Златна Бубамара на популарноста

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Абе го видовме твојот хумор у Премиер лига темата ;)
За критики сме први а да ни дадат да напишеме нешто, два збора нема да составиме.
Ниту сме актери ни режисери ни сценаристи да напишеме нешто.

Тие што им е тоа работа тие треба да напишат.

Аки уште колку пати ќе се појави на бубамара да ги пее истите песни од пред 40 год ?
Истото важи и за Тавитијан

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Зарем овие на чело со Ранко во 21 век немаат јутјуб канал каде би ги ставале сите настапи и наградените во HD ? Мора да гледаш снимка од некој што снимил од стрим со лош квалитет.:facepalm:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Бубамара ти е уствари настан на кој се гледа целосна слика за државава и како функционира.

Истите фаци се вртат, оние кои се закачиле во кремот на времето кога им се пружило шанса и друга нова фаца не може да се протне покрај нив, едноставно си го држи местото дур не умре.

Не може оној Аки да ја пее Јесен у мене 20 години по ред бе. Гледав малце од фештава, кога го слушнав човеков пак со оваа досаднава исклучив тв и доволно ми беше.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Не може оној Аки да ја пее Јесен у мене 20 години по ред бе. Гледав малце од фештава, кога го слушнав човеков пак со оваа досаднава исклучив тв и доволно ми беше.
Aки би го слушал и по 90 ти пат на Бубамара човекот нема грешка во пеење, и стварно добри песни има. Ете ланското го немаше него а и повеќе пати го немало на бубамарата. Повеќе јас ваква замерка би дал за Џамбазов секоја година веќе не знам од која точно не пропуштаат да го викнат на сцена да пее и да говори.

Искрено се надевам дека некој ќе направи уште една ваква манифестација која ќе се погрижи за да има поразновидни награди и кој на сцена нема да биде толку едно исто секоја година.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Жал ми е што е така, ама како сакате вртете ја, најдобри години на буба мара и беа со сељачиштено Тони Михајловски, ќе дојдеше нашмркан, бланширан и без заби и правеше хаос каков што овие нема никад да направат.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Јас вчера го пропуштив овогодинешното издание на Златна Бубамара. Знае некој дали ќе го емитуваат повторно, и ако да, кога?:)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Јас вчера го пропуштив овогодинешното издание на Златна Бубамара. Знае некој дали ќе го емитуваат повторно, и ако да, кога?:)
Реприза утре недела во 20 и 30 часот. Исто имаш и на јутјуб по делови.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Знам дека наградиве и не се којзнае каков репер за квалитет или за било што за тие што ги добиваат ама мајку му ебам АКО МИНАТАТА ГОДИНА ИЗЛЕГЛЕ ТОЧНО 0 ПЕСНИ ОД 0 АВТОРИ И ПЕЈАЧИ ЗА КОЈ КУР ИМ ДАВАШ НАГРАДА ЗА НАЈДОБАР ПЕЈАЧ/КА НА КАЈМАКОТ И ТАМАРА?

Па Тамара коа беше актуелна и кога снимаше песни порано не и даваа никаква награда а овие 2 години со 1 песна освојува најдобра пејачка.
Излезете јавно искритикувајте као што знаете да јадете гомна за политичарите, кажи оваа година нема награди за најдобри пејачи ПОШТО НЕМА ПЕЈАЧИ и чао.

Не знам зашто најавија Бубамара и за другата година, ок ќе беше ова јубилејно 20то издание да биде и последно. Не е тоа тоа веќе што беше, политиката е премногу навлезена во нашето секојдневие што одма ќе те обележат ако се смееш на виц за власта или опозицијата. Порано се газеа од смеење и левите и десните, сеа не ни доаѓаат.
На страна тоа што веќе немаме ни пејачи, ни емисии ни шоумени ни ништо, па веќе преку кур ни се и Игор Џамбазов, Цацко и кои и да беа веќе тие секојдневните. Рака на срце и не се ни смешни веќе.
Нема смешни ликови во државава повеќе, премногу сме тажни.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Луѓе, а Каролинчето дека е? :icon_mrgr:
Дај бе сериозно Кајмакоски со една песна и пеач на годината ебате. Гарантирано и секоја наредна година со него ќе тераат, пошто нема друг нели. Тамара па демек и она поарна, колку нови песни извади ланскава година, лудило. Не е дека немат пеачи, само имат снемано.
Барем Шуби дуби лапа пудапа пудеба па не доби награда, туку само пееше. Коса ми се крева кога вади некои неартикулисани звуци на сред песна.
Најдобар млад глумец, син му на Михајловски? Кога излезе на сцена ко недоквакан, поима нема кај се наоѓа. Па и врвот беше бубамарата за најдобра емисија, онаа утринскана. :facepalm: Не дека имаме и друга де... општо, не само емисија. Со исклучок на Ристановски и не памтам кои беа другите.
Океј, реално не гледам Бубамара ради наградите, највеќе ради Сашко. Ама кога и тоа е послабо...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Луѓе, а Каролинчето дека е? :icon_mrgr:
Дај бе сериозно Кајмакоски со една песна и пеач на годината ебате. Гарантирано и секоја наредна година со него ќе тераат, пошто нема друг нели. Тамара па демек и она поарна, колку нови песни извади ланскава година, лудило. Не е дека немат пеачи, само имат снемано.
Барем Шуби дуби лапа пудапа пудеба па не доби награда, туку само пееше. Коса ми се крева кога вади некои неартикулисани звуци на сред песна.
Најдобар млад глумец, син му на Михајловски? Кога излезе на сцена ко недоквакан, поима нема кај се наоѓа. Па и врвот беше бубамарата за најдобра емисија, онаа утринскана. :facepalm: Не дека имаме и друга де... општо, не само емисија. Со исклучок на Ристановски и не памтам кои беа другите.
Океј, реално не гледам Бубамара ради наградите, највеќе ради Сашко. Ама кога и тоа е послабо...
Александар ли? Во ЈБТ беше генерација пред мене, надуван колку сакаш. :pos: Седи таму каков актер...
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Кајмакот доби дете остајте го, јас се чудам како оскар не доби. Човекот и да не испее ниедна песна, пак е најдобар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom