Зобајте-кампања за 500.000 евра

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.145
Поени од реакции
11.804
@Murugan не ја коментирав кампањата, постовите со политика ги коментирав.


Иначе он топик.
Може и ни треба ваква кампања, не живееме баш некој здрав живот ко нација. До душа не е само храната за да имаме здрав живот, треба да се средат еден куп други работи за да почнеме со вакви кампањи за здраво живеење. Јас би почнала од основните училишта, не од реклами по телевизија.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.530
Поени од реакции
5.061
@Murugan не ја коментирав кампањата, постовите со политика ги коментирав.


Иначе он топик.
Може и ни треба ваква кампања, не живееме баш некој здрав живот ко нација. До душа не е само храната за да имаме здрав живот, треба да се средат еден куп други работи за да почнеме со вакви кампањи за здраво живеење. Јас би почнала од основните училишта, не од реклами по телевизија.
Тоа и ја зборам.
Ама ој кажи му на македончето дека ајварот,виршлата,паштетата итн не се здрави..
Кажи им дека од junk food и fast food дијабетис и рак лесно се добива ..
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
310
Поени од реакции
302
Да да, виршлите се најголем проблем па требаше една кампања од милионче за наше добро. :facepalm:
 
Последно уредено:

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
474
Фирмите ала сендвичарите направија кариера со нездрава храна сега им текнало дека живееме нездраво а шо правиме со воздухот шо го дишеме или возилата кои се премногу во Скопје исто кампања за несовесните родители кои децата ги носат во кинг бургер или игротеки со нездрави торти.

Исто после кампања да се оди на планина какви места имаме само за здрав живот а никој не му текнало многу треба да се менува у тој поглед.

Не ми треба мене нутрицинист ми треба добра плата слободно време за секс и прошетка и да не гледам дома телевизија и политика да видиш како ќе живеам.

За све това треба пари .
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.299
Поени од реакции
3.030
Тоа и ја зборам.
Ама ој кажи му на македончето дека ајварот,виршлата,паштетата итн не се здрави..
Кажи им дека од junk food и fast food дијабетис и рак лесно се добива ..
Ај другиве ствари ок ... али од каде ајварот штетен ? Ова е богохулие. :icon_lol:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
14.493
Поени од реакции
14.008
Втора работа што сега ја забележав после оваа кампања за здрава храна е ова денеска што го слушнав од владата е за поттикнување на потрошувачката на вино ,со владина стимулација за отварање на специлијазирани продавници за вино.Што мислите дали е тоа здраво пиењето?И како би било да пиеме вино,а да мезиме соја,овес,или некои други житарици,место свинско месо.
Се мисли да пиеш вино како стока а не како човек. Пошто како велат стоката знае кога и е доста, човекот незнае.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.145
Поени од реакции
11.804
Се мисли да пиеш вино како стока а не како човек. Пошто како велат стоката знае кога и е доста, човекот незнае.
Владе а ти што си? Престани да провоцираш, оти човечки има да те банирам од темава. Ми тргна денеска.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
310
Поени од реакции
302
А кампања за носење поткошула во зима? Да не настинат луѓето. И на неа испринтано "СТОП ПАШТЕТА".
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.486
Поени од реакции
35.373
Штета што к-15 паузираат иначе што материјал им се насобра за сеир по по по по....

Има цели фамилии што патат за парче леб тие кампањи за здрава исхрана ми праат.
Значи политичариве у Македонија шо ги имаме(од било која партија) се дно.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
14.493
Поени од реакции
14.008
Владе а ти што си? Престани да провоцираш, оти човечки има да те банирам од темава. Ми тргна денеска.
Незнам што си имаш сфатено и како. Ова е многу стара и позната изрека во врска со пиењето дека стоката знае кога и е доста и не претерува за разлика од човекот кој незнае кога му е доста и ке се направи флека.
Конкретно ако ме прашуваш мене јас најчесто пијам како стока но ете одвреме навреме знам да се напијам и како човек тоест да се направам дрво пијан, летва, да незнаам ни име ни презиме да си кажам, не пак друго.
Така да искрено незнам што виде тука толку навредливо па уште и за банирање.
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
474
Не е битно дали пиеш битно е со кого пиеш ако пиеш сам и си депресивен значи нешто те натерало да го правиш тоа никој не пие од среќа на крај краишта.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
14.493
Поени од реакции
14.008
Не е битно дали пиеш битно е со кого пиеш ако пиеш сам и си депресивен значи нешто те натерало да го правиш тоа никој не пие од среќа на крај краишта.
Што не е точно!
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.145
Поени од реакции
11.804
И доста е. Причините за пиењето не се тема на оваа дискусија.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
14.493
Поени од реакции
14.008
Секој пие од причина а не од љубов така да Владе фатен си у живо :vozbud:
Причината или поводот може да биде и среќен , а не како ти што напиша дека никој не пие од среќа. Има разлика нели ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom