Злато, сребро или бижутерија?

Злато, сребро или бижутерија?


  • Вкупно гласачи
    305

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Сребро немам, бижутерија чат пат, бело злато обожавам ама немам, а жолто злато, само еден прстен :pipi:..Каков и да е накитот, битно е да не те накити, па да се изгубиш во него како елка новогодишна:nesvest:
 
D

dh00|

Гостин
сребро обожавам...ама ко ќе се нема пари...бижутерија ќе земаш :helou:
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
75
Поени од реакции
3
Бижутерија во никој случај, зашто веднаш ми излегува алергија и ме чеша.:nenene:
Според мене најдобро е злато. Имам едни златни обетки и со години ги носам, еден златен прстен и еден бело злато, ланчиња не носам. А највеќе накит имам од сребро, така беше порано модата за роденден само сребро добивав :icon_razz
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Обожавам злато и носев до извесно време златно ланче и крст ама на тренинг го забораив на клупа и исчезна сега намеравам да си купам ново троа подебело ланче,а сребро многу мрзам да носам незнам зашто
 
Член од
25 јуни 2009
Мислења
81
Поени од реакции
2
Бижутеријаа..
Дефинитивно..
Имам неколку причини зошто носам бижутерија.
1. Не ми личи да се накитам со злато а со сребро да не зборам зашо не ме личи на годините.
2.Бижутеријата е каде каде поефтина и ја има во различни бои па така можеш да ја комбинираш со било каква облека.
3.Можеш да најдеш какви сакаш бижутериски алки ланчиња и слично за секоја прилика.

Но сепак правам исклучоци .
Затоа што не личи пример на свадба на некој близок или на некоја матура или на било каква прослава каде што си облечен навистина свечено и шминка и ципела и све и сеа да бапнеш некоја пластична алка, овде навистина би било убаво да имаш на себе некој златен или сребрен додаток .. Тука навистина би изгледало супер.

Но пример доколку стилот е малце по рокерски или користите некоја откачена шминка или било што во овој контекст би било смешно да носите златна алка..

Барем според мене!!:pipi:
А иначе јас коа ќе влезам у некоја бижутерија, СЕ ЗАБОРАВАМ!:baeh:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Повеќе преферирам злато. Имам две ланчиња, кои веќе 3 години ги носам на себе.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
секојдневно носам злато навика ми е а поретко бижутерија
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Сребро, бело злато. Ич неможам да ја поднесам жолтата боја на златото :S Бижутерија не носам дека имам алергија.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Имам само едно златно ланче и доста ми е и тоа не го носам,само за посебни пригоди.:back:
А бижутерија никако,боље нема да купам нишо ама после кога ќе си купам некое асално ланче алка или обетка:zlo::zlo::zlo::zlo::pipi:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Бело злато,сребро чат-пат и бижутерија.Жолтото злато ми изгледа некако многу нападно и старечки незнам зошто.
Инаку гласав за бижутерија од причина што највеќе е застапена во мојата кутија за накит.:wink:
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Повеќе носам бижутерија зошто ја има во различни бои и можам да ја комбинирам како што сакам. Имам 2 златни ланчиња и 2 сребрени ама многу ретко ги носам.:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom