Златна Бубамара 2019

Дали оваа година би ја гледале Златна Бубамара?


  • Вкупно гласачи
    79
Член од
17 август 2011
Мислења
9.715
Поени од реакции
17.377
Обично не се мешам во вакви дискусии, ама кој да викнат ако не Дупер? Некад стварно се понашате ко да не знаете каде живеете, културниот живот го пробива дното во држава и очекувате бубамарава да го оправи. Да имавме неколку вакви пронајдоци во секоја свера од културата, од музика до глума секоја година немаше да има потреба џамбазов да се појавува по 100 пати.
Настанот си е океј, иако не памтам коа задњи пат го иам изглеано (лично не ми е интересен). Не треба да е стенд ап шоу, главниот аспект е тоа доделување награди ама па у Македонија немаш на кој да поделиш и од тука ви доаѓа фрустрацијата.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Неми е јасно што сакате манифестсација повеќе од 20 години што опстојува во Македонија е сама по себе успех, хуморот за што сакате да е ако не е за политичката ситуација, а наградите на кого друг да ги даваат кога културно забавниот живот во Македонија го сочинуваат шака луѓе, па некој споредуваше со оскарите демек на нив да се угледаат као демек пример а истото е израз што го приметувам подолг временски период се што е од западна продукција се прифаќа како ноторен квалитет додека домашна продукција му се наоѓаат 101 мана и фалинка, а да не зборувам за тие истите оскари кога даваа награди на бош филмови и ликови како Леонардо Ди каприо до пред некоја година немаше добиено оскар а има милион врхунски главни улоги, али знаеш тоа се оскари гламур, холивуд неможе да не е добро...
По мене бубамарата си беше одлична, Влатко Стефановски искина, како и хорот, добар настап и на Бора чорба и Џамбазов, додека Сашко Коцев си беше феноменален... така да препорака место да се плука нешто што е веќе традиција треба истите тие да се погледнат во огледало и да размисалт дали истите имаат направено нешто квалитетно и продуктивно во својот живот.
 
K

kicodarker

Гостин
По мене бубамарата си беше одлична, Влатко Стефановски искина, како и хорот, добар настап и на Бора чорба и Џамбазов, додека Сашко Коцев си беше феноменален... така да препорака место да се плука нешто што е веќе традиција треба истите тие да се погледнат во огледало и да размисалт дали истите имаат направено нешто квалитетно и продуктивно во својот живот.
Еве се видов во огледало,па попозитивни коментари не сум добил во животот.
А за влатко што "искинал"таман мислев дека ќе "искини" уствари заврши дежаву песничката. Еј, 30+ години истиот преработен хит, да, син му беше феноменален, ароганцијата на влатче до максимум, најави "почекајте ќе вреди" очекував нешто многу повеќе, а испадна хорот само да го прати на истите тонови кои ги повторува 30+ години и оп заврши.
Еве пред да го пишам коментаров реков ај да прегледам пак шо беше како беше, и не само што си го потврдив мислењето, туку јавно и го плеснав на кајгана. Нааа!
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Еве се видов во огледало,па попозитивни коментари не сум добил во животот.
А за влатко што "искинал"таман мислев дека ќе "искини" уствари заврши дежаву песничката. Еј, 30+ години истиот преработен хит, да, син му беше феноменален, ароганцијата на влатче до максимум, најави "почекајте ќе вреди" очекував нешто многу повеќе, а испадна хорот само да го прати на истите тонови кои ги повторува 30+ години и оп заврши.
Еве пред да го пишам коментаров реков ај да прегледам пак шо беше како беше, и не само што си го потврдив мислењето, туку јавно и го плеснав на кајгана. Нааа!
ок.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Треба да се одберат секоја година да се исти категориите за награди. Не може ако некоја година имало пример тв лице на годината, друга година таква категорија да нема.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Треба да се одберат секоја година да се исти категориите за награди. Не може ако некоја година имало пример тв лице на годината, друга година таква категорија да нема.
Уште се чудам зошто на Сер Геј не му дадоа
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Абе ако е дебел незначи дека не е смешен сега ти можи го гледаш од друга страна.
...види го Бубо т.е и Цацко е дебел ...ама знае како и не можеш да останеш рамнодушен на неговиот хумор!


.... не сакам да користам збор како природно личи овој твојот од „Фчерашни“(дебилно?) и воопшто не е смешен дури е „гревче“ :(
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
..не си во право, ова личност нема ниту харизма ниту капацитет да настапува пред поголем аудиториум, како споредна улога во некоја локална комедија можи, ама да насмее публика со фалични гестови, движење па и зборување не е смешно па макар му се даде секакви шанси...ама секој си има свое мислење,нели, моето е да момчево сигурно нема да наполни сала па макар било дадено гратис карти!

видео 18:45 и 22:00 ..мислам ако е ова квалитетна генрација, се прашувам во што е квалитетот? :toe:
...воопшто не сакам да помислам, а не пак да го споредам момчево со тие што погоре ги спомнав за легенди на македонскиот хумор!
Тебе ако Андрија и Анџелка не ти се врв на хуморот, јас еве е....

Иначе дуо снова се Дуци и Павле, само шо мене лично Дуци ми е за нијанса над Павле.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Тебе ако Андрија и Анџелка не ти се врв на хуморот, јас еве е....Иначе дуо снова се Дуци и Павле, само шо мене лично Дуци ми е за нијанса над Павле.
... не можам да ти возвратам, оти не знам кај си модератор може и тука (појма немам кои ти се тие спомнати) ...вие некои така учени сте да провоцирате, па да банирате, а посебно мене „ми го имате меракот“! :sramezliv:
... на @kicodarker му реплицирам ...ме потсеќа на ставро :sneaky: зш го немет!
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
... не можам да ти возвратам, оти не знам кај си модератор може и тука (појма немам кои ти се тие спомнати) ...вие некои така учени сте да провоцирате, па да банирате, а посебно мене „ми го имате меракот“! :sramezliv:
... на @kicodarker му реплицирам ...ме потсеќа на ставро :sneaky: зш го немет!
Павле е батката шо го хејташ, а Дуци е неговиот партнер ин крајм, тзв. Алфа од Фчерашни.
 
K

kicodarker

Гостин
...Ја излези Ѓурѓо, ја излези сестро,
ја излези Ѓурѓо на пенџере.
Ај, ја излези Ѓурѓо на пенџере.

Да ги видиш Ѓурѓо, да ги видиш сестро,
да ги видиш Ѓурѓо комитите.
Ај, да ги видиш Ѓурѓо кoмитите.

Како одат Ѓурѓо, како одат сестро,
како одат Ѓурѓо ред поред друг.
Ај, ред поред друг, девет реда.

Напред оди Ѓурѓо, напред оди сестро,
напред оди Ѓурѓо бајрактарот.
Ај, бајрактарот Ѓурѓо, Јордан Пиперка.

Право одат Ѓурѓо, право тргат сестро,
право одат Ѓурѓо за Прибилци.
Ај, за Прибилци Ѓурѓо, кај мудурот.

Да ја платат Ѓурѓо, да ја платат сестро,
да ја платат Ѓурѓо везијата.
Ај, везијата Ѓурѓо тригодишна.
Ај да отвориме тема “двобој“ чиј супер-комичар е посмешен ете борба на дебелите цацко vs овој од вчерашни што не му го знам името. Народот ќе одличи со гласање кој е посмешен. Само давам иницијатива :P
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
... кој народ кицо? овде на форумов? па 100% ќе изгласат за твојот предлог само за да бидат против мојот предлог :icon_lol: ... двобој се прави за личности со приближно исто ниво во таа бранша!
...*&&‘ТГ‘%’%&ЈЈЈ&&‘%%’’...ене го Берик веднаш ќе ги собере со парола „ идеме луѓе против бијонс, присуство и гласање против обавезително“! :facepalm:
... инаку, гледајќи ја реакцијата на публиката во Бубамара 2019, како еден до друг седнати едниот паѓа од смеење, а тој до него сериозен, кога Сашко ги паламудеше политичките дневни збиднувања во МКД во хумористички стил, како се приметуваше кој е засегнат со тоа што беше за потсмев, а кој не ...па па па! :kafence:
...Ја излези Ѓурѓо, ја излези сестро,
ја излези Ѓурѓо на пенџере.
Ај, ја излези Ѓурѓо на пенџере.

Да ги видиш Ѓурѓо, да ги видиш сестро,
да ги видиш Ѓурѓо комитите.
Ај, да ги видиш Ѓурѓо кoмитите.

Како одат Ѓурѓо, како одат сестро,
како одат Ѓурѓо ред поред друг.
Ај, ред поред друг, девет реда.

Напред оди Ѓурѓо, напред оди сестро,
напред оди Ѓурѓо бајрактарот.
Ај, бајрактарот Ѓурѓо, Јордан Пиперка.

Право одат Ѓурѓо, право тргат сестро,
право одат Ѓурѓо за Прибилци.
Ај, за Прибилци Ѓурѓо, кај мудурот.

Да ја платат Ѓурѓо, да ја платат сестро,
да ја платат Ѓурѓо везијата.
Ај, везијата Ѓурѓо тригодишна.
... инаку не знам што е работава со песнава, што лажно ја наметнуваш како мој коментар не сум во тек што се случува во твоите мисли? ...која била девојката опеана во познатата народната песна „Ја излези Ѓурѓо“? ...дали таа навистина постоела и од пенџере ја видела четата предводена од војводата Јордан Пиперката како поаѓале во поход да ги ослободи демирхисарските села? ..ал асоцираш на војводи и комити? ал асоцираш на патриотизам? ал асоцираш на Демир Хисар демек психијатриска болница?
ахх, само ставрич вака знаеше да ме воспевне! :backa:
 
Последно уредено:
K

kicodarker

Гостин
... кој народ кицо? овде на форумов? па 100% ќе изгласат за твојот предлог само за да бидат против мојот предлог :icon_lol: ... двобој се прави за личности со приближно исто ниво во таа бранша!
...*&&‘ТГ‘%’%&ЈЈЈ&&‘%%’’...ене го Берик веднаш ќе ги собере со парола „ идеме луѓе против бијонс, присуство и гласање против обавезително“! :facepalm:
... инаку, гледајќи ја реакцијата на публиката во Бубамара 2019, како еден до друг седнати едниот паѓа од смеење, а тој до него сериозен, кога Сашко ги паламудеше политичките дневни збиднувања во МКД во хумористички стил, како се приметуваше кој е засегнат со тоа што беше за потсмев, а кој не ...па па па! :kafence:
... инаку не знам што е работава со песнава, што лажно ја наметнуваш како мој коментар не сум во тек што се случува во твоите мисли? ...која била девојката опеана во познатата народната песна „Ја излези Ѓурѓо“? ...дали таа навистина постоела и од пенџере ја видела четата предводена од војводата Јордан Пиперката како поаѓале во поход да ги ослободи демирхисарските села? ..ал асоцираш на војводи и комити? ал асоцираш на патриотизам? ал асоцираш на Демир Хисар демек психијатриска болница?
ахх, само ставрич вака знаеше да ме воспевне! :backa:
Mу давам поетичен призвук на твоиве постови на форум,џанам на темава, да не испадни дека си бладала цело време. Еве, како Ѓурѓа од народните песни јас те споредив. А да, и долги ти се постовите за цитирање. :P
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
... ...ене го Берик веднаш ќе ги собере со парола „ идеме луѓе против бијонс,
.. ...вие некои така учени сте да провоцирате, па да банирате, а посебно мене „ми го имате меракот“! :sramezliv:
Ти убаво ги раскринка неодамна, кога сфати дека те банираат затоа што си женско.
Смени си пол.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom