможивници, туку затоа што се поблиску до нивната сопствена машка природа и гледаат само да си ја задоволат нивната жед.

Женската ќе се издупи со "идиотот" и тој ќе ја остави. Ние, како машки, мислиме дека злоупотреба е кога идиотот се дупи со женската само да ја "искористи" (а и мајчините змејови се обидуваат да не феминизираат уште од мала возраст да не го правиме ова). А во реалноста, "злоупотребата" настанува тогаш кога женската сфаќа дека не е способна да го задржи типот. Таа едноставно "не е доволно жена" за него.

Доброто момче не може да биде херој, не може да биде водач, не може да биде воин, и оттука не може да биде Маж. Соблечен од машкоста, испразнет од храброст, овцата на светот, медиокритетот (no rhyme intended).

зошто доброто момче останува медиокритет? Затоа што му е кажано дека "некој ќе го сака за тоа што е".Ова е најголемата пречка кон неговиот успех. Деструктивна изјава која што го тера да мисли дека сите вредности се релативни, и оттука, правејќи го слеп за неговиот сопствен медиокритет.

Доста е толку.
 
T

theTinule

Гостин
I like it drsko.
За другиве женски не знам. Прашајте ги.

п.с. Тукатр кај си со ФРИЦЛ?!

п.п.с. Има мал милион теми на оваа тематика, само со различен наслов. xD
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.548
Поени од реакции
2.394
Ако под зборот „девојка“ мислиш фуфица на ленинова - добра генерализација
Ако под зборот „девојка“ мислиш на сите лица од женски пол - лоша генерализација.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.783
Поени од реакции
1.554
Брат ни женските сами не знаат точно што сакаат па ние тука ќе паметуваме сеа ќе вадиме теории. Кулирај си како ти е арно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom