Златни песоци

red baron

sad but true
Член од
3 ноември 2012
Мислења
960
Поени од реакции
825
Златни песоци е еден от најпознатите курорти во Бугарија. Лоциран е на северниот црноморски брег, околу17 км од центарот на Варна. Плажа, покриен со златен песок, е со должина 3,5 km и е широк до 100 m

Argisht Palace. Рускиј стандарт:icon_lol:
http://www.argishtpalace.ru:cool:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.580
Поени од реакции
2.564
На онај шанкон Mojito цело лето, секој ебан ден од 2 до 8-9 пуштав музика. Можам да кажам дека на цело Црноморско приморје е најдоброто место за денска журка. Имам еден куп видеа, ама ко че сум послободен че ги качам.
Иначе таму сум 3 лета со ред, пуштам музика преку цело лето, и можам да кажам дека е рај за млади од 17-18 години до кај 25.
Алкохол, пијани Русинки, Украинки, скандинавки, (добро бе и полно мажи набилдани, за девојките).
Онаму се оди, ако не планираш да се сончаш или да се капиш. Онаму се оди да си ги испразниш батериите.
 

MamaLover

Admiral
Член од
2 март 2013
Мислења
296
Поени од реакции
304
мммм много искам да се валам со златните блгарки по златните пјасци
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.658
Поени од реакции
14.519
Темата за песоци, сликите и воведот за Сончев :oops:
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
На онај шанкон Mojito цело лето, секој ебан ден од 2 до 8-9 пуштав музика. Можам да кажам дека на цело Црноморско приморје е најдоброто место за денска журка. Имам еден куп видеа, ама ко че сум послободен че ги качам.
Иначе таму сум 3 лета со ред, пуштам музика преку цело лето, и можам да кажам дека е рај за млади од 17-18 години до кај 25.
Алкохол, пијани Русинки, Украинки, скандинавки, (добро бе и полно мажи набилдани, за девојките).
Онаму се оди, ако не планираш да се сончаш или да се капиш. Онаму се оди да си ги испразниш батериите.

Ај ај ни пушти водичка, тури едно видео
 
M

macgowan

Гостин
Ноември е бе пингвини шетаат, тој ми зборува за плажи :)
Од сега се фаќа работата, пусти човека да информира и рекламира:) , само ме мати ова со сликите од петозвездашките хотели за Руси и Украинци кои на кои или им е скапо, влажно или не ја имаат откриено Анталија(потврдено лично од нив)...некако мислам дека младинава наша која претежно гостува на тоа крајбрежје не ќе да отседнува во горенаведените five star обштежитија.
Значи: Газда Црвени Барону, повече слики од тоа плажите и мерцедеските!


@CofD - ела си во златна Пелагонија ко за на плажа е времето, пингвините извадија бугарски пасоши, заминаа кај февруари и не им се враќа некако...
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Абе кој иде у БГ за морето,ако сака нека биде и розево.Веќе и со медузите научив муабет да праам ни је то проблем.Најевтино е после Албанија,луѓето се љубезни,имаш прејак ноќен живот,русинки,украинки,швеѓанки,се наоѓа тук там и некоја норвежанка.Едино што врие гадни црни евреи и многу се досадни,неможеш женска на раат да фатиш по дискотекине од нив
 
Член од
21 септември 2010
Мислења
349
Поени од реакции
181
Lugje ima li nekoj taze od leto 2013 godina sto bil na Zlatni Pesoci, impresii, preporaki, soveti,
Znam deka e rano ama tamu sakam da go isplaniram letniot odmor, vredi li toa da se proba "early booking discount" kakvi se ponudite all inclusive, vredi li, prasuvam za familijaren odmor, i nekakva sporedba so Grcija, info itn?
Blagodaram odnapred
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Фамилијарен одмор Несебар новиот дел,Албена,Равда...Сончев Брег,Златни Песоци освен ако не планираш да ја вараш жена ти ок,ако не незнам баш...:D
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
За фамилијарен одмор Албена е добра опциjа.
Се наога на 13 км северно од Златни песоци.
 
П

Пепси_

Гостин
по баровите/дискотеките персоналот е бугари ? каков им е односот со нашите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom