Злато

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
Мразам злато. Бело или розево злато, може.
 

Violent Femme

I am as lovely as a dream in stone..
Член од
27 мај 2011
Мислења
725
Поени од реакции
525
Не носам злато алергична сум хахаха повеќе сакам сребрен накит:)
 
Член од
14 септември 2011
Мислења
577
Поени од реакции
179
Носам злато...сакам злато..уживам во злато..сепак злато си е злато...:)
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Несакам ни злато ни сребро , само дрвен накит сакам и бижутерија :confused:
Само еден вид на знато обожавам а тоа е " старо злато". Незнам баш дали така се вика ама мислам дека знаете за кое ви зборам, за она што со потемна боја и без сјај
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
84
Поени од реакции
12
Некој од машките на форумов да ме посоветува, дечко ми носи златно ланче без приврзок, сега му е дипломска и незнам каков приврзок да му купам... Златен крст, златна буква или златна плочка со на него изгравирано нешто верско? :) Што повеќе би носеле вие :)
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Некој од машките на форумов да ме посоветува, дечко ми носи златно ланче без приврзок, сега му е дипломска и незнам каков приврзок да му купам... Златен крст, златна буква или златна плочка со на него изгравирано нешто верско? :) Што повеќе би носеле вие :)
Јас мислам да му купиш златна буква...повеќе ќе му одговара
 
Член од
15 септември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
8
Некој од машките на форумов да ме посоветува, дечко ми носи златно ланче без приврзок, сега му е дипломска и незнам каков приврзок да му купам... Златен крст, златна буква или златна плочка со на него изгравирано нешто верско? :) Што повеќе би носеле вие :)
Тоа ти треба да знаеш.. Ја би носел крст..
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Некој од машките на форумов да ме посоветува, дечко ми носи златно ланче без приврзок, сега му е дипломска и незнам каков приврзок да му купам... Златен крст, златна буква или златна плочка со на него изгравирано нешто верско? :) Што повеќе би носеле вие :)
Зависи од човекот...а и зависи шо грамажа е ланчето...дебелината..дали е баш ланче или ланец некој.. :)
Јас сум за крст.. :)
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Некој од машките на форумов да ме посоветува, дечко ми носи златно ланче без приврзок, сега му е дипломска и незнам каков приврзок да му купам... Златен крст, златна буква или златна плочка со на него изгравирано нешто верско? :) Што повеќе би носеле вие :)
Крст ако е многу дебело,ако е по средно плочка земи му.Буква немој не е веќе ИН :D
--- надополнето: 29 март 2012 во 18:19 ---
Некој од машките на форумов да ме посоветува, дечко ми носи златно ланче без приврзок, сега му е дипломска и незнам каков приврзок да му купам... Златен крст, златна буква или златна плочка со на него изгравирано нешто верско? :) Што повеќе би носеле вие :)
Крст ако е многу дебело,ако е по средно плочка земи му.Буква немој не е веќе ИН :D
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
84
Поени од реакции
12
Земав веќе плочка многу му се допадна, само беља работа, тоа за каде што треба да се вметне ланчето дупчето е мало, не му влегува, па ќе треба да го менувам, се надевам нема многу пари да ми земат... :)
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Некој од машките на форумов да ме посоветува, дечко ми носи златно ланче без приврзок, сега му е дипломска и незнам каков приврзок да му купам... Златен крст, златна буква или златна плочка со на него изгравирано нешто верско? :) Што повеќе би носеле вие :)
крст дефинитивно..
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
koja cena e....siguno ti ima kazano ?
Eden drugar ima vakov ist go kupil 840-900 evra vo 2010 .
Извини малце што касно ти враќам..али слабо сум на форумов..иначе го има земено околу 1 000 евра...тој период исто...а сега е околу 1300-400
 
Член од
22 август 2011
Мислења
326
Поени од реакции
346
Јас порано воопшто не носев злато, ама откако се омажив почнав. Ме даруваше свекрва ми со ланче и алка, па постојано си ги носам, да ме топлат од неа.:love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom