Зомби апокалипса

GordonGoldader

Brother Nature
Член од
18 јануари 2014
Мислења
445
Поени од реакции
599
Не знам дали има ваква тема и не знаев кај да ја сместам, но би било интересно да се размисли, шо би праеле ако има зомби апокалипса?
Како би се заштитиле од заразените? (препоставка дека се брзи и доста агресивни)
Како би преживеале без електрична енергија?
Дали би убиле драга личност ако е заразена?
Дали би убиле за да преживеете?
Дали би помогнале некому?
:D
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
Нарочно сам би се заразил со зомбизам за да избегнам понатака зомбијата на живо да ме растргнат. :)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.312
Поени од реакции
29.776
...шо би праеле ако има зомби апокалипса?
Редундантно ти е прашањево.
Eве веќе подоста години живееме во средина каде зомбите се огромно мнозинство од популацијата.
(но тоа што не го знаеш е дека вистинските зомби всушност не изгледаат така како во walking dead).
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Со зајко живи ќе ги јадеме и бомби ќе фрламе да ве спасиме
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Не знам дали има ваква тема и не знаев кај да ја сместам, но би било интересно да се размисли, шо би праеле ако има зомби апокалипса?
Како би се заштитиле од заразените? (препоставка дека се брзи и доста агресивни)
Како би преживеале без електрична енергија?
Дали би убиле драга личност ако е заразена?
Дали би убиле за да преживеете?
Дали би помогнале некому?
:D
Веројатно би го праел истото шо го прам и сеа, би вршел спокојно голема нужда секое сабајле и би мотал тоалетна хартија ко по и обично од овде до кај вторана бандера на ќошон кај шо живејт стрико Димче, после то би се измил заби и би напрајл еден омлет со рандом некој состојки натре.
Па виј сеа ти, јас за да се заштитам од заразениве би ископал околу куќа 39метри ширина пута 24 мети длабочина, значит од сите четири страни, нормално то ак ми дајт Миле Јанакиески дозвола за градба (но претходно би се консултирал со Паска Кузман). Е сеа ќе го пуштам черевоно и ќе го наполнам целиот канал со вода, а претходно ќе земам едно двајстина крокодили, само незнам дали и крокодиливе би се зомбифицирале зш нормално овије зомбињава шо не ќе се удает крокодиливе ќе ги јадат, во секој случај јас на сите двајс крокодили ќе им стам орглица за имунитет.
Па нормално дек ќе се преживејт и без струја зш веќе сне испраксирани со овије безрбетњациве од евн, знајш дек. То би било најмал проблем.
Не немат да убија драга личност, зш и тије немат да се заразат прибидеќи затоа што сите ќе носат огрлици за имунитет.
Ваљда би убил, шоу дем но мерси, фор ју шал ресив ноун!
Шо знам брат имат многу на кој сака да му помогна, али ќе го спаса саде премијеро наш Николчета од Грујевци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom