Златна Бубамара на популарноста

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
А имаат некој редослед или онака рандом ? Дадоја и за најдобра труба ако не се лажам ? Сигурно не даваат ваква награда секоја година, м ? Ако до вгодина научам да свирам на дидгеридо и така така да сум, и овие од ЗБ ме научат ќе ми дает награда за најдобар дидгеридаш во Македонија ?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Никад на никој не би му дале награда за најдобар дидгекасјдкасхфсааш.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.061
Поени од реакции
57.308
*Диџериду
...лиду дибу даут јууууууу !!!!
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Зш да не ?[DOUBLEPOST=1488222155][/DOUBLEPOST]
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
Повеќе се од две, не ги знам точно по број, некој ги има и препеано на српски. Има и песни дуети една со Тамара, една со Жељко Јоксимовиќ, една со хорот на Златно Славејче и една тазе нова со Неверне Бебе Исто така има и една направена за српскиот филм Прваци света.
 
K

kicodarker

Гостин
Повеќе се од две, не ги знам точно по број, некој ги има и препеано на српски. Има и песни дуети една со Тамара, една со Жељко Јоксимовиќ, една со хорот на Златно Славејче и една тазе нова со Неверне Бебе Исто така има и една направена за српскиот филм Прваци света.
Кoлку oд нив се хит и пoзнaти нa јaвнoстa? Ич. Акo беше пеaч кaкo дoсегa штo е нaгрaдувaн и прoмoвирaн требaше бaрем 3 aлбуми зaд себе дa имa и бaрем 5 хитoви кoи ќе се вртеa и пaмтеa.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Не ја изгледав целата Златна Бубамара, но гледав дел, од проста причина што имав гости. Од она што го видов немаше нешто посебно што ќе ме задржеше да ја изгледам цела до крај. За разлика од минатите години хуморот драстично опаднат, единствено сцената се подобрува.

И не ми се свиѓа тоа што секоја година едни исти фаци се вртат и меѓусебно си ги делат наградите. Еден куп нови личности излегуваат и создаваат многу послушани/погледани дела од номинираните личности, но истите не се ни повикани на Златна Бубамара на популарноста. Оваа година според мене најзаслужена награда беше онаа на Антонија Гиговска. Другите ради реда доделени.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
Кoлку oд нив се хит и пoзнaти нa јaвнoстa? Ич. Акo беше пеaч кaкo дoсегa штo е нaгрaдувaн и прoмoвирaн требaше бaрем 3 aлбуми зaд себе дa имa и бaрем 5 хитoви кoи ќе се вртеa и пaмтеa.
Eпа тоа е, малку се извртени работите. Повеќе на Бубамара се делат наградите не поради тоа што и пишува на статуетката/наградата пример Најдобар пеач или песна. Мислам дека на Кајмакоски му доделија награда ете актуелен беше што има девојка и чекал бебе од девојка му , на Тамара дека роди ќерка. На тој принцип се делат наградите не дека ептен некој заслужува за тоа што ја добива наградата.

Друго што сакам да пишам е дека наградите веќе ги знаат предвреме повеќето на Бубамара и оние кој ги прават статуетките бидејќи пишуваат на самата статуетка за кого е наменета , додека пак на Оскари не се знае кој ќе добие статуетка само знаат оние кој гласале тајно и јавно се дознава на самата манифестација кога и ќе се отвораат пликоата да прочитаат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
НЕДЕЛА 19:45, ексклузивно на Канал 5 телевизија, гледајте го 21-то издание на „ЗЛАТНА БУБАМАРА НА ПОПУЛАРНОСТА“. За подобар живот
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
Oваа година гледам доста осветлено, доста лед екрани на сцената. За наградите и другите работи веќе имам искоментирано на темава а и многумина делат исти ставови и мислења како јас.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Море цела влада била таму и оп логички награди на оние што збореа добро за нив. Порано ова беше забавна манифестација ги памтам сеуште монолозите на Тони “ паштета се мачка на леб! Не зезај! Или мислат дека ќе ја мачкаме паштетата кај ќе стасаме или мислат дека се првите што измислиле таква паштета.“ Посебен жар имаше тогаш сега е само политичка работа и ништо повеќе.Да погодам пак ќе дрндаат антиталентите Атанас и Тино!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom