Зошто Македонија тапка во место-наведете барем 3 причини!

Член од
26 април 2010
Мислења
501
Поени од реакции
21
И поради онаа : "Сведната глава сабја не ја сече ", или онаа- џабе работи -џабе не седи.Создавање идоли од се и сешто - пример со вазалот Крале Марко - не се знае кој повеќе го слави??
Поради тоа што се се преави за инат а не со памет...Поради некадарно работење на организаторите - врхушките, поради...поради...Поради премногу работи.:devil2::devil2::devil2::devil2::devil2::devil2::devil2::devil2::devil2::devil2::devil2::devil2:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
1. Корупција
2. Види под 1.
3. Види под 2.
Совршено корумпирана држава

Сте се запрашале зошто во МК нема магазин на IKEA -(ко за пример).Затоа што во системот на IKEA нема средства на подкуп.
и зошто земјиштето во МК да чини три пати поскапо отколку во Лондон, Солун, Москва.....??????? но , не е само тоа - попатни и додатни проблеми дебнат на секој агол- та не се ни глупи ни слепи -здрава нога да си клават в трн
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
јас ќе ви дадам 100 причини:

1.земањето (добивањето) на политичка фотеља (мандат) го сметаат како лично пронајден бунар со пари од кој безмилосно треба да се црпи
2.види под 1
3.види под 1
4.види под 1
.
.
.
.
.
100.види под 1
 
Член од
26 април 2010
Мислења
501
Поени од реакции
21
Веќе не тапка во место.Сега почнува стрмоглаво да пропаѓа.
Некадарноста е повеќе од видлива.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Цццц во место тапкала... абе напред сме 100 години пред сите сме :)
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Зошто барем 3 причини, кога доволна е една

а тоа е Владата на Р. Македонија

да имавме и Претседател на Р. Македонија, можеби ќе ја споделеа одговорноста, ама на негово место имаме само фигура.
 
Член од
26 април 2010
Мислења
501
Поени од реакции
21
Зошто барем 3 причини, кога доволна е една

а тоа е Владата на Р. Македонија

да имавме и Претседател на Р. Македонија, можеби ќе ја споделеа одговорноста, ама на негово место имаме само фигура.
ТОКМУ ТАКА!.:nesvest:
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
115
Поени од реакции
6
1.Владата и кампањите ова ги пишувам затоа што има една кампања што стварно не да е промаршај си има влијание ама...Преку кампањата „дај кош“ го учат народот што е канта и го учат дека треба ѓубрето да се става во таа канта. Алоо па секој знае што е канта и каде треба да се фрла ѓубрето само не го прават тоа од негативната култура што ја имаат. Абе кога Хорвежаните на пример би виделе дека нас не учат што е канта, незнам да ли би сакале да инвестираат кај нас...
2. Корупција
3. Нечовечност
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
1. Тие кои доаѓаатна власт пред се мислат на себе и само за себе.
2. Не знаат како се гради држава ( како се кради знаат).
3. Ја партизираат државата во целост.
4. Некомпетентни поставуваат на врвни позиции заради полесна манипулација со истите - поставуваат за кадри -некадарни.
5. Немаат никакво искуство водење на модерна држава, алчност,егоизам,непотизам,....
Поради многу причини. Да е една лесно ќе е....:drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk:
Се е точно,се слагам.Одлична анализа.Ќе го постирам ова на четот на Канал77 во сабота,оди од 10-12 ч.наутро,водителите ги читаат овие постови во живо,после следат интересни реакции од рајата која се јавува и која нема појма за форуми.Ако можеш следи или уклучи се и ти на четот,доста интересно е,барем на мене ми е >>> http://www.kanal77.com.mk/kanal77/index.php/chat Поздрав!
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Зошто барем 3 причини, кога доволна е една

а тоа е Владата на Р. Македонија

да имавме и Претседател на Р. Македонија, можеби ќе ја споделеа одговорноста, ама на негово место имаме само фигура.
хе..камо среќа да беше ФИГУРА, мене поише ми личи на лоша карикатура...иако тоа се заедно со одговорноста на владата нема никаква врска со пропаѓањето на Македонија...
проблемот е во народот што ги избрал, тој си има пропаѓачки синдром, да не беше така, таква влада и таков претседател , немаше ни да припират близу, а не па да бидат доведени во позиција на некаква одговорност за пропаѓањето на Македонија...:)
 
Член од
26 април 2010
Мислења
501
Поени од реакции
21
Vo vlasta se najmalku sto pricini a kaj narodot skoro isto tolku ( koga moze da gi trpi).
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
РЕПЛИКА НА ОВА: >>> хе..камо среќа да беше ФИГУРА, мене поише ми личи на лоша карикатура...иако тоа се заедно со одговорноста на владата нема никаква врска со пропаѓањето на Македонија...
проблемот е во народот што ги избрал, тој си има пропаѓачки синдром, да не беше така, таква влада и таков претседател , немаше ни да припират близу, а не па да бидат доведени во позиција на некаква одговорност за пропаѓањето на Македонија...:)

Ако ми дадеш барем 2 саглам алтернативи на денешната власт,одма те честам 20-ка со кромид+пиво :wink: Имаат проблеми и власта и народот,но главниот проблем е немањето алтернатива.Еве,како за утеха и америте немаат алтернативи,таму се или демократи или републиканци(а уствари сите работат за олигархијата и се од иста страна,само глумат демократија).И што е решението? Менувањето на "Фигурата",на власта? И кој ќе дојде? Некој совет на џедаји кои имаат високо развиена свест и се морално супериорни и ќе работат за народот? Ајде,дајте добар одговор,а не само ќе го мениме овој,па оној итн.:smir:
 
Член од
26 април 2010
Мислења
501
Поени од реакции
21
Tocno e potrebni se sistemski resenija, a go mozat li toa plemenski vozdovi.Izgradija feudalizam na kapitalisticki osnovi? Ili sobir na plemiwa vo forma na drzava?
Cirkus od neznajkovci, no go gledale ( i go nadgraduvaat) KUM 1,2 i 3.Na nivo na drzava.....
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
РЕПЛИКА НА ОВА: >>> хе..камо среќа да беше ФИГУРА, мене поише ми личи на лоша карикатура...иако тоа се заедно со одговорноста на владата нема никаква врска со пропаѓањето на Македонија...
проблемот е во народот што ги избрал, тој си има пропаѓачки синдром, да не беше така, таква влада и таков претседател , немаше ни да припират близу, а не па да бидат доведени во позиција на некаква одговорност за пропаѓањето на Македонија...:)

Ако ми дадеш барем 2 саглам алтернативи на денешната власт,одма те честам 20-ка со кромид+пиво :wink: Имаат проблеми и власта и народот,но главниот проблем е немањето алтернатива.Еве,како за утеха и америте немаат алтернативи,таму се или демократи или републиканци(а уствари сите работат за олигархијата и се од иста страна,само глумат демократија).И што е решението? Менувањето на "Фигурата",на власта? И кој ќе дојде? Некој совет на џедаји кои имаат високо развиена свест и се морално супериорни и ќе работат за народот? Ајде,дајте добар одговор,а не само ќе го мениме овој,па оној итн.:smir:
nema be, vo toa e Makedonskata tragedija...NEMA, .............onaa sto bi mozelo da ja ima, e mnogu komplicirana za osetlivite stomaci na makedoskiot zivalj :)...zatoa ke si uzivame vo jadenje burek na forumi i prepelkanje vo kalta....
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
nema be, vo toa e Makedonskata tragedija...NEMA, .............onaa sto bi mozelo da ja ima, e mnogu komplicirana za osetlivite stomaci na makedoskiot zivalj :)...zatoa ke si uzivame vo jadenje burek na forumi i prepelkanje vo kalta....
сакаш да кажеш ЌЕ ТАПКАМЕ ВО МЕСТО, како и насловот на темава:nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom