Зобајте-кампања за 500.000 евра

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Кампања за користење здрава храна и водење здрав начин на живот
Владата започнува сеопфатна кампања за подигнување на свесноста на граѓаните за значењето и потребата од користење на здрава храна
Тој прецизира дека здравата исхрана се состои од зеленчук, со исклучок на компир, овошје, целозрнести житарки и здрави протеини. Притоа, како што кажа, овошјето и зеленчукот би требало да сочинуваат половина од внес на храна и треба да бидат разновидни и разнобојни, една четвртина од дневната храна треба да отпаѓа на целозрнести житарки и производи добиени од нив, а последната четвртина би требало да им припадне на здравите протеини како што се грав, соја, леќа, боранија, јаткасти плодови, риба и пилешко месо.

Јадете по препоракава катадневно- а пилешко и риба еднаш годишно
на црвеното месо- ЗАБОРАВЕТЕ
млеко, млечни производи - не се потребни
Важно ВИЕ- ЗОБАЈТЕ

Кампањата што ја спроведува Владата чини 456.117 евра без вклучен ДДВ и во неа се опфатени идејни решенија на знак и лого, изработка на ТВ и радио спотови, принт огласи и адаптација за внатрешно и надворешно рекламирање преку билборди

http://novamakedonija.com.mk/DetalNewsInstant.asp?vestInstant=40994
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
ajde airlija neka ni e ....pa na glup narod mora da mu kazat shto treba da jade ,za da ne jade g..na deka vladata necini ....
On ke mi kazuva shto da jadam ?i za toa ke plati pola milijarda moi ,tvoi pari .....
javno da prasham so plata od 4000 shto treba ,potocno shto mozam da kupam zdravo za da se hranam
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.228
Поени од реакции
78.824
Кампања за користење здрава храна и водење здрав начин на живот
Владата започнува сеопфатна кампања за подигнување на свесноста на граѓаните за значењето и потребата од користење на здрава храна
Тој прецизира дека здравата исхрана се состои од зеленчук, со исклучок на компир, овошје, целозрнести житарки и здрави протеини. Притоа, како што кажа, овошјето и зеленчукот би требало да сочинуваат половина од внес на храна и треба да бидат разновидни и разнобојни, една четвртина од дневната храна треба да отпаѓа на целозрнести житарки и производи добиени од нив, а последната четвртина би требало да им припадне на здравите протеини како што се грав, соја, леќа, боранија, јаткасти плодови, риба и пилешко месо.

Јадете по препоракава катадневно- а пилешко и риба еднаш годишно
на црвеното месо- ЗАБОРАВЕТЕ
млеко, млечни производи - не се потребни
Важно ВИЕ- ЗОБАЈТЕ

Кампањата што ја спроведува Владата чини 456.117 евра без вклучен ДДВ и во неа се опфатени идејни решенија на знак и лого, изработка на ТВ и радио спотови, принт огласи и адаптација за внатрешно и надворешно рекламирање преку билборди

http://novamakedonija.com.mk/DetalNewsInstant.asp?vestInstant=40994
Како во контекст на кампањава за здрава храна, идат срамежливите заложби на владата за влез на Монсанто и ГМО, апсолвирани преку платени предавања на земјоделски, кои ќе ги убедат студентите во "митот" за штетноста на ГМО храната?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Стеф се испењави да објасни за здрава храна пара не зема детето. Јас овие пари би ги поделила помеѓу децава што се занимаваат 24/7 со оваа проблематика и од врата до врата за 500ки на секој жив жител на мкд ќе му објаснат што е здрава исхрана.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.045
Поени од реакции
19.657
sigurno e neshto interesno ,no nemozam da ti ja dolovam poentata ,pomosh da te povikam tebe prijatelza da mi pomognesh ,i ako ne e problem kaj shto e pishano VMROOOOOOO da smenish i da stoi DPMNEEEEEEEE,za da ne se valkaat chetirite bukvi ,sveti se ,zatoa
Ја знаеш песнана Gangham Style од Psy? Би требало да ја знаеш. Ај ако не ти е тешко, кај што пишува Gangham Style смени нека стои "Напред ВМРО". А јас за тоа време ќе сменам ова што ми рече.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
ДуПонт ќе гради фабрика во Мариово, каде нема луѓе и слободно може да ја загадува најчистата природа во Европа, а вие јадете здрава храна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom