Златна Бубамара на популарноста

G

Geezer

Гостин
Повеќе музика од минатиот пат и малку поблаг беше Сашко кон власта, но веројатно така му било кажано. Но беше одличен за тоа време поминато на сцена, Бубамарава беше супер, се отарасивме накратко од турскиве серии и политичкиве срања.
Тие што не се смееле и што хејтаат постојано, нека си најдат живот. И знаеме дека се хетери.

Изненадување на вечерта беа женските од Нови Сад, многу ми е криво што не сум ги чул досега. Фантастични беа.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ништо не ви чини. Ама ај ко ќе ве научи човек полесно е после.

Ова е единствена манифестација што остана, што сакате повеќе не знам. Толку се може овде, мене Сашко ме изнасмеа, баш си е океј човекот.

Само една работа никако не можам да го разберам Ранко. Секоја година истите луѓе му седат во публика и мислам поутепана публика да немам видено. Ни на мртво плачат, ни на живот се смеат. Као ептен испод чест им е да дигнат телефоните за ѕвездено небо или пак да учествуваат во кореографијата што ја смислиле луѓево. Ај може ко ќе ја прошират салава ќе му текне на тоа и нема да ги направи картите 1.000.

Иначе скандалов Калиопи, скандал што да ти кажам. Јас мислев којзнае што е работата. Во право беше жената и на крај си излезе таман работата.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Како бе не зборувал против власта Саше...каков ремет им направи за спомениците...Субрата Рој?
 
H

HoT IcE

Гостин
Одлична Бубамара и годинава, седењето дома во сабота навечер беше totally worth it. Сашко како и секогаш одличен, ми се допадна целокупно целата емисија, посебно оние Фрајли и неколкуте песни на Тони Хулич. Ако може некој да ги објави овде песниве испеани од Тончи и Фрајли би му бил вечно благодарен.
За публикава да, се согласувам, се смеат и на што има логика и на што нема. Тотално безвеза, али ајде нека им биде. Сашко е одличен, форите се топ, не ми е јасно хејтањето кон неговите фори и неговиот настап, моментално бољи у МК нема за тоа што тој го работи. Али тоа е, имаме ендемски туристи, ендемска публика, и ендемски членови на Кајгана како што рече самиот Сашко.
--- надополнето: 24 февруари 2013 во 00:31 ---
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Леле се експерти од пред пц.Страшна работа ! Еден саглам фестивал остана за нас поглупите малку очигледно на вас страшно интелектуалните и андерграунд профили све ви е ...... мех !.Сашко си е супер за оваков евент и станд ап нешто малку шо иам слушнато му е ок .Ме бендисува.Све на све мене ме бендиса ногу фестивалот оваа година и тоа е мојот коментар.Гледам се обидуват да се шират со балканските награди што исто така ме бендисува.И да категориите беа супер,животно дело и слично,а не како порано ....машки вокал,женски вокал,албум,група,спот,пратечки вокал,спореден вокал,на вокало прв братучет и слично.Некако ги радикализираа категориите и не ја тупат многу.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.843
Поени од реакции
7.624
После фудбал една од ретките работи за кои шо стварно е добро да се оддвојат 2+ саати за пред телевизор. Сашко одличен, песните супер, Лоба уште посупер :rolleyes:. Се на се добро беше, се надевам до година ќе биде уште подобро.

За ендемските експерти кои ги има насекаде, па дури и овде, верувам дека доколку вие би биле водители - учесници ќе дадете каде каде подобри идеи, подобар хумор, поголема оригиналност само штета шо немате таква шанса
 
M

MrzaRules

Гостин
Мене лично освен спортот овоа е единственото нешто шо ме задржува пред телевизор. Онака опуштено да се насмеам и расположам.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.748
Супер си беше се на старт, се додека не почнаа тие србинките, па тончи, па игор....... ја убија смислата на буба мара, за сашко требаше повеќе време, мораше ли овие горе споменатите по 10 песни да испеат, задремафеме ебаго.

Субрата Рој денс и сонг, дефинитивно најдобро оваа година :icon_lol:
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Сашко беше добар, иако релативно голем број од "шегите" му беа слични со ланските, една дури и иста беше од збор до збор. Субрата Рој песната беше врв на вечерта :pos:
Стварно затупеа со песните, оние па Фрајлите една нивна песна испеаја и толку, другото како на тезга некоја да беа. Се забораваа со "музичките блокови".
Сѐ на сѐ не беше лошо, ама во споредба со ланската година беше многу полошо.
А, да, и кој беше тој сељото што пееше со Тончи Хуљич? Играњето му беше најбоље


Providenca, Anarkišta и другата не ми текнува која беше. Побарај на YouTube Petar Graso i Madre Badessa и ќе ти искочат сите песни од албумот, цел албум е супер.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Добро,само мене ми беа добри тие Фрајлите? Башка и јакички беа(освен таа плавата) :D
Абе супер беа што ти е,сеа некој што сака да слуша тежок турбо фолк,тоа е друга работа.Инаку сашко е закон(y),посебно она со Горазд цветковски,абе умрев еј:pos::pos::pos:.
 
P

PewDiePie

Гостин
Абе добро,секогаш е добро да се донесат врвни имиња од балканов како Тончи Хуљич,минатта година беше Лисандрич и да испеат нешто. Тоа е она што ја прави сопред мене Бубамара сеуште најдобра манифестација на Балканов,порано тоа беше Макфест кога успеваа да донесат врвни пеачи и плус да пеат на Македонски,сега се некои паднати од Марс доаѓаат,па уште им дозволија на српско-хрватски да пеат. :facepalm:
Тие женските од Нови Сад добри биле а ? Јас одма ги сменив,ќе ги ѕирнам на репризата.
Моментот со Калиопи ко што видов не беше никаков скандал,фино и културно жената како секој професионалец си кажа дека и е ниско или како рече,да средат со озвучувањето и ќе и биде мило да испее ко што знае и умее,а знае најдобро во Македонија.

Немаше толку смеење како минатата година,ама пак беше смешно,Сашко кога збореше за во брак,па за народните песни,имаше уште смешни работи.

Незнам зошто викате не и мавал ремет на власта,баш и мавна,за Субрата Рој песната беше врв.:ROFLMAO: само сега повеќе на опозицијата,пошто тие нели висат по улици,се тепаат во парламент,јадат живи луѓе,тие се главни ѕвезди со нивните глупости оваа година..... :icon_lol: го спакува Сашко некако тоа смешно беше. :D

Наградите,се делеа по Ју Туб гледаност посебно за тие раперите,мада ми се направи мерак за АМА АКО ! :icon_mrgr: Металург сосема заслужено си зема награда,Ванчо е ѕвер. :pos:

Најодвратен дел ми беше Кили. :cautious: Значи колку е неподнослив со тоа спрскиот нагласок и педерското однесување :tapp:
Наркоман гнасен.
Игор може да олабави со "пеењето"......не значи дека ако си шоумен знаеш да пееш.
Лоба беше прејака како и секогаш. :love:
И таа глумицата што доби награда,млада една беше и таа беше добра.
К-15,Бранко беше цепки,Бубо е на патување а Васе мести завеси :pos: после 2 мин излегува Бубо со гитара. :facepalm::LOL:

Се на се добро беше,здравје за некоја година кога ќе се изгради новата Универзална,ем повеќе луѓе ќе собира,ем нова и убава ќе биде,така да ќе може и посветски да изгледа манифетацијава.


П.С. А и мило ми е што Андријана Јаневска пееше на почеток,и што го уфрлија внукот на Тошо,очекував да запее ама ништо. Ај да се надеваме дека ќе се метне на вујко му во тој поглед.
:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom