Знае ли некој кои се тие магацини на големо од каде земаат роба интернет продавници по фејсбук

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Мора да се има компанија? или на местото за компанија да напишам нешо рандом?
sto roba sakas da kupis na golemno. Tekstil,patiki,igracki,mesana roba,elektrika.alati ?
za da ti kazam kade ima
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Kade moze da se kupi na golemo tekstil i patiki
patiki...dukangjik,pozadi skolo Jane Sandanski,po tie ulicki nakaj Kursumli An, moze da se spustis i tamu od kaj Kale pod Makedonska kuka.
tekstil...od policiska stanica Bit Pazar pa nagore do dgamijata i levo i desno se e tekstil.
Cenite se sekade skoro isti i na dukanite pisuva Samo na golemo.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.240
Поени од реакции
3.137
Мора да се има компанија? или на местото за компанија да напишам нешо рандом?
Искрено не знам, јас немам порачувано. Веројатно можеш да пишеш име и презиме таму.
 
Член од
21 декември 2018
Мислења
169
Поени од реакции
75
samo istanbul tamu ti e najeftino ama na golemo
 
Член од
19 јули 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
patiki...dukangjik,pozadi skolo Jane Sandanski,po tie ulicki nakaj Kursumli An, moze da se spustis i tamu od kaj Kale pod Makedonska kuka.
tekstil...od policiska stanica Bit Pazar pa nagore do dgamijata i levo i desno se e tekstil.
Cenite se sekade skoro isti i na dukanite pisuva Samo na golemo.
A kade se naogaat dukjamite za canti i bizuterija dali znaete?
 
Член од
10 октомври 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo
A dali nekoj od vas ima licno odeno vo Turcija po obleka za butik da mi kazete potocno kade se naogaat ducanite so roba na golemo.
Fala
 
Член од
10 октомври 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
Имаш магацини и пазари во Истанбул. Посебен пазар имаш за текстил, посебен за обувки, трет за џиџимиџи, четврт за козметика, а имаш и пазари што имаат се и сешто. Продаваат исклучиво на големо, и најчесто е нивна турска роба од фабрики. Да оствариш еднаш контакт, ти даваат бројче ги контактираш, и ти праќаат слики што имаат на залиха. Правиш нарачка колку пакети од Х производ сакаш, ти спрема "фактура", и праќаш пари преку moneygram. Робата ти ја носат во наше Македонско карго, и за максимум 3-4 дена е во Скопје. Зависи од тежината толку плаѓаш карго, у принцип 3 евра од кило е. И за некои работи се доста поевтини од алиекспрес.
Имаш магацини и пазари во Истанбул. Посебен пазар имаш за текстил, посебен за обувки, трет за џиџимиџи, четврт за козметика, а имаш и пазари што имаат се и сешто. Продаваат исклучиво на големо, и најчесто е нивна турска роба од фабрики. Да оствариш еднаш контакт, ти даваат бројче ги контактираш, и ти праќаат слики што имаат на залиха. Правиш нарачка колку пакети од Х производ сакаш, ти спрема "фактура", и праќаш пари преку moneygram. Робата ти ја носат во наше Македонско карго, и за максимум 3-4 дена е во Скопје. Зависи од тежината толку плаѓаш карго, у принцип 3 евра од кило е. И за некои работи се доста поевтини од алиекспрес.
Dali znaete da mi kazete potocno vo koj del od Istanbul se naogaat magacinite za obleka.fala vi
 
Член од
13 октомври 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Lugje sakam da pocnam da prodavam online obleka,sega vaka znam deka ima magacini vo turcija i treba da zemes na golemo,na carina si plakas za tie sto ti se brendrani poveke ,sega ne mi e jasno so kargovo kako odi se dogovaras i so pakuvanjeto kesi takvi raboti od kade se zima dali moze nekoj da mi pomogne ? :)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom